18 Temmuz 2016, Pazartesi 21:31:08

Türkiye-Amerika seferleri yeniden başlıyor

Amerikan Federal Havacılık Dairesi'nin (FAA) Türkiye'den ABD'ye yapılacak uçuşlara izin verildiği belirtildi. THY de kanu ile ilgili açıklama yaptı.
  • güvenlik daire başganlığına tşk
  • güçlendik,büyüdük,zenginleştik falan diyoruz ama yine de hemen her işte kaderimiz elin adamının iki dudağı arasında maalesef. yasak kalkmasa ve uzun süre devam etse thy'nin hali ne olurdu düşünemiyorum...
  • Maalesef yolcu yok. 737-900ER'lar yapacak ABD seferlerini.
  • THY ABD ucus bilet fiyatlari neredeyse yari fiyatinin bile altina dustu.New York - Istanbul gidis gelis 551 dolar

Amerikan Federal Havacılık Dairesi'nin (FAA) Türkiye'den ABD'ye yapılacak uçuşlara izin verildiği belirtildi.

15 Temmuz'da ülkeye karşı yapılan kalkışma girişimi sonrası FAA, Türkiye'den yapılan direkt ve aktarmalı uçuşlara yasak getirmişti.

Bugün bir araya gelen SHGM, DHMİ ve THY yetkilileri ile FAA arasında uçuşların başlaması konusunda görüşme gerçekleşmişti.

FAA'nın uçuşların başlamasına olumlu baktığı belirtilmişti. Son gelen haberlere göre FAA'nin Türkiye'den yapılacak direkt ve aktarmalı uçuşlara izin verdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak da THY Basın Müşavirliği yaptığı açıklamada yarından itibaren ABD seferlerinin normale döneceğini bildirdi. 

THY'den yapılan açıklama şöyle;

Kanunsuz askeri darbe girişimi sonrası Amerikan Sivil Havacılık Kurumu’nun, ABD’li havayolu şirketlerinin ABD’den İstanbul’a veya İstanbul’dan ABD’ye havayolu taşımacılığı yapmasını yasaklama kararı kaldırıldı.

Buna göre tarifeli uçuşlar 19 Temmuz 2016 Salı günü, 06:45’de icra edilecek İstanbul- New York uçuşu ile birlikte normal seyrine dönecek. ABD uçuşlarının normale dönüşüne yönelik yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Birkaç saat önce yaptığım açıklamada; Amerikan Sivil Havacılık Kurumu'nun geçici bir süreliğine uçuşları durdurmasıyla ilgili olarak Amerika’ya direkt uçmamak için hiçbir sebep olmadığını düşündüğümü belirtmiştim. Aldığımız tedbirler, normlar dâhilindeydi ve uçuş yasağından bu yana sürdürdüğümüz yoğun mesai sonrası raporlarımızı verdik; detaylı toplantılar gerçekleştirdik. Sonuç beklediğimiz üzere olumlu neticelendi." dedi.

16 Temmuz 2016 tarihinde öğle saatleri itibarı ile Federal Havacılık Federasyonu (FAA), ikinci bir emre kadar ABD’li havayolu şirketlerinin ABD’den İstanbul’a veya İstanbul’dan ABD’ye havayolu taşımacılığı yapmasını; aynı zamanda İstanbul’dan gelecek herhangi bir havayolu şirketinin de ABD topraklarına iniş yapmasını yasaklamıştı.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

Türkiye-Amerika seferleri yeniden başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

sivil ~ 2 yıl önce
güvenlik daire başganlığına tşk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 2 yıl önce
güçlendik,büyüdük,zenginleştik falan diyoruz ama yine de hemen her işte kaderimiz elin adamının iki dudağı arasında maalesef. yasak kalkmasa ve uzun süre devam etse thy'nin hali ne olurdu düşünemiyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Maalesef yolcu yok. 737-900ER'lar yapacak ABD seferlerini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
paralelcisin ~ 2 yıl önce
Feto cu algı yaratmaya çalışma, uçaklar dolu ama sen boş olsada bilemezsin.
paralelcisin ~ 2 yıl önce
Feto cu algı yaratmaya çalışma, uçaklar dolu ama sen boş olsada bilemezsin.
ya ~ 2 yıl önce
Ya 737-900 menzilimi yetiyor newyorka :D
iran air ~ 2 yıl önce
İran air 50adet ek siparis vermss filosunda tam 275yeni ucak olucak boeing 107 siparis Airbus dan 118
boeingci ~ 2 yıl önce
uçaklardaki doluluk oranları gayet iyi
Trader Joe's ~ 2 yıl önce
THY ABD ucus bilet fiyatlari neredeyse yari fiyatinin bile altina dustu.New York - Istanbul gidis gelis 551 dolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000