27 Aralık 2012, Perşembe 09:20:22

UÇAK SEFERDEN ÇEKİLDİ!

İstanbul-Bangkok seferini yapmaya hazırlanan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağına yakıt nakilt aracı çarptı...
  • talihsiz bir kazaydı, şahit olduk birebir görme fırsatımızda oldu, bakkaldan ehliyet vs. yorumlara gülüyorum sadece, eminim bir çoğu apronda (özellikle ATA-APR) hiç araç kullanmamışlardır..Araç yoğunluğundan ve baskıdan bi haberler, sadece otostop yapıp beni şuraya götürürmüsün diyenler. Bu vuran arkadaş ve diğer uçak kazalarına karışanlar o kadar stres altında çalışıyolar ki anlayamazsınız. Yoğunluk, tepeden acele et baskısı ve stres insanları hataya itiyor. Yoksa kim bilerek ekmeğinden olur, milyon dolarlık hata yapar.Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, Allah beterinden saklasın.
  • turkıs opet 60 ikmalci sayısına sahip ve bir yıl içinde çeşitli aralıklarla 30 kişi işi bıraktı ve bu açıkları kapatmak için hep yeni elemanlar işe alındı. kazayıda yapan kişi en son 2ay once alınan bir kisi. demekki burda yonetimde bır sıkıntı var. sen kalifiye adam yetiştiremiyosan işcini memnun edemeyip işten ayrılmasına goz yumuyosan yonetimi ii sorgulamak lazım. bir ikmal operotorunun yetişme suresi egitim süresi minumum 1.5 aydır ve çeşitli sertifaaklar için bi dunya para harcanır ama maaşa geldimi 1200 tl maaş ne ikramiye ne bi şey. işin zorlugundan ziyade cok tehlikeli bir iştir yakıt ikmalciligi bunun stresine yaşıyan bilir. Demekki burda bir şeyle ters gidiyor üç kuruş daha fazla kar yapim derken ne kariyer ne karizma kalıyor. ee sonuç olarak bu adamlar ii maaş ii hoşgoru yapılsa bu olaylar minumuma inecektir saygılarımla.
  • O kadar büyüyoruz diyorlar ama yapılan iş hep yarım.Önlem alınmasa daha büyük kazalar meydana gelebilir. Bence eğitimi ön plana almaları gerekir.Diğer şirketlerde bu kadar sık sık kazalar zincirine rastlanmıyor.Çünkü THY göre eğitimi biraz daha ön planda tutuyorlar.Sonunça THY de uçan da çalışanda bu ülkenin evlatları. Kötü sonuçları sadce şirket değil herkes öder.Yetkililer ve kendine yetki pozisiyonu biçilmiş olanlar bu olayların üzerine gitmeli.
  • bu resimdeki uçak PN geçen pazar istanbul-duseldorf seferini yapamayan uçak sanırsam.havada motor kapağı fırlamıştı ve geri gelmişti.thy teknisyenleri uçak bakımı falan yapmıyo.sadece karşıdan bakıyo teknik bakım yapıyolar mı.siz o hikayeleri başkalarına anlatın.önce motor kapaklarını ii kapatın.ha bu arada ii kamufle ettiniz naylonlarla sağ motoru tebrikler...

Türk Hava Yolları’nın TK-68 sefer sayılı İstanbul-Bangkok seferini yapmaya hazırlanan uçağa, yolcu alımı öncesi yakıt alması için Turkısh Opet’e ait yakıt nakil aracı yaklaştı.

Bu sırada araç uçağın sol motoruna çarptı. Çarpma sonucu uçağın motorunda hasar meydana geldi. Kaza sonrası olay yerine gelen teknisyenler uçakta incelemelerde bulundu. Yapılan bakımın ardından uçak seferden çekildi.

267 yolcu havalimanında sabahlamak zorunda kalırken, başka bir uçakla Bangkok'a gönderildiği öğrenildi. (Radikal)

UÇAK SEFERDEN ÇEKİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

xxx ~ 5 yıl önce
talihsiz bir kazaydı, şahit olduk birebir görme fırsatımızda oldu, bakkaldan ehliyet vs. yorumlara gülüyorum sadece, eminim bir çoğu apronda (özellikle ATA-APR) hiç araç kullanmamışlardır..Araç yoğunluğundan ve baskıdan bi haberler, sadece otostop yapıp beni şuraya götürürmüsün diyenler. Bu vuran arkadaş ve diğer uçak kazalarına karışanlar o kadar stres altında çalışıyolar ki anlayamazsınız. Yoğunluk, tepeden acele et baskısı ve stres insanları hataya itiyor. Yoksa kim bilerek ekmeğinden olur, milyon dolarlık hata yapar.Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, Allah beterinden saklasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 5 yıl önce
turkıs opet 60 ikmalci sayısına sahip ve bir yıl içinde çeşitli aralıklarla 30 kişi işi bıraktı ve bu açıkları kapatmak için hep yeni elemanlar işe alındı. kazayıda yapan kişi en son 2ay once alınan bir kisi. demekki burda yonetimde bır sıkıntı var. sen kalifiye adam yetiştiremiyosan işcini memnun edemeyip işten ayrılmasına goz yumuyosan yonetimi ii sorgulamak lazım. bir ikmal operotorunun yetişme suresi egitim süresi minumum 1.5 aydır ve çeşitli sertifaaklar için bi dunya para harcanır ama maaşa geldimi 1200 tl maaş ne ikramiye ne bi şey. işin zorlugundan ziyade cok tehlikeli bir iştir yakıt ikmalciligi bunun stresine yaşıyan bilir. Demekki burda bir şeyle ters gidiyor üç kuruş daha fazla kar yapim derken ne kariyer ne karizma kalıyor. ee sonuç olarak bu adamlar ii maaş ii hoşgoru yapılsa bu olaylar minumuma inecektir saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hero ~ 5 yıl önce
O kadar büyüyoruz diyorlar ama yapılan iş hep yarım.Önlem alınmasa daha büyük kazalar meydana gelebilir. Bence eğitimi ön plana almaları gerekir.Diğer şirketlerde bu kadar sık sık kazalar zincirine rastlanmıyor.Çünkü THY göre eğitimi biraz daha ön planda tutuyorlar.Sonunça THY de uçan da çalışanda bu ülkenin evlatları. Kötü sonuçları sadce şirket değil herkes öder.Yetkililer ve kendine yetki pozisiyonu biçilmiş olanlar bu olayların üzerine gitmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gören görüyo ~ 5 yıl önce
bu resimdeki uçak PN geçen pazar istanbul-duseldorf seferini yapamayan uçak sanırsam.havada motor kapağı fırlamıştı ve geri gelmişti.thy teknisyenleri uçak bakımı falan yapmıyo.sadece karşıdan bakıyo teknik bakım yapıyolar mı.siz o hikayeleri başkalarına anlatın.önce motor kapaklarını ii kapatın.ha bu arada ii kamufle ettiniz naylonlarla sağ motoru tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000