02 Kasım 2011, Çarşamba 16:55:12

VE 'O' UÇAK HAVALANDI...

Cengiz Topel Havaalanı, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün de katıldığı törenle hizmete açıldı. Bakan Ergün, protokol üyeleri ve yolcuları taşıyan ilk uçak Trabzon'a uçtu...
  • sayın yetkililer topkapı gaziosmanpaşa hattına el atın bizi kurtarın şu minibüscülerden
  • anadolujetten zonguldak-trabzon seferlerini de bekliyoruz...
  • hatta ve hatta polatlı - ankara seferleri de konulabilir. istanbul için de harem-gebze seferleri de düşünülebilir :)))
  • Meydanımızda var apronumuzda, kıskançlık krizine gireceğinize, icraatınızı görelim efendiler. Meydana kargo uçaklarını bekliyoruz...
Yıllardır sivil havacılığa açılması planlanan Cengiz Topel Havaalanı sonunda halkın hizmetine sunuldu. Trabzon seferini yapan Anadolu Jet'e ait ilk uçak törenle havalandı. Törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Kocaeli
Milletvekili Sibel Gönül, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, iç hatlarda 41. hatta ulaşıldığını belirterek talep olduğu takdirde bu sayının artabileceğini belirtti. 
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de yaptığı konuşmada, Türkiye olarak katedilen yolların geçmişle kıyaslanamayacak ölçüde olduğunu söyledi.
 
İlk uçuşu Trabzon'a yaptıklarını anlatan Bakan Ergün, sözlerine şöyle devam etti: "Orada birçok şehir bu seferlerden yararlanacak. Yol medeniyet demektir. Eskiden gidemediğiniz yerler size ait değildi. Artık hızlı ve sıklıkla gidemediğiniz yerler size ait değil. İktidara geldiğimizden beri hava yolunu halkın yolu haline getirdik. 2002 yılında iki işletme 25 hatta hizmet veriyordu. Bugün 2002 yılına göre iç hatlardaki yolcu sayısı altı kat arttı. Hayatında uçağa binmemiş insanlar bizim iktidarımız döneminde uçak yolculuğu yaptı" dedi.
 
Bakan Nihat Ergün'ün konuşmasının ardından protokol üyeleri ve ilk uçağa bilet alan yolcular işlemlerini yaptırdıktan sonra uçağın yolunu tuttu. 

VE 'O' UÇAK HAVALANDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
sayın yetkililer topkapı gaziosmanpaşa hattına el atın bizi kurtarın şu minibüscülerden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
anadolujetten zonguldak-trabzon seferlerini de bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hatta ve hatta polatlı - ankara seferleri de konulabilir. istanbul için de harem-gebze seferleri de düşünülebilir :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Meydanımızda var apronumuzda, kıskançlık krizine gireceğinize, icraatınızı görelim efendiler. Meydana kargo uçaklarını bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000