08 Ağustos 2009, Cumartesi 11:26:39

Uçakta sigara içti, uçaktan atıldı

Kabinde gizli gizli sigara içen yolcu uçaktan atıldı...
  • Amerıkadan donerken wc de ictim yakalandım. Harbiden rahatsız gibi olmuştum iki yolculukta da , epey korkuttular ama ucaktan atma gibi bir durum olmadı amsterdamda indim devam ettim :)
  • Dolayısı ile Kabin Amiri vaıstasıyla Kaptan bu yolcuyu "sigara içtiği için " değil "inadmissible" yani "başedilmez, kural tanımaz, bela yolcu" olduğu için uçaktan indirmiştir. Kararı tartışmasız doğrudur. Yolcu bağımlılığı varsa, korkuyorsa, hastaysa ... diğer yolcuları rahatsız etme hakkına sahip değildir. "Ben yaparımkimse birşey diyemez" zihniyetinde bir insanın havada yapabileceklerini düşünebiliyormusunuz? Ya da yarınki gazwtelede "ben uçakta sigara içtim, müdahale etmediler, bu nasıl iştir" diye çıkan bir yazıya şirketin verebileceği yanıtı? Saygılarımla
  • Türkiye havacılık alanında öncü ülkelerden biridir. Bu noktadan hareketle ICAO, JAR gibi Uluslar arası organizasyonlara üyedir ve milli müktesabını da bu organizasyonların kullandığı standartlara göre düzenlemiştir. Kaptanın görev ve sorumlulukları (JAR OPS 1.085; 1.090; 1.290; 1.415'te) "He has authority to disembark any person, or any part of the cargo, which in his opinion, may represent a potential hazard to the safety of the aircraft or its occupants"He has the right to refuse transportation of inadmissible passengers, deportees or persons in custody if their carriage poses any risk to the safety of the aircraft or its occupants.
  • ARKADAŞIM BURASI LONDRADEĞİL BU BİRİNCİSİ.burda bu ülkenin kanunları geçer ve şuda bir gerçek'ki yeni bir yasa çıkmadığı müddetçe uçakta sigara içmenin cezası 69 ytl'dir.ve uçakta sigara içmek uçuş emniyetini riske atmaz !dolayısıylada kaptanın yolcuyu uçaktan atma gibi bir durumu söz konusu olamaz.farklı bir şey söyliyceksen'ki hiç zannetmiyorum ! kulaktan dolma bilgilerle yazma istersen

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 22.00'de kalkışa hazırlanan İzmir uçağı, bir yolcunun sigara içmesi üzerine yarım saat gecikmeli olarak hareket etti.

Bir yolcunun gizli gizli sigara içtiğinin anlaşılması üzerine polis çağıran kaptan, yolcunun uçaktan alınmasını istedi. Polis yolcuyu uçaktan aldı ve 69 lira para cezası kesti.

Yolcunun uçuşu da iptal olurken, THY uçağı da yarım saat gecikmeli olarak hareket etti.

Uçakta sigara içti, uçaktan atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

İsim / Rumuz ~ 2 yıl önce
Amerıkadan donerken wc de ictim yakalandım. Harbiden rahatsız gibi olmuştum iki yolculukta da , epey korkuttular ama ucaktan atma gibi bir durum olmadı amsterdamda indim devam ettim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Dolayısı ile Kabin Amiri vaıstasıyla Kaptan bu yolcuyu "sigara içtiği için " değil "inadmissible" yani "başedilmez, kural tanımaz, bela yolcu" olduğu için uçaktan indirmiştir. Kararı tartışmasız doğrudur. Yolcu bağımlılığı varsa, korkuyorsa, hastaysa ... diğer yolcuları rahatsız etme hakkına sahip değildir. "Ben yaparımkimse birşey diyemez" zihniyetinde bir insanın havada yapabileceklerini düşünebiliyormusunuz? Ya da yarınki gazwtelede "ben uçakta sigara içtim, müdahale etmediler, bu nasıl iştir" diye çıkan bir yazıya şirketin verebileceği yanıtı? Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türkiye havacılık alanında öncü ülkelerden biridir. Bu noktadan hareketle ICAO, JAR gibi Uluslar arası organizasyonlara üyedir ve milli müktesabını da bu organizasyonların kullandığı standartlara göre düzenlemiştir. Kaptanın görev ve sorumlulukları (JAR OPS 1.085; 1.090; 1.290; 1.415'te) "He has authority to disembark any person, or any part of the cargo, which in his opinion, may represent a potential hazard to the safety of the aircraft or its occupants"He has the right to refuse transportation of inadmissible passengers, deportees or persons in custody if their carriage poses any risk to the safety of the aircraft or its occupants.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ARKADAŞIM BURASI LONDRADEĞİL BU BİRİNCİSİ.burda bu ülkenin kanunları geçer ve şuda bir gerçek'ki yeni bir yasa çıkmadığı müddetçe uçakta sigara içmenin cezası 69 ytl'dir.ve uçakta sigara içmek uçuş emniyetini riske atmaz !dolayısıylada kaptanın yolcuyu uçaktan atma gibi bir durumu söz konusu olamaz.farklı bir şey söyliyceksen'ki hiç zannetmiyorum ! kulaktan dolma bilgilerle yazma istersen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000