26 Şubat 2009, Perşembe 13:23:35

UÇAK PAZARTESİ GÜNÜ ARIZA YAPMIŞ

Türk Hava Yolları’nın Amterdam’da düşen ‘Tekirdağ’ isimli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının geçtiğimiz pazartesi günü İstanbul- Madrid seferini yapmadan önce pist başında teknik arıza yaparak geri döndüğü ortaya çıktı.
  • MİSAFİR DOSTUM AĞZINA SAĞLIK.GERÇİ THY PERSONELİ DEĞİLİM AMA BENDE UÇAN BİR KAPTANIM.KISACASI AĞZI OLAN KONUŞUYOR.ARKADAŞLAR LÜTFEN YAA,BU UÇAK.BİR SÜRÜ MEKANİK PARÇADAN BİR ARAYA GELMİŞ.TABİİ Kİ ARIZA YAPACAK.ARIZA OLMUŞ VE KAPTAN KALKMAMIŞ.İŞTE HAREKET BUDUR.TEKNİKTE DEMİŞKİ BU ARIZAYI GİDEREMEYİZ ŞİMDİ.UÇAK DEĞİŞİMİ UYGUNDUR.BUDA İKİNCİ HAREKET.ŞİRKETTE BUNLARI DİKKATE ALARAK UÇAĞI DEĞİŞTİRMİŞ.BUDA ELEŞTİRENLERE KAPAK OLSUN.DAHA NE DİYEYİM.
  • TÜRK HAVAYOLLARI TEKNİĞE SORUŞTURMA AÇILSIN DİYEN SAYIN ARKADAŞ!SEN HAVACILIKTAN ANLIYORMUSUN???? EN AZINDAN BİRAZ BİLGİN OLSUN ONDAN SONRA BU YORUMLARI YAZ!CEHALET BAŞA BELADIR!!!!
  • Arkadaşar THY dünden bugüne köklü bir kuruluştur.Bu tür basit ,maddi zararın yoğunlukta,can kaybının az olduğu bir kaza abartılması gereken bir durum değil.Bu durumdan dolayı THY'yi suçlamak büyük haksızlıktır.Zira,geçmişte yaşanan bu tür kazalar mevcuttur ve bu kazalar THY'nin yaptığı kaza kadar hafif değildir malesef...Basit bir kokpit lambası değişimiyle veya flap motoru değişimiyle hiç bir uçak kaza yapmaz.Ayrıca THY Tecnihcs Avrupa'nın önde gelen kurluşlarındandır.Bu yüzden uçaklarımızda en küçük bir bakım hatası veya bakımsızlık aklınızdan bile geçirmeyin...Lütfen bu önemli milli kuruluşumuzun arkasında duralım..!!!
  • sebep açıklanmadan kimse kimseye çamur atmasın, bu iftiradır... neymiş imam hatip teknisyen olmuş, tamam olabilir ama uçak teknik hatadan mı düşmüş.. lütfen bi araştırın teknik kadrodakilerin kaç teknik okul mezunu, diğer şirketlere de bakın ama

Dün öğlen saatlerinde Amsterdam’ın Schiphol Havalimanı'na inişi sırasında düşen THY’nin ‘Tekirdağ’ isimli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının geçtiğimiz pazartesi günü teknik arıza yaptığı ortaya çıktı. Uçak TK 1857 sefer sayısıyla İstanbul- Madrid seferini yapmak üzereyken, Atatürk Havalimanı’nda pist başına giderken teknik bir arıza yapması nedeniyle geri döndü. Uçağın yolcuları Dış hatlar terminali 305 nolu gate’e alınırken arıza yapan ‘Tekirdağ’ uçağı THY Teknik A.Ş. teknisyenleri tarafından incelemeye alındı. Yapılan kontrollerde uçağın arızanın master caution light adı verilen ikaz ışıkları testi sırasında bir sinyal lambasında arıza tespit edildiği ve panelin değiştirildikten sonra uçağın sefere verildiği öğrenildi

Daha sonra Madrid yolcuları aynı uçağa bindirilerek 1 saat 30 dakika gecikmeli olarak İstanbul Atatürk Havalimanından hareket ettiler.

©AirportHaber.com

UÇAK PAZARTESİ GÜNÜ ARIZA YAPMIŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
MİSAFİR DOSTUM AĞZINA SAĞLIK.GERÇİ THY PERSONELİ DEĞİLİM AMA BENDE UÇAN BİR KAPTANIM.KISACASI AĞZI OLAN KONUŞUYOR.ARKADAŞLAR LÜTFEN YAA,BU UÇAK.BİR SÜRÜ MEKANİK PARÇADAN BİR ARAYA GELMİŞ.TABİİ Kİ ARIZA YAPACAK.ARIZA OLMUŞ VE KAPTAN KALKMAMIŞ.İŞTE HAREKET BUDUR.TEKNİKTE DEMİŞKİ BU ARIZAYI GİDEREMEYİZ ŞİMDİ.UÇAK DEĞİŞİMİ UYGUNDUR.BUDA İKİNCİ HAREKET.ŞİRKETTE BUNLARI DİKKATE ALARAK UÇAĞI DEĞİŞTİRMİŞ.BUDA ELEŞTİRENLERE KAPAK OLSUN.DAHA NE DİYEYİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
TÜRK HAVAYOLLARI TEKNİĞE SORUŞTURMA AÇILSIN DİYEN SAYIN ARKADAŞ!SEN HAVACILIKTAN ANLIYORMUSUN???? EN AZINDAN BİRAZ BİLGİN OLSUN ONDAN SONRA BU YORUMLARI YAZ!CEHALET BAŞA BELADIR!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşar THY dünden bugüne köklü bir kuruluştur.Bu tür basit ,maddi zararın yoğunlukta,can kaybının az olduğu bir kaza abartılması gereken bir durum değil.Bu durumdan dolayı THY'yi suçlamak büyük haksızlıktır.Zira,geçmişte yaşanan bu tür kazalar mevcuttur ve bu kazalar THY'nin yaptığı kaza kadar hafif değildir malesef...Basit bir kokpit lambası değişimiyle veya flap motoru değişimiyle hiç bir uçak kaza yapmaz.Ayrıca THY Tecnihcs Avrupa'nın önde gelen kurluşlarındandır.Bu yüzden uçaklarımızda en küçük bir bakım hatası veya bakımsızlık aklınızdan bile geçirmeyin...Lütfen bu önemli milli kuruluşumuzun arkasında duralım..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sebep açıklanmadan kimse kimseye çamur atmasın, bu iftiradır... neymiş imam hatip teknisyen olmuş, tamam olabilir ama uçak teknik hatadan mı düşmüş.. lütfen bi araştırın teknik kadrodakilerin kaç teknik okul mezunu, diğer şirketlere de bakın ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000