29 Ekim 2009, Perşembe 07:21:40

Yeni terminal gün sayıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı, yeni terminalinin açılışı için gün sayıyor. İşte 25 milyon yolcu kapasitesi hedefleyen dış hatlar terminalinin uçuş noktaları ve merak edilen özellikleri...
  • THY, SUNEX, PEGASUS, CORENDON, CONDOR, GERMANWINGS, GERMANIA, JAZEERE, AIR ARABIA, HAPAG FLY, AEROFLOT, DAGHESTAN, TAILWIND, MISTRAL AIR, KTHY, EASY JET, SAYAKHAT, KISH AIR.. DEWAM ETSEMMİ?
  • ..CUMHURİYET timize ülkemize istanbula hayırlı olsun çok güzel olacak.çorlulu vatandaşada bu kadar yüklenmeyin.yazık..
  • Yırtma kendini Çorlu diye,Korkmayın GÖKÇEN den bu kadar,gel ben sana bir bardak çay ısmarlayayım,yeni terminalleri gezdireyim,belki fikrin değişir.Günlük minumum 210 yolcu uçağı(özeller hariç) Trafiğinin olduğu bir meydan dan bahsediyoruz Boru değil, Okuman yazman varsa DHMİ web adresindeki istatistikleri incele........
  • yeni terminal ile sabiha gökçen gerçek değerine kavuştu diyebilirim. istanbul bir metropol. londra'da 3 havalimanı var ama hiç biri 'sadece kargo' olarak çalışmıyor. kargoda yapılıyor yolcuda taşınıyor. firma ne istiyorsa uçaklarda onu yapıyor. saw ın yakın olduğu gebze bölgeside ist nin yakın olduğu bölgelerde sanayi bölgeleri bu durumda ist yolcu saw kargo olsun diyemeyiz diyemezsinizde. maliyeti çok. çorlu bu kadar büyük bir havalimanı değil. yurtdışı içinde çok fazla kullanılmıyor hatta hiç? o zaman elimizde yağ var un var şeker var ama helva yapmayalım diyemeyiz. elimizde malzeme çok iyi ve onu isg çok iyi işletiyor. bence bir 20 yıl daha kiralanabilir burası. tebrikler.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın 20 yıllık işletme hakkını 1 milyar 932 milyon Euro karşılığı devralan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş’nin (İSG), Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hayata geçirdiği yeni terminaller ve ek üniteler 31 Ekim 2009 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bir törenle hizmete açılacak.

9 Kasım 2009'da ise Türk Hava Yolları (THY) yurtdışı tarifeli seferlerine başlayacak.

İNŞAAT 18 AYDA TAMAMLANDI

Limak Holding (LİMAK), GMR Infrastructure (GMR) ve Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) ortaklığında kurulan İSG, havalimanın genişletilmesi için toplam 500 milyon Euro’luk bir yatırım yaptı. 18 ayda tamamlanan inşaat, 430 bin metrekaresi kapalı alana sahip.

Yeni terminal gün sayıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
THY, SUNEX, PEGASUS, CORENDON, CONDOR, GERMANWINGS, GERMANIA, JAZEERE, AIR ARABIA, HAPAG FLY, AEROFLOT, DAGHESTAN, TAILWIND, MISTRAL AIR, KTHY, EASY JET, SAYAKHAT, KISH AIR.. DEWAM ETSEMMİ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
..CUMHURİYET timize ülkemize istanbula hayırlı olsun çok güzel olacak.çorlulu vatandaşada bu kadar yüklenmeyin.yazık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yırtma kendini Çorlu diye,Korkmayın GÖKÇEN den bu kadar,gel ben sana bir bardak çay ısmarlayayım,yeni terminalleri gezdireyim,belki fikrin değişir.Günlük minumum 210 yolcu uçağı(özeller hariç) Trafiğinin olduğu bir meydan dan bahsediyoruz Boru değil, Okuman yazman varsa DHMİ web adresindeki istatistikleri incele........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yeni terminal ile sabiha gökçen gerçek değerine kavuştu diyebilirim. istanbul bir metropol. londra'da 3 havalimanı var ama hiç biri 'sadece kargo' olarak çalışmıyor. kargoda yapılıyor yolcuda taşınıyor. firma ne istiyorsa uçaklarda onu yapıyor. saw ın yakın olduğu gebze bölgeside ist nin yakın olduğu bölgelerde sanayi bölgeleri bu durumda ist yolcu saw kargo olsun diyemeyiz diyemezsinizde. maliyeti çok. çorlu bu kadar büyük bir havalimanı değil. yurtdışı içinde çok fazla kullanılmıyor hatta hiç? o zaman elimizde yağ var un var şeker var ama helva yapmayalım diyemeyiz. elimizde malzeme çok iyi ve onu isg çok iyi işletiyor. bence bir 20 yıl daha kiralanabilir burası. tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000