11 Mayıs 2016, Çarşamba 11:00:34

Ve THY kararı verdi!

Türk Hava Yolları’nın Borajet ile işbirliği yapmasından sonra işten çıkarılan 19 çalışanın işe iadesi gerçekleşti.
  • thy'nin iyi günleri daha bunlar!!
  • Bülent Bahçeci için sevindim. Ne yaptığını bilen birisi. Uçağın balansını aklından çıkarır sg şaşmaz. Kolay gelsin abi
  • Ücret kesintisi cezası işe iadeye nasıl engel oluyor, biri hukuki olarak anlatabilir mi Allah rızası için? Ne alaka?! Operasyonda çalışan çoğu TK personelinin kendi hatasından veya başka sebeplerden cezası olabilir. Hata insan içindir. Ama her ceza alanı işten çıkartırsan saçmalamış olursun.
  • Yıllarını bu sırkete vermıs ve yapılan yanlıslıkları goturulenlerı ortaya cıkaran bırı olarak habıre merkezde olmayacak ıslere cekılen ve sonrasında verımsız dıye cıkarılan ve davayı kazanan bırı olarak torpılle satıscı. pazarlamacı Muhasebeci , ve bir cok bolume yonetıcı atarsanız bu sırketı bızden cok sever havalarına gıren cıkarcılara teslım edersenız hak hukuk adalet bılmez ınsanları yonetıcı yapar sırket ıcıne PKK cıları koyarsanız her turlu yanlıs işi yapmasına ragmen dayısı amcası baskan yada baska yonetıcı dıye 3 yıllık ıs bılmez, sırketı zor duruma sokan ınsanları kurtarmak ıcın omrunu bu sırkete adayan ınsanları coluk cocuklarını dusunmeden harcarsanız olacagı budur . Hıcbirine hakkımı helal etmiyorum ve Gercekler er yada gec ortaya cıkacaktır dıyorum. Sız sadece Gostermelik namaz ve oruca devam edın. Yuce dınımız islam haktan, hukuktan, adaletlı olmaktan, kul hakkına onem vermeye ne kadar değer verıyor bılmıyorsunuz sanırım yada ısınize gelmiyor gibi. Allah ıslah etsın

Türk Hava Yolları’nın Borajet ile işbirliği yapmasından sonra işten çıkarılan 19 çalışanın işe iadesi gerçekleşti.

Airporthaber yazarı Murat Herdem’in hem köşe yazısında hem de THY’nin Nisan ayındaki genel kurulunda dile getirdiği, işten çıkarılan 19 çalışanın işe iadesi düğümü çözüldü. 2011 yılında Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet ile Borajet uçuşlarının başlaması ile Bursa, Çanakkale, Tokat, Uşak ve Isparta’da görev yapan 19 THY çalışanı işten çıkarılmıştı.

O günden bu yana haksız yere işten çıkarıldıkları için işe iade edilmeyi bekleyen 19 çalışandan 15’inin talebi karşılık buldu. THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay’ın bizzat takip ettiği 19 çalışanın işe iadesinin sağlanması için icra kurulundan onay çıktı.

THY İcra Kurulu, sözleşmeleri bildirimli feshedilen 19 personelden emekliliklerini hak eden Baki Çakmak ve Sevda Babatın ile ücret kesim cezaları bulunan Ayşe Pamukçu ve Ömer Mutlu hariç, diğer 15 çalışanın yeniden istihdam edilmesine karar verdi.

İşe iadesi sağlanan isimler:

-Gülgün Taşdemir
-Mehmet Akif Oltulu
-Mehmet Bolat
-Beyazıt Pamirtaş
-Birsen Dalkaya
-Burçin Çiğdem
-Bülent Bahçeci
-Cemal Balcı
-Fatma Gencay
-Gülüstan Daş
-Kenan Yıldız
-Özlem Bahçeci
-Serkan Babayiğit
-Seyhan Uçar
-Ümit Yakupoğlu


Airporthaber yazarı Murat Herdem, 2011 yılında işten çıkarıldıktan sonra işe iadeleri yılan hikayesine dönen 19 çalışanın işe iadesinin sağlanması konusunda THY yönetimine çağrıda bulunmuş, Nisan ayındaki THY Genel kurulunda da THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya, 19 çalışanın akıbetinin ne olacağı sorusunu yöneltmişti.  

İşte Murat Herdem'in o yazısı...

©AirportHaber

Ve THY kararı verdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

helal ~ 2 yıl önce
thy'nin iyi günleri daha bunlar!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meğsi ~ 2 yıl önce
Bülent Bahçeci için sevindim. Ne yaptığını bilen birisi. Uçağın balansını aklından çıkarır sg şaşmaz. Kolay gelsin abi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇALIŞAN ~ 2 yıl önce
Ücret kesintisi cezası işe iadeye nasıl engel oluyor, biri hukuki olarak anlatabilir mi Allah rızası için? Ne alaka?! Operasyonda çalışan çoğu TK personelinin kendi hatasından veya başka sebeplerden cezası olabilir. Hata insan içindir. Ama her ceza alanı işten çıkartırsan saçmalamış olursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak HUkuk ~ 2 yıl önce
Yıllarını bu sırkete vermıs ve yapılan yanlıslıkları goturulenlerı ortaya cıkaran bırı olarak habıre merkezde olmayacak ıslere cekılen ve sonrasında verımsız dıye cıkarılan ve davayı kazanan bırı olarak torpılle satıscı. pazarlamacı Muhasebeci , ve bir cok bolume yonetıcı atarsanız bu sırketı bızden cok sever havalarına gıren cıkarcılara teslım edersenız hak hukuk adalet bılmez ınsanları yonetıcı yapar sırket ıcıne PKK cıları koyarsanız her turlu yanlıs işi yapmasına ragmen dayısı amcası baskan yada baska yonetıcı dıye 3 yıllık ıs bılmez, sırketı zor duruma sokan ınsanları kurtarmak ıcın omrunu bu sırkete adayan ınsanları coluk cocuklarını dusunmeden harcarsanız olacagı budur . Hıcbirine hakkımı helal etmiyorum ve Gercekler er yada gec ortaya cıkacaktır dıyorum. Sız sadece Gostermelik namaz ve oruca devam edın. Yuce dınımız islam haktan, hukuktan, adaletlı olmaktan, kul hakkına onem vermeye ne kadar değer verıyor bılmıyorsunuz sanırım yada ısınize gelmiyor gibi. Allah ıslah etsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000