04 Mart 2011, Cuma 11:14:27

UÇAKTAKİ DERGİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Anadolujet’in uçak içinde dağıttıği dergide, Atatürk Orman Çiftliği yerine Ankara Orman Çiftliği şeklinde yazılması meclis gündemine taşındı.
  • Bunlar saçma sapan şeyler değil, bir projenin cumhuriyeti tarikatlar, cemaatler, biat edenlerin sözde ileri demokrasisine dönüştürme çabasıdır. Bu cumhuriyeti kuranlara vefa borcumuz onu korumaktır. Tabii daha kurtuluş savaşında emperyalistlere kendini satanların buna anlamasını beklemek boş hayaldir.
  • Ataturk denilince mangalda kül bırakmayan bezirganlar söyledigi kadar Atatürkçü olsaydı böyle saçma sapan şeyleri siyasete çekmezdi Siz bunlarla ugraşırken sayenizde atı alan Üsküdarı geçti ...
  • Kimin aklına gelirdi çocukluğumuzda ilk okulda okuduğumuz, ant içtiğimiz CUMHURİYET VE ATATÜRK İLKELERİNİ KORUMAK VE SAVUNMAK BİR GÜN GELECEK SUÇ OLACAK.. söyleselerdi inanırmıydınız..???? koskoca 1 ulusun böyle sessizliğe gömüleceğini...???
  • AKP’nin bir siyasi parti değil, siyasi bir proje olduğunu görmeliyiz,
İzmir CHP Milletvekili Bülent Baratalı, TBMM Başkanlığı'na, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması isteğiyle verdiği soru önergesinde, Türk Hava Yolları'na (THY) bağlı Anadolu Jet uçaklarında dağıtılan derginin, Şubat sayısında yer alan bir yazıda, 'Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) adının 'Ankara Orman Çiftliği' olarak yazıldığına dikkati çekerek "Atatürk adından rahatsızlık mı duyulmaktadır?" diye sordu.

Derginin, şubat sayısında yer alan Ankara mutfağının anlatıldığı bir yazıda, AOÇ'nin adının Ankara Orman Çiftliği olarak yazıldığını belirten Baratalı, önergede şu sorulara yer verdi:
• Ankara'da, 'Ankara Orman Çiftliği' adıyla bir çiftlik var mıdır? Bu çiftlik nerededir?

• Yazıyı kaleme alan ya da derginin yazı işlerinden sorumlu olan şahıs, AOÇ'yi neden Ankara Orman Çiftliği olarak yansıtmaktadır? Atatürk adından rahatsızlık mı duyulmaktadır yoksa bilgi eksikliği mi söz konusudur?

• Bakanlığınıza bağlı DDY'nin 'Rail Life' dergisinde yayınlanan Erzurumlu kadınları küçük düşüren yazının akabinde, THY'nin dergisinde de, yer alan bu yazı tesadüf müdür? Bakanlık olarak bu konuda bir inceleme başlatılacak mıdır?
UÇAKTAKİ DERGİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bunlar saçma sapan şeyler değil, bir projenin cumhuriyeti tarikatlar, cemaatler, biat edenlerin sözde ileri demokrasisine dönüştürme çabasıdır. Bu cumhuriyeti kuranlara vefa borcumuz onu korumaktır. Tabii daha kurtuluş savaşında emperyalistlere kendini satanların buna anlamasını beklemek boş hayaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ataturk denilince mangalda kül bırakmayan bezirganlar söyledigi kadar Atatürkçü olsaydı böyle saçma sapan şeyleri siyasete çekmezdi Siz bunlarla ugraşırken sayenizde atı alan Üsküdarı geçti ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kimin aklına gelirdi çocukluğumuzda ilk okulda okuduğumuz, ant içtiğimiz CUMHURİYET VE ATATÜRK İLKELERİNİ KORUMAK VE SAVUNMAK BİR GÜN GELECEK SUÇ OLACAK.. söyleselerdi inanırmıydınız..???? koskoca 1 ulusun böyle sessizliğe gömüleceğini...???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
AKP’nin bir siyasi parti değil, siyasi bir proje olduğunu görmeliyiz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000