20 Mayıs 2013, Pazartesi 09:07:01

UÇAKLAR ATATÜRK HAVALİMANI'NDA PİSTİ PAS GEÇTİ

Atatürk Havalimanı'nda pistte bir poşet parçası görülmesi üzerine 4 uçak, pisti "pas" geçti.
  • Madem şiddetli rüzgar vardı posetl niye uçmadı da pistte kaldı.
  • Avrupnin bütün meydanlarını ne zaman gezdın ne kadar çok uzman var bu memlekette, ama ıs projeye gelınce yan gel yat degılmı!
  • Memleketimin her yeri pislikten gecilmiyor. Temizlik imandan gelir diye bosuna yaziyor cami girislerinde. Demekki sözde müslümanlariz hepimiz...
  • Tamam onlar gerekeni yapmışlar da komik değil mi söylesenize :D Siz gidin, milyonlarca dolarlık uçak yapın, bir poşet bile onu bozabilsin :D (poşetin motora zarar vermeyeceğini düşünenler, poşetin verebileceği zarar konusunda bilgi sahibi olmak için youtube'a Bird Strike Jet Engine Test yazın)

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan bir uçağın kaptan pilotu, "05-23" olarak adlandırılan pistte bir poşet parçası görmesi üzerine, durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kulesi'ne bildirdi.

Kule görevlileri, iniş için alçalmaya hazırlanan Libya Hava Yolları'nın Trablus-İstanbul, Türk Hava Yolları'nın Kayseri-İstanbul, Swiss International Air Lines'in Zürih-İstanbul ve Afriqiyah Havayolları'nın Trablus-İstanbul seferini yapan tarifeli uçakların pilotlarıyla bağlantıya geçerek, pisti bir süre pas geçmelerini istedi.

Bunun üzerine pisti pas geçen uçakların, şiddetli rüzgarın etkisiyle savrulduğu bildirilen poşetin görevliler tarafından pistten alınmasının ardından inişlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği öğrenildi.

UÇAKLAR ATATÜRK HAVALİMANI'NDA PİSTİ PAS GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Rüzgar ~ 5 yıl önce
Madem şiddetli rüzgar vardı posetl niye uçmadı da pistte kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilk degile ~ 5 yıl önce
Avrupnin bütün meydanlarını ne zaman gezdın ne kadar çok uzman var bu memlekette, ama ıs projeye gelınce yan gel yat degılmı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
icler acisi ~ 5 yıl önce
Memleketimin her yeri pislikten gecilmiyor. Temizlik imandan gelir diye bosuna yaziyor cami girislerinde. Demekki sözde müslümanlariz hepimiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi :) ~ 5 yıl önce
Tamam onlar gerekeni yapmışlar da komik değil mi söylesenize :D Siz gidin, milyonlarca dolarlık uçak yapın, bir poşet bile onu bozabilsin :D (poşetin motora zarar vermeyeceğini düşünenler, poşetin verebileceği zarar konusunda bilgi sahibi olmak için youtube'a Bird Strike Jet Engine Test yazın)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000