13 Ocak 2009, Salı 15:40:27

YAĞCI: “THY YÖNETİMİ DÜŞMANCA DAVRANIYOR!”

Türk Hava Yolları ile Hava-İş sendikası arasında sular durulmuyor. THY'nin sendikalı personelin aidatlarını yatırmamasının ardından hararetlenen tartışmalara Hava-İş Genel Sekreteri Mustafa Yağcı'dan ses getirecek açıklamalar geldi.
  • Sayın Yağcı Aslı varken sahtesine gerek yok dedi işvereniniz.Biriniz gürlerken biriniz temsilci odalarında .sen Abdi ağbeyinizle işverenin odasında iyi oyanattınız bizi şimdi şaşırmayın ağbeyileriniz THE END dedi bize güvenmediğinizden çıkışınız ......ağbeyilerinize yalvarın
  • Sn Yağcı, düşmanlığı yalana bulayıp insanın gözünün içine baka baka siyaset ve ideoloji sendikacılığını bu sektöre siz getirdiniz. Bu düşmanlık dediğiniz şeyi insanlar sizden öğrendi ve taklit ediyorlar. Üyelerin size aktarılan paraları midelerine oturdu. Bugüne kadarki birikimlerinizle sendikacılık yapında bu işi menfaat için değil çalışan dostu olarak yaptığınızı millet görsün ve sizleri takdir etsin. Gerçek sendikacılık budur desinler. Merak etmeyin yasak değil. Varmısınız yokmusunuz?
  • Gerçekten güzel özetlemişsin 'yeni öğrendim' rumuzlu arkadaşım. Neler çektirmiştiniz yer işletmeye o zamanlar. Her an her türlü eylemi yapabiliyordunuz, istediğiniz gibi küfür, hakaret ediyordunuz yönetime, aslanlar gibi meydanı boş bulup nara atıyordunuz, kaba saba ve ideolojik sendikacılığın bütün örneklerini sergiliyordunuz, yöneticiler üst yönetimden destek almadıkları için sizden güçlüsü yoktu. Uçakları istediğiniz gibi bekletiyordunuz, işte bu ortamda artık bıçak kemiğe dayandı, yönetimin canına tak dedi, Euroserve mamanız elinizden alındı. Hiç suçları olmadığı halde hem yöneticiler hemde işçiler sağa sola savruldular. Havaş gelince pustunuz ve başka kapıları aramaya yollandınız. Etme bulma dünyası, kimsenin ahı yerde kimseye kalma
  • zamanında STFA yer işletmede hizmet veriyordu. sendika için eylem yapılacaksa bu işçiler öne sürülürdü. yhy personeli bu arkadaşlar sayesinde tis'te istedikleri alınırdı.şimdi neoldu kimse yok öne çıkacak thy çalışanıda korkuyor. havaş almış ortaklığı ha. çok güzel olmuş atilay bey artık TİS'ten sonra STFA işçilerini satıp bahama'lara tatile gidemeyecek artık thy personelinden kesilen sendika yıllğı 2.500.000 dolarda yok artık bu sene sarayburnunda denize girecek sürünün çok iyi olmuş :-) :-)

THY ile Hava-İş arasındaki bitmek bilmeyen gerginliklere bir yenisi daha eklendi. Hava-İş üyesi çalışanlarından her ay maaşlarının yüzde 1’lik kısmını keserek, sendikaya aidat olarak aktaran THY, Aralık ayında bu uygulamadan vazgeçti. THY’nin bunun için gösterdiği neden ise, yeni iş sözleşmesinin yapılmamasından dolayı, oluşan yetki boşluğu…

Ancak hava-iş yetkilileri, “Sendikalar Kanunu’na göre, yeni sözleşme yapılana kadar eski sözleşme şartları geçerlidir” diyor ve ekliyor: “Bu siyasal bir uygulamadır ve THY Yönetimi sergilediği düşmanca tavırla küçük ve basit yönetici olduklarını gösteriyor.”

THY, Hava-İş üyesi çalışanlarının maaşlarından, sendikaya aidat olarak ayırdığı yüzde 1’lik kısmı aralık ayında, Hava-İş’e aktarmadı. Yeni Toplu İş Sözleşmesi (TİS) yapılmamasından dolayı yetki boşluğu olduğunu söyleyen THY Yönetimi’ne karşılık ise, Hava-İş Genel Sekreteri Mustafa Yağcı, “Bu siyasal bir tavırdır. THY yönetimi düşmanca davranıyor” dedi.

Hukukun istenilen yere çekilebileceğini ifade eden Genel Sekreter Yağcı, “THY Yönetimi’nin tavrı hukuki değil, siyasaldır” şeklinde konuştu.

Yağcı ayrıca, “THY Yönetimi sergilediği tavırla, küçük ve basit yönetici olduklarını da göstermiş oluyor” ifadelerinde bulundu.

Yeni dönem toplu iş sözleşmelerinin çetin geçeceğinin sinyallerini veren Hava-İş Genel Sekreteri, “THY, bu tavırla hareket ettiği sürece bizden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sağduyu beklemesin” dedi.

Hava-İş Genel Sekreteri Mustafa Yağcı’nın ses getirecek açıklamalarının tamamı bu akşam saat 20:00’da Airport TV Ana Haber Bülteni’nde olacak...

YAĞCI: “THY YÖNETİMİ DÜŞMANCA DAVRANIYOR!”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Yagcı'ya ~ 10 yıl önce
Sayın Yağcı Aslı varken sahtesine gerek yok dedi işvereniniz.Biriniz gürlerken biriniz temsilci odalarında .sen Abdi ağbeyinizle işverenin odasında iyi oyanattınız bizi şimdi şaşırmayın ağbeyileriniz THE END dedi bize güvenmediğinizden çıkışınız ......ağbeyilerinize yalvarın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
commensurate ~ 10 yıl önce
Sn Yağcı, düşmanlığı yalana bulayıp insanın gözünün içine baka baka siyaset ve ideoloji sendikacılığını bu sektöre siz getirdiniz. Bu düşmanlık dediğiniz şeyi insanlar sizden öğrendi ve taklit ediyorlar. Üyelerin size aktarılan paraları midelerine oturdu. Bugüne kadarki birikimlerinizle sendikacılık yapında bu işi menfaat için değil çalışan dostu olarak yaptığınızı millet görsün ve sizleri takdir etsin. Gerçek sendikacılık budur desinler. Merak etmeyin yasak değil. Varmısınız yokmusunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LSC ~ 10 yıl önce
Gerçekten güzel özetlemişsin 'yeni öğrendim' rumuzlu arkadaşım. Neler çektirmiştiniz yer işletmeye o zamanlar. Her an her türlü eylemi yapabiliyordunuz, istediğiniz gibi küfür, hakaret ediyordunuz yönetime, aslanlar gibi meydanı boş bulup nara atıyordunuz, kaba saba ve ideolojik sendikacılığın bütün örneklerini sergiliyordunuz, yöneticiler üst yönetimden destek almadıkları için sizden güçlüsü yoktu. Uçakları istediğiniz gibi bekletiyordunuz, işte bu ortamda artık bıçak kemiğe dayandı, yönetimin canına tak dedi, Euroserve mamanız elinizden alındı. Hiç suçları olmadığı halde hem yöneticiler hemde işçiler sağa sola savruldular. Havaş gelince pustunuz ve başka kapıları aramaya yollandınız. Etme bulma dünyası, kimsenin ahı yerde kimseye kalma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni öğrendım ~ 10 yıl önce
zamanında STFA yer işletmede hizmet veriyordu. sendika için eylem yapılacaksa bu işçiler öne sürülürdü. yhy personeli bu arkadaşlar sayesinde tis'te istedikleri alınırdı.şimdi neoldu kimse yok öne çıkacak thy çalışanıda korkuyor. havaş almış ortaklığı ha. çok güzel olmuş atilay bey artık TİS'ten sonra STFA işçilerini satıp bahama'lara tatile gidemeyecek artık thy personelinden kesilen sendika yıllğı 2.500.000 dolarda yok artık bu sene sarayburnunda denize girecek sürünün çok iyi olmuş :-) :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000