11 Mayıs 2013, Cumartesi 10:19:17

UÇAK KAZASIYLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Türk Hava Yolları’nın 2009 yılında Amsterdam’da düşen uçağıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiayı ortaya atan Türk Hava Yolları’nın eski çalışanlarından 13 yıllık uçak teknisyeni Enis Doğduay...
  • A ya da B havayolu ya da herhangi bir havayolunun kendi yolcusu bile servisi , çöpü , çayı öncelikli olarak görürken , uçak nasıl iner bana çay verin , kaptan neden konuşma yapmıyor diyebiliyorken - halbuki bilmez ki kokpitte kaptan o uçağın güvenli bir uçuş geçirmesiyle uğraşır - o ekip algısı açık kabinde oradan oraya koşturur - yolcu çıktığında bulabileceği en ufak tehlikeli bir maddenin bile bir insana zarar vermesine engel olabilmek için bazen kendini bile önemsemeden uçakta her yeri didik didik kontrol ederken , ben bunu şikayet edeceğim diyen bir yolcu profili - bir dünyanın çocukları olabiliyoruz .. Şimdi oradaki şirket kendi elemanını değil sadece kalitesini mi düşünüyor , yoksa her ikisi de mi .. Yolcudan yolcuya değişir de ...
  • oyle ya da boyle kaza pılotaj hatası olarak kalacaktır ıkı ıkı dort olen oldu nasıl olsa.kendını savunacak durumda degılkı koca hava yolu kendı hatası olsa dahı kabul edermı asla.dusunsenıze kabul etse bır daha o havayolu ıle ucuslar olurmu vah gıdene.bu hep boyle olur zaten.korkmayın arkadaslar ne hakkınız varsa savunun.
  • Gerçeği yedi kat yerin altına gömseniz,fırtlar ortaya çıkar.Midasın kulakları eşek kulakları gibi.....
  • Uçaklarımızın özellikle kiralik ve kingfisher 321 leri M serileri her zaman arızali ve o arızalar çoğunlukla Master arızalar. Ve bunlar ne Yazık ki pilotlara zorla sildiriliyor. Uçuş emniyeti ciddi tehlike altında bir cok No go olan uçakla uçmak zorunda kalıyoruz .

Bağımsız Dergisi’ne konuşan uçak teknisyeni Enis Doğduay,  havacılıkta önceliğin uçuş emniyeti, ardından karlılık, sonra da personel meselesinin gelmesini belirten THY yönetiminin karlılığı ilk sıraya koyduğuna vurgulayarak, "Böylece uçuş güvenliği zarar gördü. Amsterdam’da düşen uçak arızalıydı ve arızası biliniyordu. Sistemde arızası kayıtlıydı. Uçağın düşmesinin ardından ertesi gün kayıtları silindi” dedi.


2009 tarihinde düşen THY’nin Amsterdam uçağı Schiphol Havalimanı’na inişi sırasında düşmüş ve üçü pilot, biri kabin memuru 9 kişi yaşamını yitirmişti. Uçakta 127 yolcu ve 7 mürettebat vardı.

UÇAK KAZASIYLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

ARS ~ 5 yıl önce
A ya da B havayolu ya da herhangi bir havayolunun kendi yolcusu bile servisi , çöpü , çayı öncelikli olarak görürken , uçak nasıl iner bana çay verin , kaptan neden konuşma yapmıyor diyebiliyorken - halbuki bilmez ki kokpitte kaptan o uçağın güvenli bir uçuş geçirmesiyle uğraşır - o ekip algısı açık kabinde oradan oraya koşturur - yolcu çıktığında bulabileceği en ufak tehlikeli bir maddenin bile bir insana zarar vermesine engel olabilmek için bazen kendini bile önemsemeden uçakta her yeri didik didik kontrol ederken , ben bunu şikayet edeceğim diyen bir yolcu profili - bir dünyanın çocukları olabiliyoruz .. Şimdi oradaki şirket kendi elemanını değil sadece kalitesini mi düşünüyor , yoksa her ikisi de mi .. Yolcudan yolcuya değişir de ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halk ~ 5 yıl önce
oyle ya da boyle kaza pılotaj hatası olarak kalacaktır ıkı ıkı dort olen oldu nasıl olsa.kendını savunacak durumda degılkı koca hava yolu kendı hatası olsa dahı kabul edermı asla.dusunsenıze kabul etse bır daha o havayolu ıle ucuslar olurmu vah gıdene.bu hep boyle olur zaten.korkmayın arkadaslar ne hakkınız varsa savunun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fırt ~ 5 yıl önce
Gerçeği yedi kat yerin altına gömseniz,fırtlar ortaya çıkar.Midasın kulakları eşek kulakları gibi.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KABIN A ~ 5 yıl önce
Uçaklarımızın özellikle kiralik ve kingfisher 321 leri M serileri her zaman arızali ve o arızalar çoğunlukla Master arızalar. Ve bunlar ne Yazık ki pilotlara zorla sildiriliyor. Uçuş emniyeti ciddi tehlike altında bir cok No go olan uçakla uçmak zorunda kalıyoruz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 5 yıl önce
Hicbir pilot NoGo ariza ile ucagi almaz!!!Hicbir pilot da arizayi silemezMaster ariza diye bir deyim teknik literaturde yoktur.GO,GO IF,NO GO olmak uzere uc cesit ariza vardir.Bilmediginiz konularda yorum yaparak komik duruma dusuyorsunuz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000