05 Temmuz 2018, Perşembe 10:30:39

Uçan şef davayı kazandı, THY’yi kaybetti

Turkish Do&Co’dan geçen Aralık ayında işten çıkarılan Uçan Şef M.S., şirketine açtığı davayı kazandığı için THY kabin memurluğu eğitim sürecinden atıldı.
  • Kabin memurluğu eğitimine almak, insanları haklarından vazgeçirmek için bir zorlama değil midir yani? THY'de bunu görmek çok üzücü oldu benim için.Benim de ileride çalışmak istediğim bir şirket çünkü.Umarım aslı yoktur bu haberin.
  • Görün bakın çalışan memnuniyeti anketi sonucu %90 ve üzeri çıkacak!!!!
  • Bir ulkede adalet, kisinin inancina, irkina, siyasi gorusune gore degisiyorsa o ulkede hak adalet yoktur. Adam haksizliga ugramis, mahkemede hakli gormus. Bu demektirki, biz gucluler ne verirsek onla yetinin. Insaallah bunu yasatanlarda ayni duruma duserler.
  • ''THY’nin kabin memurluğu alım sürecine başvuran M.S. yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçtikten sonra'' şu cümleden sonra bi gülmedim değil. Torpil detected!!

Turkish Do&Co’dan geçen Aralık ayında işten çıkarılan Uçan Şef M.S., şirketine açtığı davayı kazandığı için THY kabin memurluğu eğitim sürecinden atıldı.

M.S., üç yıl boyunca Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Turkish Do&Co’da uçan şef olarak görev yaptı. M.S. geçen yıl Aralık ayında küçülme gerekçesiyle Turkish Do&Co’daki işinden çıkarıldı. Tazminat ve işe geri dönüş davası açan M.S., bu  süreç içinde iş aramaya devam etti.

Uzun süre işsiz kalan M.S.’yi mutlu eden haber geçtiğimiz haftalarda THY’den geldi. THY’nin kabin memurluğu alım sürecine başvuran M.S. yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçtikten sonra eğitim programına dahil edildi.

Haziran ayı sonunda eğitime başlayan genç kabin memuru adayının Turkish Do&Co aleyhine açtığı dava süreci de eğitime başladığı sırada sonuçlandı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nde açılan davanın Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’ndeki itiraz süreci M.S. lehine onandığı farkedilince Türk Hava Yolları, kabin memuru adayının eğitim sürecini sona erdirdi.

Eğitime başlamasının üzerinden henüz bir hafta geçen M.S., THY İnsan Kaynakları biriminden gelen “ Kabin memuru istihdam süreciniz olumsuz olmuştur. Üzerinize zimmetli bulunan üniforma, dokuman vs. eşyalarınızı en kısa sürede ilgili birimlere teslim etmeniz gerekmektedir” şeklindeki mail ile büyük şok yaşadı. THY’nin, Turkish Do&Co’dan ayrılan çok sayıda uçan şefi kabin memuru olarak kabul ettiği ancak işe alım sürecinde davalarını geri çekmeyen adayların sürece kabul etmediği kaydedildi.

©AirportHaber

Uçan şef davayı kazandı, THY’yi kaybetti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (81)

THY'den beklemezdim ~ 10 gün önce
Kabin memurluğu eğitimine almak, insanları haklarından vazgeçirmek için bir zorlama değil midir yani? THY'de bunu görmek çok üzücü oldu benim için.Benim de ileride çalışmak istediğim bir şirket çünkü.Umarım aslı yoktur bu haberin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 12 gün önce
Görün bakın çalışan memnuniyeti anketi sonucu %90 ve üzeri çıkacak!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 17 gün önce
Bir ulkede adalet, kisinin inancina, irkina, siyasi gorusune gore degisiyorsa o ulkede hak adalet yoktur. Adam haksizliga ugramis, mahkemede hakli gormus. Bu demektirki, biz gucluler ne verirsek onla yetinin. Insaallah bunu yasatanlarda ayni duruma duserler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti-torpil ~ 17 gün önce
''THY’nin kabin memurluğu alım sürecine başvuran M.S. yazılı ve sözlü mülakatları başarıyla geçtikten sonra'' şu cümleden sonra bi gülmedim değil. Torpil detected!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000