14 Ekim 2014, Salı 09:15:13

UÇAK BİLETİ FİYATLARI UCUZLAYABİLİR

Petrol fiyatlarının 88 dolarla son 4 yılın en düşük seviyesine gerilemesi, uçak bileti fiyatlarında indirimi gündeme getirdi.
  • Borsada once hisse fiyatina baksin sevgili müdür THY ancak biz küçük yatirimciyi madur ediyor Hisse degeei pul oldu
  • Arkanda One Minute olunca bakkaldan işte sen gibi ingilizce bilmeyen biri çıkıyor! Pırlanta gibi üniversite mezunları dışarda geziyor.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Merak etme hedge yapiliyor zaten..Su an bence bu orani yukseltmek icin iyi bir zamanlama..

Petrol fiyatlarının 88 dolarla son 4 yılın en düşük seviyesine gerilemesi, uçak bileti fiyatlarında indirimi gündeme getirdi. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, petroldeki düşüşün bilet fiyatlarına indirim olarak yansıyabileceğini söyledi.

Fiyatlardaki düşüşle ilgili olarak CNBC-e’ye konuşan Topçu. şunları söyledi: “THY olarak yakıt fiyatımızın gider içindeki payı yüzde 38. Yüzde 1’lik artış bize 45 milyon dolar olarak yansıyor. Şu an sektörün lehine çalışıyor. Petrolün çok da aşağı düşeceğini tahmin etmiyoruz. Önümüzdeki yıllarda 90-100 dolar bandında seyredeceğini düşünüyoruz. Bizim aldığımız ortalama fiyat 102 dolara geliyor. Biz bunun biraz daha altına düşünce yüzde 1’lik bir azalışın 45 milyon civarında bir artı getirdiğini görüyoruz.”

Topçu, “Bu trend sürerse biletlere yansıması daha fazla olur. Bir-iki ay içinde yansıma olmaz. Petrolün aşağı düşmesiyle daha ucuz bilet satma oranı artacak” diye konuştu.

Brent petrolün varili geçen hafta 88 dolara inerek, 2010’dan bu yana en düşük seviyeyi görmüştü. Petrol fiyatlarındaki düşüş, Türkiye’deki motorin fiyatlarına da yansımış ve geçen hafta motorinde 10 kuruş indirim yapılmıştı.

THY yolcu sayısı 41 milyonu aştı

Türk Hava Yolları (THY), yolcu sayısı yılın dokuz ayında yüzde 14.3 artarak 41.4 milyona ulaştı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 14.9, dış hatlarda yüzde 14 oranında gerçekleşti. Toplam Arz Edilen Koltuk km (AKK) Eylül 2013’te 86.2 milyar iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 17.4 artışla 101.1 milyara ulaştı.

AKK artışı iç hatlarda yüzde 16.8, dış hatlarda yüzde 17.5 orannıda gerçekleşti. Uçak sayısı 233’den 265’e çıkarken, yolcu doluluk oranı değişiklik olmaksızın yüzde 79.7 olarak gerçekleşti. Uçulan şehir sayısı da 239’dan 260’a yükseldi.

UÇAK BİLETİ FİYATLARI UCUZLAYABİLİR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Borsada once hisse fiyatina baksin sevgili müdür THY ancak biz küçük yatirimciyi madur ediyor Hisse degeei pul oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY UZMAN ~ 4 yıl önce
Arkanda One Minute olunca bakkaldan işte sen gibi ingilizce bilmeyen biri çıkıyor! Pırlanta gibi üniversite mezunları dışarda geziyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Merak etme hedge yapiliyor zaten..Su an bence bu orani yukseltmek icin iyi bir zamanlama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000