03 Ağustos 2010, Salı 08:51:06

YENİ BİR UÇUŞ OKULU MU GELİYOR?

Trabzonlu elektrik mühendisi Fahrettin Tanınmış, Türkiye’de memurluk, öğretim üyeliği yaptı, Doğu Anadolu’da enerji nakil hatları kurdu. Tanınmış, pilotaj eğitimi verecekleri bir okul için kolları sıvadıklarını söyledi.
  • ayjet in internet sitesinde mezun görünüp te shgm'nün yaptıgı sınava hala giren ögrencileri var. ayjet cok iyi pazarlam yapmışş.
  • shgm nin yerinde olsam tm asker kökenli pilotların maaşına zam işine son derdim :))
  • uçuş okuluna gitmeyi düşünen bir arkdaş şunları göz önünde bulundurmalıdır.. 1.. 4ıllık bir üniversite mezunu olmalı 2.. çok iyi derecede ingilizcesi olmalı 3..temel matematik ve fiizk yetileri olmalı..analitik düşünebilmeli 4.. DLR sınavına hazırlıklı olmalı eğer bu şartları taşıyorsanız bugünlerde işsiz kalmanzı çok zor.. bu sene THY tipsiz uçuş okulu mezunu genç pilotlardan onlarcasını istihdam etti..Ama herkesi değil..üniversite mezunu olam,TOEIC belgesi olan..DLR ı geçmiş olan ve yapılan similatör ve mülakatta başarı gösteren..inanmayan floryada uçuş eğitim başkanlığına bir uğrasın... yani lise mezunu olup bi d eingilizcveis kötü olan arkdaş...sen bu işe başlarken soruşturmadaın mı hiç..bu şartlarda iş bulamayıcağını sölem
  • Türkiye'ye DLR ithal eden asker kökenli pilotlar Almanya'da neden askeri pilotların sivil havacılığa adım attırılmadığını tartışmaz ya da kamuoyunun gözünün önünden uzak tutmak ister?

SENAS Group Başkanı Fahrettin Tanınmış, Ekobi'den Sadi Özdemir'e verdiği röportajda ilginç girişimini “Küçük yaştan beri uçma merakım vardı. 2000 senesinde pilotluk eğitimi aldım ve uçmaya da başladım. Bu sektördeki insan kaynağı açığını yakında gördüm. Özellikle de pilot açığı çok büyük problem. Ancak ne yazık ki 6-7 tane pilot yetiştiren okul var ve hepsi yine devletin koyduğu takozlar yüzünden zordalar. Oysa THY’de 350’den fazla yabancı pilot çalışıyor. THY şimdi 120 yeni uçak alıyor ve sadece bunlar için 1600 pilot lazım. Ben de bu konudaki eğitim potensiyeli gördüğüm için eğitim amaçlı 4 uçak aldım ve pilot okullarına kiraladım" sözleriyle anlattı.

Tanınmış, "Şimdi kendi okulumuz için çalışıyoruz. Bu konudaki bürokrasiyi aşarsak kendi okulumuz olacak.” diyerek de yeni bir uçuş okulu için kolları sıvadıklarını ifade etti.

SENAS Group Başkanı Fahrettin Tanınmış'ın verdiği bu röportaj sonrasında havacılık sektörü, kurulum için adım atılan uçuş okuluyla ilgili meraklı bir bekleyiş içerisine girdi...

AirportHaber.com

YENİ BİR UÇUŞ OKULU MU GELİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 8 yıl önce
ayjet in internet sitesinde mezun görünüp te shgm'nün yaptıgı sınava hala giren ögrencileri var. ayjet cok iyi pazarlam yapmışş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
shgm nin yerinde olsam tm asker kökenli pilotların maaşına zam işine son derdim :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
uçuş okuluna gitmeyi düşünen bir arkdaş şunları göz önünde bulundurmalıdır.. 1.. 4ıllık bir üniversite mezunu olmalı 2.. çok iyi derecede ingilizcesi olmalı 3..temel matematik ve fiizk yetileri olmalı..analitik düşünebilmeli 4.. DLR sınavına hazırlıklı olmalı eğer bu şartları taşıyorsanız bugünlerde işsiz kalmanzı çok zor.. bu sene THY tipsiz uçuş okulu mezunu genç pilotlardan onlarcasını istihdam etti..Ama herkesi değil..üniversite mezunu olam,TOEIC belgesi olan..DLR ı geçmiş olan ve yapılan similatör ve mülakatta başarı gösteren..inanmayan floryada uçuş eğitim başkanlığına bir uğrasın... yani lise mezunu olup bi d eingilizcveis kötü olan arkdaş...sen bu işe başlarken soruşturmadaın mı hiç..bu şartlarda iş bulamayıcağını sölem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiye'ye DLR ithal eden asker kökenli pilotlar Almanya'da neden askeri pilotların sivil havacılığa adım attırılmadığını tartışmaz ya da kamuoyunun gözünün önünden uzak tutmak ister?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000