14 Ekim 2009, Çarşamba 13:20:28

Uşak seferleri yakında başlıyor

Uşak Valisi Özdemir Çakacak Uşak Milletvekilleri Mustafa Çetin, Nuri Uslu ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Hazim Sesli ile birlikte Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu başkanvekili Hamdi Topçu’yu ziyaret etti.
  • Herhalde Havaalanı demek istedin. Uşak Havaalanı ZAfer Havalimanı'nın açılmasıyla zaten kapanacak. Bırakın da biraz uçak insin.
  • allahın doğusu dediğin yer bu ülkenin toprağıdır sen lafını billll
  • Uşak bugüne kadar açılmakta gecikilen meydanlardan biridir. İyi olmuş.
  • ege bölgesinde deniz ve turizm ddışında aktif hava alanı olan ve gerekli olduğuna inanılan ilimizdir kazalarda örnekleme hatalı olur ısparta kazası her yerde olabilir ıst anbarlı açıklarına düşmeyi unutmayalım uşak ilini lğtfen küçmsemeyin üzerinize örttüğünüz battaniye ağlamasın

Vali Çakacak ziyaret sonrası yaklaşık 5 ay önce pist genişletme ve onarım çalışmaları nedeniyle uçuşlara kapatılan Uşak Halavalanı’nın Aralık ayında yeniden uçak seferlerine açılacağını bildirdi.

23 Temmuz 2009 tarihinde pist genişletme ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle Uşak-İstanbul-Uşak seferlerine ara verilmişti. Türk Hava Yolları, havaalanındaki çalışmaların tamamlanmasından sonra Aralık 2009 tarihinde seferlerine yeniden başlayacak. Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Havaalanı’ndaki pist çalışmalarının Aralık ayında tamamlanacağını belirtirken, THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi Topçu uçak seferlerine Aralık ayından itibaren yeniden başlayacaklarını açıkladı.

Yaklaşık 5 aylık bir aradan sonra uçak seferlerinin yeniden başlayacak olması nedeni ile Türk Hava Yolları adına THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi Topçu’ya bir teşekkür ziyaretinde bulunan Vali Özdemir Çakacak, Uşak Milletvekilleri Nuri Uslu ve Mustafa Çetin ile Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve TÜGİK Genel Başkanı Hazim Sesli bakım onarım çalışmalarının tamamlanacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söylediler.

Uşak Havaalanı’ndaki çalışmaların tamamlanmasından sonra daha büyük uçaklar alana iniş yapabilecek ve pist ışıklandırmaları standart hale gelecek. Havaalanındaki çalışmaların tamamlanmasından sonra Uşak-İstanbul, İstanbul-Uşak seferlerinin haftada 5 güne çıkarılması planlanıyor.

Uşak seferleri yakında başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Herhalde Havaalanı demek istedin. Uşak Havaalanı ZAfer Havalimanı'nın açılmasıyla zaten kapanacak. Bırakın da biraz uçak insin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
allahın doğusu dediğin yer bu ülkenin toprağıdır sen lafını billll

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uşak bugüne kadar açılmakta gecikilen meydanlardan biridir. İyi olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ege bölgesinde deniz ve turizm ddışında aktif hava alanı olan ve gerekli olduğuna inanılan ilimizdir kazalarda örnekleme hatalı olur ısparta kazası her yerde olabilir ıst anbarlı açıklarına düşmeyi unutmayalım uşak ilini lğtfen küçmsemeyin üzerinize örttüğünüz battaniye ağlamasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000