16 Aralık 2015, Çarşamba 09:15:23

'Yeni havalimanının yüzde 75'ini THY dolduracak'

İşinin Liderleri Zirvesi'ne Türkiye'nin dev projeleri damga vurdu. THY Genel Müdürü Kotil, 2030'da yeni havalimanının 260 milyon yolcuya ulaşacağını belirtti. Yeni Havalimanı CEO'su Akçayoğlu da "Alanın %75'ini THY dolduracak" dedi
  • Soyismine bak, hele kotil haha, kesin ermeni bu Adam ....
  • :-)
  • Thy yi üçüncü havaalanına alacaklar mı bakalım ? Şaka değil bu cidden soruyorum, thy yi o meydana kim niye alsın , başına bela etsin ki.
  • on yildami?

Türk Telekom Grubu, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticilerini İstanbul'da gerçekleştirdiği 'İşinin Liderleri Zirvesi' ile bir araya getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca yaptı. Akarca, "2005'ten bu yılın sonuna kadar gerçekleştirdiğimiz yatırım toplam 20 milyar TL'ye ulaşacak. Türkiye'nin 81 ilini kuşatan toplam 206 bin kilometrelik fiber altyapımız var" diye konuştu. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilen 'Dönüşüm Zamanı' başlıklı panelde konuşan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil ise 2030 yılında yeni havalimanına gelmesi beklenen yolcu sayısının 260 milyon olduğunu belirterek, "Bu da dünyadaki en çok yolcu sayısı oluyor" dedi. İşlerinin iyi gittiğini söyleyen Kotil, bu yıl yüzde 11 büyüdüklerini, günde bin 200 sefer yaptıklarını anlattı. Kotil, Türkiye'deki havayolu şirketlerinin toplam yolcu sayısının bu yıl 130 milyonu geçerek 135 milyon gibi bir rakama çıkacağını, Almanya'nın toplam yolcu sayısının ise 200 milyon olduğunu dile getirdi.

10 BİN ALTERNATİF

Kotil, Afrika'yı dünyaya bağlamada 10 bin alternatif sunduklarını, diğerlerinin 4 binlerde kaldığını söyledi. Avrupa'da Lufthansa'dan daha fazla noktaya uçtuklarının altını çizen Kotil, hem kâr ettiklerini hem de hacime oynadıklarını kaydetti. Aynı organizasyonda söz alan İstanbul Yeni Havalimanı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, yeni havalimanının yüzde 75'inin THY tarafından doldurulacağını söyledi.

ZİRVEDE LİDERLER DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Zirvede, 'Dönüşüm Zamanı' başlıklı panelde Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, Orka Holding CEO'su Süleyman Orakçıoğlu ile THY CEO'su Temel Kotil edindikleri deneyimleri katılımcılara aktardı.

'Yeni havalimanının yüzde 75'ini THY dolduracak'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

XY ~ 2 yıl önce
Soyismine bak, hele kotil haha, kesin ermeni bu Adam ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:-) ~ 2 yıl önce
:-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ya ~ 2 yıl önce
Thy yi üçüncü havaalanına alacaklar mı bakalım ? Şaka değil bu cidden soruyorum, thy yi o meydana kim niye alsın , başına bela etsin ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
yok, THY Bağdat Caddesi'nden uçacak.. :)
remzi ~ 2 yıl önce
on yildami?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000