27 Mayıs 2017, Cumartesi 18:02:53

Yakalanan FETÖ 'Myanmar imamı' uçağı düşürmekle tehdit etti

FETÖ/PDY'nin "Myanmar imamı" olduğu tespit edilen Muhammet Furkan Sökmen, sınır dışı edildikten sonra uçakla Türkiye'ye getirildi. Sökmen uçağı düşüreceği tehdidinde bulundu.
  • Meşhur kabin ekibiniz kelepçeleyememiş mi? Ben amirim C tipi yokmuydu? Şefim sen arkada bağlan,kaptana happy landing çayı yapalım gerildi adamcağız,
  • Ne yazık ki inanç bir hastalıktır,aynı delilik gibi.
  • Uçuşta ve bu olayların en yakın tanıklarından biriydim.Uçak düşürme gibi tehdit falan olmadı.Polislere tayland da kalmak için yalvarıyordu.Eşi ve çocuğu tayland polisinde olduğu için adam onları da almak istiyordu.Polislerde bir şey yapamiyacaklarini dönmek zorunda olduklarından bAhsetti.Arkadaş biraz direndi kalmak için sonra o da kaderine razı oldu ve uçuş boyunca uyudu.Polis arkadaslarda çok yorgun gözüküyordu.3 gün doğru dürüst uyumamışlar.Airport haber yine haberi abartılı ve gereksiz bir şekilde yayınlamış.Bu getirilen arkadaş gibi kaç kişi getiriliyor türkiye ye.Hepsine böyle haber yapacaksan hiç yapma.Hostes arkadaşa gelince siz dua edin uçakta aklı selim 3-4 türk arkadaş hem yolcuyu hemde tutuklu arkadaşı ikna etti.Hatta arkada oturmak istemeyen yabancı yolculara öndeki yerlerini verdiler.
  • Yarın hatipçiler paralel olur. Zaten öyle. Fetoden boşalan koltuklara hatipciler geldi. Aynı tehlike devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Dairesi Başkanlığı, FETÖ/PDY'nin "Myanmar imamı" olduğu belirlenen ve aynı zamanda örgüte bağlı "Horizon International Schools"un yöneticisi ve "Mediterranean International Education Services Co. Ltd." isimli şirketin ortağı olduğu tespit edilen Muhammet Furkan Sökmen'in pasaportunun iptal edildiğini Myanmarlı yetkililere iletti.

'Uçağı düşüreceği' tehdidinde bulundu
THY'ye ait uçakla Türkiye'ye getirilebilmesi için 24 Mayıs'ta Myanmar'dan sınır dışı edilen Muhammet Furkan Sökmen, uçakla önce Bangkok'a getirildi. Burada Türkiye'den giden Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Dairesi görevlilerine teslim edilen Sökmen, bindirildiği THY uçağının havalanmaması için "uçağı düşüreceği" tehdidinde bulundu. Bunun üzerine uçaktan inmek isteyen yolcular, İnterpol görevlileri tarafından ikna edildi.

Yaklaşık 1,5 saatlik rötarın ardından THY pilotu, iddiayı asılsız olarak değerlendirerek uçağı havalandırma kararı aldı. Muhammet Furkan Sökmen'in uçak havalandıktan sonra tehdit etmeyi bıraktığı ve uçuş boyunca sessiz olduğu belirtildi. Uçağın izlediği güzergah, İnterpol tarafından oluşturulan özel bir program ile saniye saniye takip edildi.

Atatürk Havalimanı'na inen uçaktan alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen Sökmen'in, ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, yurt dışındaki FETÖ/PDY imamlarının tek tek Türkiye'ye getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Yakalanan FETÖ 'Myanmar imamı' uçağı düşürmekle tehdit etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Ро хо ьит ~ 1 yıl önce
Meşhur kabin ekibiniz kelepçeleyememiş mi? Ben amirim C tipi yokmuydu? Şefim sen arkada bağlan,kaptana happy landing çayı yapalım gerildi adamcağız,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw Üvey evlat ~ 1 yıl önce
Ne yazık ki inanç bir hastalıktır,aynı delilik gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK65 yolcu.. ~ 1 yıl önce
Uçuşta ve bu olayların en yakın tanıklarından biriydim.Uçak düşürme gibi tehdit falan olmadı.Polislere tayland da kalmak için yalvarıyordu.Eşi ve çocuğu tayland polisinde olduğu için adam onları da almak istiyordu.Polislerde bir şey yapamiyacaklarini dönmek zorunda olduklarından bAhsetti.Arkadaş biraz direndi kalmak için sonra o da kaderine razı oldu ve uçuş boyunca uyudu.Polis arkadaslarda çok yorgun gözüküyordu.3 gün doğru dürüst uyumamışlar.Airport haber yine haberi abartılı ve gereksiz bir şekilde yayınlamış.Bu getirilen arkadaş gibi kaç kişi getiriliyor türkiye ye.Hepsine böyle haber yapacaksan hiç yapma.Hostes arkadaşa gelince siz dua edin uçakta aklı selim 3-4 türk arkadaş hem yolcuyu hemde tutuklu arkadaşı ikna etti.Hatta arkada oturmak istemeyen yabancı yolculara öndeki yerlerini verdiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komiksiniz ~ 1 yıl önce
Yarın hatipçiler paralel olur. Zaten öyle. Fetoden boşalan koltuklara hatipciler geldi. Aynı tehlike devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000