30 Haziran 2011, Perşembe 12:03:16

YEMİN ETMEYEN VEKİLE BUSINESS CLASS YASAK MI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, THY’nin yemin etmeyen milletvekillerine Business Class uçmalarına izin vermediğini öne sürdü.
  • senelerdir zaten başımıza gelenlerin çoğu ...sen benim kim olduğumu biliyonmu...dan kaynaklanmıştır. her iki tarafta birbirine saygılı olsun bizler vekillerimizi seviyor ve onlardan sıkıntı duymuyoruz onlar da bizlerden sıkılmasın ve aramızda seyahat etmeyi kabullensinler.
  • milletin vekili neden milletin icinde gitmezde, illa bir portakal suyu icecem diye tutturur??? tayyib bey seni seviyoruz, bir de su ise el at ne olur. degil yemin etmeyenlere tum milletvekillerine bu hakki verme. parasini odeyen business ucsun. odemeyen, odedigi kadar ucsun. kimse VIP felan degil. VIP bu millettir. ustunlerin hukukuna son.
  • ARKADAŞLAR, BIRAKIN ŞU BİRBİRİNİZE YAPTIĞINIZ KÖTÜ YAZIŞMALARI, AKP, CHP, MHP, BDP MİLLETVEKİLLERİNİN HİÇBİRİSİ AÇ AÇIK DEĞİL. HEPSİDE UÇAĞADA, GEMİYEDE, CİPEDE, MERSEDESEDE BİNİYOR. VALLAHİ BİLLAHİ HEPSİNİNDE DURUMU BU ÜLKEDE % 5, 10 VE 20 LİK DİLİMİN İÇİNDELER, SİZLER KENDİNİZİ KURTARMAYA BAKIN, ONLARIN KAVGALARINA PİYON OLMAYIN.
  • en düşük fiyatla aldığı bileti business bilete çevirmek ha yok öyle ver parasını git business ta bide uçaklarda afra tafralarından geçilmez sanki uçağı satın aldı milletin vekiliyim diye geçinip dururlar yemin etmeyende millet vekili değildir kardeşim git önce sen yeminini et sonra gel business ta uç
Engin Altay’ın iddiasına, pazar günü İstanbul’dan Ankara’ya dönen Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un ekonomi class biletinin, THY tarafından business class bilete dönüştürülmemesi neden oldu. Yetkililerle bir tartışma yaşayan Batum, bu durumu uçakta karşılaştığı geçici Meclis Başkanı Oktay Ekşi’ye aktardı.

Ekşi, Habertürk’ün sorusu üzerine olayı doğrularken, THY ile görüştüğünü ve bundan sonra yemin etsin, etmesin bütün milletvekillerinin aynı uygulamadan faydalanacağını söyledi. THY yetkilileri ise milletvekilli seçilenlere ilişkin listenin güncellenmemesi yüzünden bazı sorunların yaşanabileceğine dikkat çektiler. Yetkililer, yeni listenin kendilerine ulaştığı anda bu tür sorunların artık yaşanmayacağını belirttiler.

Ayrıca konu ile ilgili Vatan Gazetesi yazarı Güngör Mengi ise Süheyl Batum'un kendisine yaptığı açıklamada, bu uygulamanın böyle olmasını Başbakan'ın istediğini ve O'nun THY'ye verdiği talimatla böyle bir uygulamanın yapılmasını istediğini öne sürdü.
YEMİN ETMEYEN VEKİLE BUSINESS CLASS YASAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 7 yıl önce
senelerdir zaten başımıza gelenlerin çoğu ...sen benim kim olduğumu biliyonmu...dan kaynaklanmıştır. her iki tarafta birbirine saygılı olsun bizler vekillerimizi seviyor ve onlardan sıkıntı duymuyoruz onlar da bizlerden sıkılmasın ve aramızda seyahat etmeyi kabullensinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
milletin vekili neden milletin icinde gitmezde, illa bir portakal suyu icecem diye tutturur??? tayyib bey seni seviyoruz, bir de su ise el at ne olur. degil yemin etmeyenlere tum milletvekillerine bu hakki verme. parasini odeyen business ucsun. odemeyen, odedigi kadar ucsun. kimse VIP felan degil. VIP bu millettir. ustunlerin hukukuna son.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ARKADAŞLAR, BIRAKIN ŞU BİRBİRİNİZE YAPTIĞINIZ KÖTÜ YAZIŞMALARI, AKP, CHP, MHP, BDP MİLLETVEKİLLERİNİN HİÇBİRİSİ AÇ AÇIK DEĞİL. HEPSİDE UÇAĞADA, GEMİYEDE, CİPEDE, MERSEDESEDE BİNİYOR. VALLAHİ BİLLAHİ HEPSİNİNDE DURUMU BU ÜLKEDE % 5, 10 VE 20 LİK DİLİMİN İÇİNDELER, SİZLER KENDİNİZİ KURTARMAYA BAKIN, ONLARIN KAVGALARINA PİYON OLMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
en düşük fiyatla aldığı bileti business bilete çevirmek ha yok öyle ver parasını git business ta bide uçaklarda afra tafralarından geçilmez sanki uçağı satın aldı milletin vekiliyim diye geçinip dururlar yemin etmeyende millet vekili değildir kardeşim git önce sen yeminini et sonra gel business ta uç

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000