24 Ocak 2009, Cumartesi 18:00:03

VE O DA GELDİ...

Türk Hava Yolları, Jet Airways'ten kiraladığı Boeing 777-300 ER tipi uçaklardan üçüncüsünü de getirdi.
  • haberden çok bob marley'in yorumları deşiliyo:) bob takipcisi olmayan bilemez tabi Ali Sabancıdan bahsediyor arkadaşım.takipçinim bob:)
  • sanırım bu ali diye bahsedilen ali koc olsa gerek
  • Bazın arkadaşlar gizemli karakter Ali'nin kim olduğunu sormuş. Ya güldürmeyin Allah aşkına, ben çok çabuk KIDIKlanan biriyim. ;) Bir de uçağın boş boş uçtuğunu iddia edenler olmuş. Çok merak ediyorum, bu arkadaşlar 777'lerin uçtuğu hatlarda ömürleri boyunca kaç kez yolculuk yapmışlar ya da hiç uçağa binmişler mi? Bir de "neyimiz eksik" havalarında takılanlar var, "aç gezen Hindistan bile bu uçakları kullanıyormuş, THY'de 747 bile olsa yeriymiş" falan. Biraz daha yazsa da, o derin(!) "filo planlama" bilgisinden nasiplensek diyecem ama gülmekten bunları yazabiliyorum ancak. :) Son olarak, bi başka arkadaş da "niye mürettebatıyla beraber (wet lease)" kiralandığını sormuş. Sanki THY'nin elinde "777 tip eğitimli pilot ve K/
  • acaba ekibi ile kiralandı derken pilotları artı uçuş memurları ilemi kiralanmış oluyor? uçagın parası yetmiyormuş gibi birde maaşlarını veriyoruz yani çalışanlarının:)

Türk Hava Yolları, Aralık ayı sonunda ikisini getirdiği Boeing 777-300 ER tipi uçaklardan üçüncüsü de İstanbul'a getirdi. THY'nin büyük sükse yaparak tanıtımını yaptığı uçaklarla birlikte 'first class' uygulamasına da başlamıştı.

Hintli Jet Airways'ten wet lease olarak yani ekibiyle birlikte kiralanan uçaklardan ikisi, 29 Aralık'tan itibaren seferlerine başlamıştı. Uçaklardan üçüncüsü de İngiltere'nin Bristol kentindeki boyama işleminin tamamlanmasının ardından bu akşam 17:52'de Atatürk Havalimanı'na tekerlek koydu.

Böylelikle THY, Hintli Jet Airways'ten kiraladığı uçakların hepsini filosuna katmış oldu.

©AirportHaber

VE O DA GELDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

bobfan ~ 9 yıl önce
haberden çok bob marley'in yorumları deşiliyo:) bob takipcisi olmayan bilemez tabi Ali Sabancıdan bahsediyor arkadaşım.takipçinim bob:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdengeçti ~ 9 yıl önce
sanırım bu ali diye bahsedilen ali koc olsa gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rosenbauer ~ 9 yıl önce
Bazın arkadaşlar gizemli karakter Ali'nin kim olduğunu sormuş. Ya güldürmeyin Allah aşkına, ben çok çabuk KIDIKlanan biriyim. ;) Bir de uçağın boş boş uçtuğunu iddia edenler olmuş. Çok merak ediyorum, bu arkadaşlar 777'lerin uçtuğu hatlarda ömürleri boyunca kaç kez yolculuk yapmışlar ya da hiç uçağa binmişler mi? Bir de "neyimiz eksik" havalarında takılanlar var, "aç gezen Hindistan bile bu uçakları kullanıyormuş, THY'de 747 bile olsa yeriymiş" falan. Biraz daha yazsa da, o derin(!) "filo planlama" bilgisinden nasiplensek diyecem ama gülmekten bunları yazabiliyorum ancak. :) Son olarak, bi başka arkadaş da "niye mürettebatıyla beraber (wet lease)" kiralandığını sormuş. Sanki THY'nin elinde "777 tip eğitimli pilot ve K/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seko ~ 9 yıl önce
acaba ekibi ile kiralandı derken pilotları artı uçuş memurları ilemi kiralanmış oluyor? uçagın parası yetmiyormuş gibi birde maaşlarını veriyoruz yani çalışanlarının:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000