05 Şubat 2011, Cumartesi 11:06:58

YABANCI PİLOTLAR KARA BORSA

Türk Hava Yolları, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da pilot avına çıktı. Bölgeye hitap eden bir dergiye ilan veren THY, Airbus 330, 340, 320 ve Boeing 777 ve 737 tiplerine pilot alacağını duyurdu.
  • 1)Kendi adamını "kendi" yetiştirene kadar geçici çözüm olarak bunu kullanacaklar orası kesin, tabi anlık çözümlerle de nereye kadar gidilir onu da görücez.. 2)Gelelim baba parası muhabbetine, varını yoğunu çoluğuna çocuğuna harcamaktan çekinmeyen insanlarla ve onların evlatlarıyla ne alıp veremediğiniz var? Ayrıca adamın pilotluğunun kalitesini tartışmak size düşseydi sanırım şu anda bir havayolu şirketinin Pilot Alımlarında görevli olurdunuz burada yorum yapmazdınız.. Devrin adamı olucam diye birilerinin yalakası olmaktansa, babamın parasıyla pilot olmayı tercih ederim..Ettim de zaten, çok da güzel oluyor.. Başka derdi olan?...:D
  • Yabancı sayısının 1000 i bulduğunu gördüğü halde kendi ince hesaplarıyla buna tepki vermeye tüm havacılara yazıklar olsun kampanyasımı başlatsak ne.
  • Hava kuvvetlerinden ol, istersen SS ol farketmez Tk alır. Sivil olursan sansın cok az..durum aynen budur..
  • Adına ne dersen de bunların gözünü para hırsı bürümüş , benliklerini kaybetmişler. Babasının 30 yıl çalışıp emekli ikramiyesi diye aldığını 1,5 aylık maaş olarak alan bu insanlar kim olduğunu unutup , çeşitli mazeretlerin arkasına saklanıp 1000 sayısına dayanan yabancılara tepki göstermek ve insanına, gencine sahip çıkmak yerine onları küçümsemeyi ne zannediyorlar bilmiyorum ama içimden bazılarını gördükçe yazıklar olası diyesim geliyor. Ana babaları bu hallerini görse ne derlerdi acaba. Yada çocuklarına bu tip bir muamele yapılsa yada o işe girmeye çalışan çocuk kendi çocukları olsa neler hissederlerdi acaba. Bazen yazıklar olsun diyesim geliyor ama hepsinin öyle olmadığını bilerek genelleme yapmak istemiyorum. Ama bende yabancılara sahip

Türk Hava Yolları, pilot ihtiyacını yurtdışından ithal ettiği yabancı pilotlarla karşılamaya devam ediyor. Son rakamlara göre 240 yabancı pilot istihdam eden Türk Hava Yolları’nın, büyüyen filosuna paralel olarak pilot ihtiyacı da artıyor.

155 uçaklık filoya ulaşan Türk Hava Yolları, Airbus ve Boeing’den sipariş ettiği geniş gövdeli 330 ve 777 tipi uçakları filosuna katmaya devam ederken, bu uçaklara pilot bulmakta güçlük çekiyor. Türkiye’deki pilot rezervlerinin ihtiyaçlara cevap vermemesi sebebiyle de THY tıpkı diğer özel havayolu şirketleri gibi, pilot ihtiyacını yurtdışından getirttiği yabancı pilotlarla gidermeye çalışıyor.

Halen filoda görev yapan farklı milletlerden 240 yabancı pilota sahip olan THY, bu kez gözünü Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya çevirdi.

O bölgedeki havacılık endüstrisine yönelik yayın yapan bir dergide Parc Aviation adlı bir broker şirketi aracılığıyla ilan veren THY, Airbus 330, 340 ve 320 tipi ile Boeing 777 ve 737NG serisi uçak modelleri için pilot alacağını duyurdu. THY, yine Parc Aviation şirketi kanalıyla Avrupa’daki birkaç kariyer sitesine de ilan verdi.
THY, Airbus modelleri için sadece kaptan pilot ararken diğer tipler için belirli koşulları taşıyan ikinci pilot ve kaptan pilot alacak.

Bu arada yabancı pilot arayan bir başka şirket ise Atlasjet oldu. Airbus 320 ve 321 tipi uçaklar için kaptan pilot ve ikinci pilot alacağını duyuran Atlasjet, kaptan pilotlara 6 bin 500 euro, ikinci pilotlara ise 3 bin 800 euro maaş verecek. Pilotlara, 500’er euro da kira yardımı yapılacak.

©AirportHaber.com ÖZEL

YABANCI PİLOTLAR KARA BORSA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

Misafir ~ 7 yıl önce
1)Kendi adamını "kendi" yetiştirene kadar geçici çözüm olarak bunu kullanacaklar orası kesin, tabi anlık çözümlerle de nereye kadar gidilir onu da görücez.. 2)Gelelim baba parası muhabbetine, varını yoğunu çoluğuna çocuğuna harcamaktan çekinmeyen insanlarla ve onların evlatlarıyla ne alıp veremediğiniz var? Ayrıca adamın pilotluğunun kalitesini tartışmak size düşseydi sanırım şu anda bir havayolu şirketinin Pilot Alımlarında görevli olurdunuz burada yorum yapmazdınız.. Devrin adamı olucam diye birilerinin yalakası olmaktansa, babamın parasıyla pilot olmayı tercih ederim..Ettim de zaten, çok da güzel oluyor.. Başka derdi olan?...:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yabancı sayısının 1000 i bulduğunu gördüğü halde kendi ince hesaplarıyla buna tepki vermeye tüm havacılara yazıklar olsun kampanyasımı başlatsak ne.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hava kuvvetlerinden ol, istersen SS ol farketmez Tk alır. Sivil olursan sansın cok az..durum aynen budur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Adına ne dersen de bunların gözünü para hırsı bürümüş , benliklerini kaybetmişler. Babasının 30 yıl çalışıp emekli ikramiyesi diye aldığını 1,5 aylık maaş olarak alan bu insanlar kim olduğunu unutup , çeşitli mazeretlerin arkasına saklanıp 1000 sayısına dayanan yabancılara tepki göstermek ve insanına, gencine sahip çıkmak yerine onları küçümsemeyi ne zannediyorlar bilmiyorum ama içimden bazılarını gördükçe yazıklar olası diyesim geliyor. Ana babaları bu hallerini görse ne derlerdi acaba. Yada çocuklarına bu tip bir muamele yapılsa yada o işe girmeye çalışan çocuk kendi çocukları olsa neler hissederlerdi acaba. Bazen yazıklar olsun diyesim geliyor ama hepsinin öyle olmadığını bilerek genelleme yapmak istemiyorum. Ama bende yabancılara sahip

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000