25 Ağustos 2009, Salı 14:59:17

Türkiye, Hindistan'ı çok sevdi!

Türkiye'nin Hindistan'a yaptığı ihracatın beş yılda yüzde 80 arttığını kaydeden Türk-Hint İş Konseyi Başkan Yardımcısı Erdal Alkış, 'Hedefimiz beş yılda 500 bin Hintli turistin Türkiye'ye gelmesi ve 30 milyar dolarlık ticaret hacmi' dedi...
  • Discovery ch. da yeminle kendi gözlerimle gördüm. Olayın baş kahramanı Hindistanda kaptan pilot. Çok modern bir aile. Yeni bir ev yaptırmışlar. Müstakil ve gerçekten içi dışı bahçesi falan çok şık. Aaaa o da ne? Ev dayanıp güzelim eşyalar döşendikten sonra, içine oturmadan önce bir inek eve giriyor. Bütün odalarda dolaşıp evi bi güzel kutsadıkdan (yani oraya buraya b..ladıktan sonra) aile eve öyle yerleşiyor. Size bir kere oralara gitmenizi tavsiye ederim. Gidemezseniz de orayla ilgili belgeselleri izleyin lütfen. Kendi pisliğine bakmadan başkalarına laf söyleyen bu adamlara arkadaşlar kızmakta sonuna kadar haklı ve asıl garip olan bunu sizin ırkçılık olarak algılamanız. Yoksa tamam: Herkes Adem ve Havva'dan. Buna inancımız tam :))
  • Peki bunda orada özveriyle çalışan THY personelinin hiç mi katkısı yok? THY müdürü Mete bey ve ekibini de takdir etmek lazım... Eski Airbus'larla yapılan seferler şimdi yeni uçaklarla yapılmaya başlandı da biz de Hintliler de huzurla uçuyoruz... Bir de şu fiyatları ayarlasanız...
  • Degerli yorumcu, bakin hala yapiyorsunuz. Milyar kusur vatandasi olan ulkenin butun insanlarini ayni kefeye koyup, "pislik icinde yasayan" etiketini koyuyorsunuz. Irkcilik bu iste. Hic ayirim yapmadan bir kisim insani etiketlemek. Butun Hindistanlilar pislik icinde yasamiyor di mi? Ayni sekilde butun Turkler temizlik icinde yasamiyor. Her iki ulkeninde temizi var pis olani var. Ama sonuc olarak hepsi insan. Lutfen bir kisiye bakarak butun bir ulkeye etiket koymayiniz.
  • Arkadaşa tamamen katılıyorum. Hindistanda her türlü pislik her yere bulaşmış durumda. Ama hintli gelip bizim trafiğe kaotik diyor. Yok böyle birşey. Dinime küfür eden müslüman olsa. Allahın rezilleri... Büyük olasılıkla o hintli bu lafı inadına söylemiştir. Ülkemize bok atmak için. Arap ve Hintlilerden korkacaksın.

Erdal Alkış, beş yıl önce THY’nin Türkiye’den Hindistan’a bir uçuşu bulunurken, bugün haftada 14 uçuş yapıldığını ve THY dışında dört firmanın da endirekt olarak Türkiye’den Hindistan’a yolcu götürdüğünü kaydetti. Beş yıl önce Hindistan’dan Türkiye’ye yılda 10 bin kişi gelirken, bugün bu sayının 100 bini geçtiğini dile getiren Alkış, aynı dönem itibarıyla Hindistan’dan 1 milyar dolarlık ithalat ve bu ülkeye 50 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye’nin ihracatının, yüzde 80 oranında gelişme gösterdiğini anlattı.

Türkiye, Hindistan'ı çok sevdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Discovery ch. da yeminle kendi gözlerimle gördüm. Olayın baş kahramanı Hindistanda kaptan pilot. Çok modern bir aile. Yeni bir ev yaptırmışlar. Müstakil ve gerçekten içi dışı bahçesi falan çok şık. Aaaa o da ne? Ev dayanıp güzelim eşyalar döşendikten sonra, içine oturmadan önce bir inek eve giriyor. Bütün odalarda dolaşıp evi bi güzel kutsadıkdan (yani oraya buraya b..ladıktan sonra) aile eve öyle yerleşiyor. Size bir kere oralara gitmenizi tavsiye ederim. Gidemezseniz de orayla ilgili belgeselleri izleyin lütfen. Kendi pisliğine bakmadan başkalarına laf söyleyen bu adamlara arkadaşlar kızmakta sonuna kadar haklı ve asıl garip olan bunu sizin ırkçılık olarak algılamanız. Yoksa tamam: Herkes Adem ve Havva'dan. Buna inancımız tam :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Peki bunda orada özveriyle çalışan THY personelinin hiç mi katkısı yok? THY müdürü Mete bey ve ekibini de takdir etmek lazım... Eski Airbus'larla yapılan seferler şimdi yeni uçaklarla yapılmaya başlandı da biz de Hintliler de huzurla uçuyoruz... Bir de şu fiyatları ayarlasanız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Degerli yorumcu, bakin hala yapiyorsunuz. Milyar kusur vatandasi olan ulkenin butun insanlarini ayni kefeye koyup, "pislik icinde yasayan" etiketini koyuyorsunuz. Irkcilik bu iste. Hic ayirim yapmadan bir kisim insani etiketlemek. Butun Hindistanlilar pislik icinde yasamiyor di mi? Ayni sekilde butun Turkler temizlik icinde yasamiyor. Her iki ulkeninde temizi var pis olani var. Ama sonuc olarak hepsi insan. Lutfen bir kisiye bakarak butun bir ulkeye etiket koymayiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşa tamamen katılıyorum. Hindistanda her türlü pislik her yere bulaşmış durumda. Ama hintli gelip bizim trafiğe kaotik diyor. Yok böyle birşey. Dinime küfür eden müslüman olsa. Allahın rezilleri... Büyük olasılıkla o hintli bu lafı inadına söylemiştir. Ülkemize bok atmak için. Arap ve Hintlilerden korkacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000