21 Mart 2013, Perşembe 17:42:42

'UÇUŞ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYORLAR'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek İçişleri Bakanı Muammer Güler’e bakan ve milletvekili korumalarının uçaklara neden silahla girdiklerini sordu...
  • Değerli arkadaşım yanlış biliyorsunuz. Ve bilmeyenleri de yanlış yönlendiriyorsunuz. Önce bilgi sonra fikir lütfen.
  • Konuyu çok biliyormuş gibi bir havan var ama zerre kadar bilgin yok;uçakta kokpit dahil hiçbiryerde kesici birşey bile TAŞINMAZ.Silah taşıyan birine diğer bir yolcu arkadan yaklaşıp kafasına vurup,etkisiz hale getirmesi zor birşey olmasa gerek,gazeteler belinden silahı alınan polis hikayeleri ile doludur.Bu beynelmilel bir kuraldır,uyulması zorunludur.Turgut Özal zamanında da butip şımarıklıklar olurdu.
  • sayın vekil böyle boş işler ile uğraşacağına ulaştırma bakanının yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verse ya; kırklareli'ni de ilgilendiren halkalı-kapıkule hızlı tren hattı ne alemde diye? 2007 yılından beri yatırım programında daha kamulaştırması yapılmadı.
  • şimdi açıklayayım sadece yurt içi seyahatlerde normal vatandaş kanunen üzerinde taşıma ruhsatlı silahı varsa istanbuldan ankaraya gidecek ise istanbul da havaalanında silah teslim masasına gider kimliği ile birlikte silah taşıma ruhsatı lduğuna dair kimlik kartı ile başvurur ve teslim eder gideceği şehir de yine silah teslim masasından alır silahını bu normal vatandaş prosedürüdür.. onun dışındaki bakanlar, ve vekillerin korumalığını yapan devletin resmi polisidir ve bunlar silah taşırlar taşımaya yetkilidir,bunlar normal vatandaş gibi silah masasına silahlarını teslim etmezler bu ak partiye veya chp ye veya mhp ye göre deyişmez 10 sene önce dsp-anap-mhp koalisyonundada böyleydi şimdide böyledir.. bu vekillerin ve bakanların,başbakanların, cumhurbaşkanların korumaları farklı bir eğitime tabi tutulurlar nerede ne yapacaklarını senden benden dahi iyi bilirler uçakta trende, otobüsde, gemide ne yapacaklarını net olarak bilirler bilginize..

Dibek, vermiş olduğu soru önergesinde Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı tarafından yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında zorunlu güvenlik tedbirlerinde çifte standart uygulandığı, uçuş güvenliği açısından silahla kabine girmenin yasak olmasına rağmen, bakan ve milletvekili korumalarının bu kurala uymadığını dile getirerek;

'Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında bazı bakan ve milletvekili korumalarının silahları ile uçağa alınmalarına müsaade edildiği iddiası doğru mudur? Söz konusu durum doğruysa hangi mevzuat çerçevesinde korumaların silahla kabine girmelerine izin verilmektedir? Konu hakkında Türk Hava Yolları veya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden Bakanlığınıza ulaşan bir şikâyet var mıdır? Var ise konu hakkında bir inceleme başlatılmış mıdır?


Bu iddialar doğruysa, Türk Hava Yolları’nın uçuş güvenliği tehlikede değil midir? Silahlarıyla kabine giren korumalar ve bu duruma göz yuman yetkililer hakkında herhangi bir hukuki ve idari işlem başlatılmış mıdır? Bundan böyle, uçuş güvenliğini tehdit eden korumaların kabine silahla girişlerine izin verecek misiniz?” sorularını yöneltti.

'UÇUŞ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYORLAR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Camaroth yanıt ~ 5 yıl önce
Değerli arkadaşım yanlış biliyorsunuz. Ve bilmeyenleri de yanlış yönlendiriyorsunuz. Önce bilgi sonra fikir lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAMAROTA CEVAP ~ 5 yıl önce
Konuyu çok biliyormuş gibi bir havan var ama zerre kadar bilgin yok;uçakta kokpit dahil hiçbiryerde kesici birşey bile TAŞINMAZ.Silah taşıyan birine diğer bir yolcu arkadan yaklaşıp kafasına vurup,etkisiz hale getirmesi zor birşey olmasa gerek,gazeteler belinden silahı alınan polis hikayeleri ile doludur.Bu beynelmilel bir kuraldır,uyulması zorunludur.Turgut Özal zamanında da butip şımarıklıklar olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halkalı-kapıkule ~ 5 yıl önce
sayın vekil böyle boş işler ile uğraşacağına ulaştırma bakanının yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verse ya; kırklareli'ni de ilgilendiren halkalı-kapıkule hızlı tren hattı ne alemde diye? 2007 yılından beri yatırım programında daha kamulaştırması yapılmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
o iş "edirne milletvekilleri"nin işi.ayrıca kırklareline ne faydası var hızlı trenin.aslında bu iş çok "dolu" bir iş. sanıyorum sen o"mahlukattan"olduğun için tren seni daha çok ilgilendiriyor .herhalde "geçerken bakmayı" çok özledin.
camaroth ~ 5 yıl önce
şimdi açıklayayım sadece yurt içi seyahatlerde normal vatandaş kanunen üzerinde taşıma ruhsatlı silahı varsa istanbuldan ankaraya gidecek ise istanbul da havaalanında silah teslim masasına gider kimliği ile birlikte silah taşıma ruhsatı lduğuna dair kimlik kartı ile başvurur ve teslim eder gideceği şehir de yine silah teslim masasından alır silahını bu normal vatandaş prosedürüdür.. onun dışındaki bakanlar, ve vekillerin korumalığını yapan devletin resmi polisidir ve bunlar silah taşırlar taşımaya yetkilidir,bunlar normal vatandaş gibi silah masasına silahlarını teslim etmezler bu ak partiye veya chp ye veya mhp ye göre deyişmez 10 sene önce dsp-anap-mhp koalisyonundada böyleydi şimdide böyledir.. bu vekillerin ve bakanların,başbakanların, cumhurbaşkanların korumaları farklı bir eğitime tabi tutulurlar nerede ne yapacaklarını senden benden dahi iyi bilirler uçakta trende, otobüsde, gemide ne yapacaklarını net olarak bilirler bilginize..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.., ~ 5 yıl önce
Yanlış biliyor ve yanlış bilgilendiriyorsunuz. Bazı ülkelerdeki özel eğitmili ve özel yetkili polisler dışında (havayolu polisleri diyelim) hiç kimse toplu taşım yapılan uçaklara silahla binemez. Söz konusu polisler de sadece kendi ülkesi içinde ve/veya kendi bayrağını taşıyan uçağın içinde bu yetkiye sahiptir. Herhangi bir koruma memuru, kimin koruması olursa olsun, toplu taşım uçağına silahlı binemez. Silahlı binmeyeri gerekiyorsa, korunması gereken muhterem kişi özel uçakla seyahat eder.
yanlış bilgi ~ 5 yıl önce
Üstelik Havayolu polisleri bile silahla binemezler uçaklara.Bazı ülkelerde bu kişiler elektro şok cihazı taşır sadece o kadar.Silahtan çıkacak yanlış bir kurşun uçak gövdesinin yırtılıp kırılmasına yol açar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000