23 Mart 2009, Pazartesi 17:56:04

UÇAĞIN CAMI ÇATLADI

Türk Hava Yolları’nın Hannover-İstanbul seferini yapacak olan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının kokpit camı çatlayınca yolcular 16 saatlik gecikmeli olarak İstanbul’a geldi.
  • Siz olayı kişisel olarak almışsınız, işte burada da bir mecaz var "eşekten inmek" tam da sizin açıklamaya çalıştığınız durumları içerir...Örnek verelim: Münih veya benzeri bir Avrupa limanına inemediğinizde yapılan divert anonslarını yabancı yolcular olgunlukla karşılarlar çünkü bunun kendi güvenlikleri için olduğunu bilirler, ama bizler böyle bakamayız, uçakta ayaklanma çıkarırız, küfür hakaret diz boyu gider...herkesin işi vardır yarım kalan...halbuki önemli olan herkesin yaşamasıdır...sağlimen farklı da olsa emniyetli bir meydana inmesidir...İşte konu budur...Teşekkürler...
  • Çatlayan camı anlarım da yolcunun 16 saat beklemesini gerçekten anlamak mümkün değil. İstanbul dan ekipman getirsen bu kadar sürmez gibi geliyor.
  • Türk hava yolarının yöneticilerinin gerektiği yerde gerekeni yapabilen, sölediğinin arkasında duran, vizyon sahibi insanlardan seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kurumun maddi yada manevi her türlü zarara uğratılması, türk milletinin, türkiyenin tüm dünya ülleleri önünde küçük düşürülmesinden başka bir şey olmayacaktır.
  • Çatlayan sliding window outer pane ,yani 3 katmandan oluşan kayar camın yapısal yük taşımayan dış bölümü , sizinde bilmediğiniz gibi camlar ısıtılıyorve bir süre sonra camın iç yapısındaki gerilmeler nedeniyle cam herhangi bir belirti göstermeden çatlayabiliyor.THY bu işin 1 numarası olan PPG markasını kullanıyor.

THY'nin dün akşam saat 21.50’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapması gereken TK 1556 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi Hannover uçağı kokpit camının çatlaması nedeniyle Almanya’dan kalkış yapamadı.

Bunun üzerine uçakta bulunan 158 yolcu şirket yetkilileri tarafından otele yerleştirildi. Camı değiştirilen uçağın yolcuları yaklaşık 16 saatlik bir gecikmenin ardından bugün saat 13.00 sıralarında İstanbul’a geldi.

THY yetkilileri yaşanan gecikmenin uçağın kokpitte bulunan sabit camın çatlamasından kaynaklandığını belirterek yolcuların havalimanında mağdur olmamaları için otele yerleştirildiği açıklandı.

UÇAĞIN CAMI ÇATLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
Siz olayı kişisel olarak almışsınız, işte burada da bir mecaz var "eşekten inmek" tam da sizin açıklamaya çalıştığınız durumları içerir...Örnek verelim: Münih veya benzeri bir Avrupa limanına inemediğinizde yapılan divert anonslarını yabancı yolcular olgunlukla karşılarlar çünkü bunun kendi güvenlikleri için olduğunu bilirler, ama bizler böyle bakamayız, uçakta ayaklanma çıkarırız, küfür hakaret diz boyu gider...herkesin işi vardır yarım kalan...halbuki önemli olan herkesin yaşamasıdır...sağlimen farklı da olsa emniyetli bir meydana inmesidir...İşte konu budur...Teşekkürler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çatlayan camı anlarım da yolcunun 16 saat beklemesini gerçekten anlamak mümkün değil. İstanbul dan ekipman getirsen bu kadar sürmez gibi geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türk hava yolarının yöneticilerinin gerektiği yerde gerekeni yapabilen, sölediğinin arkasında duran, vizyon sahibi insanlardan seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kurumun maddi yada manevi her türlü zarara uğratılması, türk milletinin, türkiyenin tüm dünya ülleleri önünde küçük düşürülmesinden başka bir şey olmayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çatlayan sliding window outer pane ,yani 3 katmandan oluşan kayar camın yapısal yük taşımayan dış bölümü , sizinde bilmediğiniz gibi camlar ısıtılıyorve bir süre sonra camın iç yapısındaki gerilmeler nedeniyle cam herhangi bir belirti göstermeden çatlayabiliyor.THY bu işin 1 numarası olan PPG markasını kullanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000