09 Ekim 2017, Pazartesi 10:28:34

Vize krizi THY'yi etkileyecek mi?

Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin karşılıklı olarak askıya alınmasından sonra THY uçuş ekiplerinin vize sıkıntısı yaşayıp yaşamayacağı merak konusu oldu.
  • hadi thy'ye yerleşmiş torpillileri ve yandaş takımını anlıyorum. tuzları kuru. fakat bu nefesi kokan fanboylar ne ayak? geçen sene thy, batman filmine milyon dolarlar basıp sponsor oldu diye seviniyordu garibanlar. thy'yi, yani bir şirketi milli takım tutar gibi tutacak kadar özgüvenden yoksunlar. misal lufthansa fanı bir alman var mıdır :) bir havayolu vatandaşlarını sıklıkla uçurabiliyorsa, fiyatları vatandaşın cebine hitap ediyorsa, o havayolu bana göre en milliyetçi havayoludur! thy vatandaşlarını uçuramıyor. amerikalı, avustralyalı cebi şişkin turistleri uçurmanın peşinde. hadi fanboylar kışt kışt :)
  • Thy illaki etkilenir ama uzun vadede. Devletler arası böyle sıkıntılar olur aşılır . Türkiye nin elinde Boeing e verdiği 40 uçaklık sipariş var iptal edip Airbus a 40 A350 yerine 80 adet sipariş verirsin olur biter.
  • 2 gün sonra özür dilenir...konu kapanır.
  • Torpilli hava yollari daha Kotu olsun. Ana okulugu psikologu pilot alimina karar veriyor

Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin karşılıklı olarak askıya alınmasından sonra  THY uçuş ekiplerinin vize sıkıntısı yaşayıp yaşamayacağı merak konusu oldu.

ABD’de New York, Washington, Atlanta, Houston, Boston, Miami, Los Angeles ve Şikago’ya karşılıklı uçuşlar gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın iki ülke arasındaki vize krizinden nasıl etkileneceği merak konusu oldu. Daha önce elektronik cihaz yasağı uygulanan THY, bu yasağa karşı başarılı bir operasyon yürüterek yolcu sayısında düşüş yaşanmasına izin vermemişti.

Son olarak ABD ile Türkiye arasında vize işlemlerinin askıya alınmasının iki ülke arasında seyahat kısıntısına neden olacağı konuşulurken uçuş ekipleri için de vize riski ortaya çıktı.

Göçmen vizesi dışındaki tüm vize başvurularının iptal edilmesiyle birlikte THY uçuş ekiplerinin de vize uzatma işlemi yaptıramayacağı belirtilirken THY’nin elinde ABD vizesi bulunan ekiplerle operasyonu aksatmadan devam ettireceği öğrenildi. Ancak vizelerin askıya alınması sürecinde uzun vadede bir gelişme yaşanmazsa ekiplerin vize sürelerinin dolmasıyla birlikte sorun ortaya çıkabilme ihtimali de göz ardı edilmiyor.

HİSSE FİYATLARI DÜŞTÜ

Bu arada ABD ile yaşanan vize krizinde en sert darbelerden birini THY yaşadı. THY hisseleri haftaya ciddi kayıpla başlayarak 8.27 TL'den işleme açıldı. THY hisseleri haftayı 9.29 TL'den kapatmıştı.

Vize krizi THY'yi etkileyecek mi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

thyfanboy kafası? ~ 9 ay önce
hadi thy'ye yerleşmiş torpillileri ve yandaş takımını anlıyorum. tuzları kuru. fakat bu nefesi kokan fanboylar ne ayak? geçen sene thy, batman filmine milyon dolarlar basıp sponsor oldu diye seviniyordu garibanlar. thy'yi, yani bir şirketi milli takım tutar gibi tutacak kadar özgüvenden yoksunlar. misal lufthansa fanı bir alman var mıdır :) bir havayolu vatandaşlarını sıklıkla uçurabiliyorsa, fiyatları vatandaşın cebine hitap ediyorsa, o havayolu bana göre en milliyetçi havayoludur! thy vatandaşlarını uçuramıyor. amerikalı, avustralyalı cebi şişkin turistleri uçurmanın peşinde. hadi fanboylar kışt kışt :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.......... ~ 9 ay önce
Thy illaki etkilenir ama uzun vadede. Devletler arası böyle sıkıntılar olur aşılır . Türkiye nin elinde Boeing e verdiği 40 uçaklık sipariş var iptal edip Airbus a 40 A350 yerine 80 adet sipariş verirsin olur biter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ey ABD ~ 9 ay önce
2 gün sonra özür dilenir...konu kapanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 9 ay önce
Torpilli hava yollari daha Kotu olsun. Ana okulugu psikologu pilot alimina karar veriyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000