13 Ocak 2010, Çarşamba 07:39:53

Yakın Doğu Üniversitesi uçağına kavuştu

Yakın Doğu Üniversitesinin (YDÜ), ABD'den satın aldığı ambulans jet uçağı KKTC'ye geldi.
  • Kaptanlara hayırlı uçuşlar diliyoruz.Üniversitenin başarısının artacağından şüphe yok.
  • diye mübaşir puanıyla hakim hastabakıcı puanıyla doktor mu olunsun ? bu işler için minumum bir seviye olmalı.bu seviye de olmayanlar da kusura bakmasın.
  • Özel üniversiteye evet ama bazı bölümlere eksta puan diyen kişiye şunları demek istiyorum. Eğer size göre hukuk , tıp gibi bölümlere ekstra taban puan getirilirse YDÜ gibi üniversiteler gelişemezler. Açıkcası batarlar.
  • bu uçak hiçbir zaman ambulans uçak olmayacak, uyumlu yapılmadı, ama bazı hastaları taşıyabilecek kadar değişiklik yapılabilecek.

KKTC'ye ''ithal edilen ilk uçak'' olma özelliğini taşıyan ve Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) işletme ruhsatını kullanarak uçacağı belirtilen ''HAWKER 400 XP'' tipi ambulans jet uçak, Ercan Havaalanına indi.

YDÜ'den yapılan açıklamaya göre, uçağın Ercan Havaalanına inişi sırasında, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan S. Günsel ile YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel'in babası İrfan Günsel başkanlığındaki üniversite heyetinin yanı sıra KTHY üst düzey yetkilileri havaalanında hazır bulundu.

İrfan S. Günsel ve heyet, düzenlenen sembolik törenle uçağı resmen teslim aldılar.

YDÜ, Mart 2008'de temeli atılan Tıp Fakültesi Hastanesini de önümüzdeki aylarda hizmete açmayı planlıyor.

Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri Müdürü Ahmet Savaşan, ambulans jet uçağının, ''Yakın Doğu Hastanesine, uluslararası üne sahip hocaları getirmenin yanı sıra, Kuzey Kıbrıs'ta sağlık hizmeti alacak uluslararası hastaları da ülkeye taşıyacağını'' bildirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi uçağına kavuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kaptanlara hayırlı uçuşlar diliyoruz.Üniversitenin başarısının artacağından şüphe yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
diye mübaşir puanıyla hakim hastabakıcı puanıyla doktor mu olunsun ? bu işler için minumum bir seviye olmalı.bu seviye de olmayanlar da kusura bakmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Özel üniversiteye evet ama bazı bölümlere eksta puan diyen kişiye şunları demek istiyorum. Eğer size göre hukuk , tıp gibi bölümlere ekstra taban puan getirilirse YDÜ gibi üniversiteler gelişemezler. Açıkcası batarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu uçak hiçbir zaman ambulans uçak olmayacak, uyumlu yapılmadı, ama bazı hastaları taşıyabilecek kadar değişiklik yapılabilecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000