31 Mayıs 2013, Cuma 10:35:47

UNUTULMAK İSTENEN ANCAK UNUTULAMAYACAK BİR GÜN; 31 MAYIS!

Bugün 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü, ancak bu özel gün bir kez daha kutlanamadan geçiştirildi...
  • arkadaşlar resimdeki kızın ismini bilen varmıdır? teşekkürler şimdiden:)
  • Ne tassa ne talpa hepsi aynı. Pilotlar günüymüş yok kabin günüymüş. Ne SHGM ne TALPA Skyda çalışanlarla ilgilenmiyor. Aylardır maaş alamıyoruz. Çıkında bir bakın. Bu nasıl iştir bilen var mı? Çıkın bir açıklama yapın. Airporthaber bile sansür uyguluyor. Sky hakkında çıkan bir habere yorum yazılamıyor. Maaşlarla ilgili haber yapılmıyor. İyi çalışmalar, böyle devam.
  • evet bugun dunya kabın memuru gunu ama bızler bugunlerı hatırlayacak kadar ısımızın onmeını anlayamıoruz ...cunku turkıyede kabın memuru kavramını kac kısı bılıor...ne gıbı sosyal haklara sahıbız ..yasamız bıle yok m.ö kı kanunlarla yonetılıoruz...hıc kımse bızı ve bızım gıbılerı savunamıor..patronlarımız turk sıvıl havacılıgını yonetıorlarr...gun ola ınsalah bır gun bızım haklarımızı savunalar cıkar meclıse...
  • Bu kadar haksızlığın hukuksuzluğun adaletsizliğin yaşandığı bir kabin memurları günü olmaz olsun...

29 Mayıs 2012; ağırlıklı olarak kabin memurlarının, grev yasağına karşı eylem yapmaları nedeniyle kabus günü olmuştu. O gün 305 THY personeli işten çıkarılmış ve 2 gün sonrasındaki Dünya Kabin Memurları Günü kutlanamamıştı.

TASSA tarafından organize edilen ve her yıl kutlanan 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü, bu yıl da 15 Mayıs'ta başlayan ve halihazırda devam eden grev nedeniyle bir kez daha kutlanamadı. Bugün kabin personeli için altına not düşülen bir gün. Kötü bir anı olarak hafızaların bir köşesine iliştirilen, unutulmak istenen ama unutulamayacak bir gün.

Greve destek vermemesi nedeniyle şiddetle eleştirilen TASSA, süreç nedeniyle kutlamaların iptal olduğunu not düşerek, 'Değerli üyelerimiz ve Sevgili Meslektaşlarımız, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü'nü bir yıl daha coşkuyla kutlayamayacak olmamız her birimiz için üzücü olsa da gökyüzünün bekçileri için uçmak bir tutku. Bu tutkunun coşkusunu gecikmeli olarak yaşayacağımızı hatırlatarak Dünya Kabin Memurları Günümü'zü kutlarız. Mesleki haklarımızın ve meslek aşkımızın göklerde buluşup büyük bir bulut olarak tüm dünyayı dolaşması dileğiyle' açıklamasını yaptı.

Artık eski kabin memurları olarak bilinen, mücadele içindeki kabin memurlarının yanısıra, tüm kabin kabin memurlarının günü kutlu olsun...

UNUTULMAK İSTENEN ANCAK UNUTULAMAYACAK BİR GÜN; 31 MAYIS!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

... ~ 5 yıl önce
arkadaşlar resimdeki kızın ismini bilen varmıdır? teşekkürler şimdiden:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
,,,, ~ 5 yıl önce
ADI ŞEKERNAZ
TASSA TALPA ~ 5 yıl önce
Ne tassa ne talpa hepsi aynı. Pilotlar günüymüş yok kabin günüymüş. Ne SHGM ne TALPA Skyda çalışanlarla ilgilenmiyor. Aylardır maaş alamıyoruz. Çıkında bir bakın. Bu nasıl iştir bilen var mı? Çıkın bir açıklama yapın. Airporthaber bile sansür uyguluyor. Sky hakkında çıkan bir habere yorum yazılamıyor. Maaşlarla ilgili haber yapılmıyor. İyi çalışmalar, böyle devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çıkmaz o haber ~ 5 yıl önce
haberciler taraf o haberler çıkmaz bekleme ülkede herşey güllük gülistanlık örtün üstüünüü örtebilecek misiniz bakalım
hostttt... ~ 5 yıl önce
evet bugun dunya kabın memuru gunu ama bızler bugunlerı hatırlayacak kadar ısımızın onmeını anlayamıoruz ...cunku turkıyede kabın memuru kavramını kac kısı bılıor...ne gıbı sosyal haklara sahıbız ..yasamız bıle yok m.ö kı kanunlarla yonetılıoruz...hıc kımse bızı ve bızım gıbılerı savunamıor..patronlarımız turk sıvıl havacılıgını yonetıorlarr...gun ola ınsalah bır gun bızım haklarımızı savunalar cıkar meclıse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 5 yıl önce
Bu kadar haksızlığın hukuksuzluğun adaletsizliğin yaşandığı bir kabin memurları günü olmaz olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aidat ~ 5 yıl önce
Ya arkadaslar bu tassa uyeligi icin maasimizdan bir kesinti oluyor mu? Uyeyim ama aidat falan vermiyorum....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000