25 Kasım 2012, Pazar 13:37:17

VE ZAFER HAVALİMANI'NA İLK UÇAK İNDİ

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin hava ulaşımı sorununu çözecek olan Türkiye’nin 4.büyük havalimanı bugün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete giriyor.
  • Ben cok seviniyorum. Ama Direk ucus Bieterin yok
  • bir üst gecitin bile 4 hükümet eskittiği ülkemizde 18 ayda tamamlanan muhteşem hava limani hayırlı olsun
  • 3 ilin ortası dumlupınardır, bölgesel havalimanı olsaydı oraya yapılırdı. altıntaşa yapılan zafer havalimanı kütahya ve afyona yarım saat uşak a 1 saat. nasıl bölgesel havalimanı bu? uşaklı 4 dakika mesafedeki havalimanını bırakıpta 1 saat mesafedeki zafer havalimanına mı gelsin? kimse gelmez, zaferi kullanacak uşaklı en az 2 saat önceden yola çıkacak+ 45 dakikada istanbula uçacak. kendi arabasıyla 4.5 saatte ulaşır istanbula zaferi kullanmaktansa...
  • Güzel vatandaslar, havaalani acilmis. Hayirli olsun! Kimin acmis olmasi önemli degil. Önemli olan milletimize ve memleketimize hayirli olmasidir. Ya birde birakin artik su basi-acik-kapali-tartismalarini. Herkesin kendi serbest iradesidir. Birsey üzerinde ne kadar durursaniz, o kadar önemsemiz olursunuz. Zamanla herkes gercegi anlayacaktir! Milletler aya cikmis, biz daha hala basörtüsü tartisiyoruz. Birileri bizi böyle konulara odakliyor ki, bir yerlere varmamiza mani oluyorlar. Enerjimizi verimli konulara harcayalim. Selam ve sevgiler ...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen Zafer Uluslararası Havalimanı, Türkiye nin ilk bölgesel havalimanı olacak. İşletmeciliği, 2044 yılına kadar IC İçtaş Zafer Bölgesel Havaalanı Yatırım ve İşletme A.Ş. tarafından yapılacak olan Havalimanı, toplam 155 milyon Türk Lirası na mal oldu.Temeli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından atılan Zafer Uluslararası Havalimanı, fonksiyonel yapısı sayesinde iç ve dış hat uçuşlarına aynı çatı altındaki tek terminalden hizmet verecek. Dış hat uçuşu yapacak yolcular pasaport kontrolü sonrası gümrüklü alana geçecek. Yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayacak Zafer Uluslararası Havalimanı, engelsiz havalimanı özelliği taşıyacak.

İLK RESMİ UÇUŞ THY'DEN

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinde, özellikle iş dünyasının sabırsızlıkla beklediği Zafer Uluslararası Havalimanı'nın temeli 22 Nisan 2011'de atıldı ve inşaat normal süresinden 10 ay öne çekilerek Kasım 2012'de tamamlandı.

Zafer Uluslararası Havalimanı'na ilk resmi uçuşu, bugün saat 10.15'te İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçakla Türk Hava Yolları gerçekleştirdi. Açılışıyla birlikte THY ile Pegasus Havayolları'nın yanı sıra Öger Türk Tur'un da uçuş gerçekleştireceği Zafer Uluslararası Havalimanı, yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.

Zafer Uluslararası Havalimanı, 3 bin metre uzunluğu ve 45 metre enindeki pisti, taksi yolu ve 5 uçak kapasiteli apronuyla her türlü hava şartında güvenli ve emniyetli iniş kalkışlar yapılmasına imkan sağlayacak. Havalimanı, tüm donanımı ve altyapısıyla uluslararası havalimanı standartlarında bulunması gereken bütün hizmetleri sunuyor olacak.

Toplam 3 milyon 700 bin metrekare arazi üzerinde yer alan ve 27 bin metrekare kapalı alanı olan Zafer Uluslararası Havalimanı nda iç ve dış hatlar terminalleri faaliyet gösterecek. 19 check-in kontuarı, 4 biniş kapısı, 8 pasaport bankosuyla hizmet verecek iç ve dış hatlar terminalleri toplam 17 bin 600 metrekare alana sahip olacak. Yüzde 100 bagaj taramalı güvenlik sistem ve teknolojileri ile donatılan Zafer Uluslararası Havalimanı nda, 4 bagaj alım bandı, yeme-içme üniteleri ve duty-free mağazaları yer alacak. İlk yardım merkezi, bebek bakım üniteleri, yöresel ürünlerin satışa sunulduğu mağazaların bulunacağı havalimanında araç kiralama ofisleri ve banka şubesi de açılacak.

Kütahya nın Altuntaş ilçesinde Kuyucak mevkiinde yer alan Zafer Uluslararası Havalimanı, Kütahya'nın yanı sıra Afyonkarahisar ve Uşak illerine de hizmet verecek. Özellikle termal kaynak yönünden Avrupa'nın ikinci ve dünyanın da yedinci önemli merkezi olan bölgede bulunmasıyla turizm potansiyelinin değerlendirilmesinde etkin bir rol oynayacak.

AÇILIŞLA İLGİLİ DETAYLAR VE ÇOK ÖZEL KARELER AIRPORTHABER'DE OLACAK.

İŞTE AÇILIŞ COŞKUSUNDAN İLK GÖRÜNTÜLER...

VE ZAFER HAVALİMANI'NA İLK UÇAK İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Ben cok seviniyorum. Ama Direk ucus Bieterin yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaltun ~ 6 yıl önce
bir üst gecitin bile 4 hükümet eskittiği ülkemizde 18 ayda tamamlanan muhteşem hava limani hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aşigo ~ 6 yıl önce
3 ilin ortası dumlupınardır, bölgesel havalimanı olsaydı oraya yapılırdı. altıntaşa yapılan zafer havalimanı kütahya ve afyona yarım saat uşak a 1 saat. nasıl bölgesel havalimanı bu? uşaklı 4 dakika mesafedeki havalimanını bırakıpta 1 saat mesafedeki zafer havalimanına mı gelsin? kimse gelmez, zaferi kullanacak uşaklı en az 2 saat önceden yola çıkacak+ 45 dakikada istanbula uçacak. kendi arabasıyla 4.5 saatte ulaşır istanbula zaferi kullanmaktansa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynur ~ 6 yıl önce
Güzel vatandaslar, havaalani acilmis. Hayirli olsun! Kimin acmis olmasi önemli degil. Önemli olan milletimize ve memleketimize hayirli olmasidir. Ya birde birakin artik su basi-acik-kapali-tartismalarini. Herkesin kendi serbest iradesidir. Birsey üzerinde ne kadar durursaniz, o kadar önemsemiz olursunuz. Zamanla herkes gercegi anlayacaktir! Milletler aya cikmis, biz daha hala basörtüsü tartisiyoruz. Birileri bizi böyle konulara odakliyor ki, bir yerlere varmamiza mani oluyorlar. Enerjimizi verimli konulara harcayalim. Selam ve sevgiler ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000