30 Aralık 2016, Cuma 00:09:44

Turkish Do&Co tüm uçan şefleri işten çıkardı

Türk Hava Yolları'nın (THY) ikram şirketi Turkish Do&Co'da tüm Flying Serveice Chef'lerin işlerine son verildiği öğrenildi.
  • Bu sirkette ucmaya devam eden fsc ler yani ucan chefler ne olacak fc ler gibi devam mi edecekler acaba ? Bilgisi olan cvp yazarsa cok sevinirim arkadaslar.
  • geçmiş olsun
  • Uçan şefler uçamayan şef oldular.
  • zor abi Allah yar ve yardımcınız olsun Allah bi kapı kapatır bi kapıyı açar her şerde bi hayır vardır diyelim..

Türk Hava Yolları'nın (THY) ikram şirketi Turkish Do&Co'da tüm Flying Serveice Chef'lerin işlerine son verildiği öğrenildi.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; Turkish Do&Co, tüm uçan şeflere yarın şirkete ait eşyaları teslim etmelerini ve işten çıkarıldıklarını içeren bir bildiri gönderdi. İşten çıkarılan uçan şef sayısının şu anda 200 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan okyanus ötesi seferlerde görev yapan uçan şeflerin şimdilik şirkette kalacağı, Avrupa ve Afrika gibi bölgelerde görevlendirilen diğer tüm uçan şeflerin işlerine son verildiği öğrenildi.

O DA İŞTEN ÇIKARILDI
Turkish Do&Co, geçtiğimiz Kasım ayında WhatsApp'ta grup kurduğu iddia edilen ve sendikaya üye olan 122 uçan şefini işten çıkarmıştı. Bu durumu şirkete ihbar eden kişinin de bugün işten çıkarıldığı öğrenildi.  

İşte ihbarcı şefin gönderdiği e-postanın içeriği;

"İyi Akşamlar
Kasım 2016 tarihinde, içerisinde sendika temsilcisi ve avukatı olduğunu iddia eden şahıslar tarafından sendika üyeliği, yasal haklar vb konuların konuşulduğu ve de bilgilendirmelerin yapıldığı bir whatsapp grubuna davet edildim. Bir süre yazılanları okuduktan sonra bu gruptan ayrıldım. Yasal dayanağı bulunmayan, usülen ya da şirketimizce onaylanmayan herhangi bir fikri, oluşumu, derneği ya da topluluğu desteklemediğimi, yalnızca görevlerimi şikayet etmeksizin yerine getiren sade bir çalışan olduğumu bilgilerinize arz ederim."

©AirportHaber

Turkish Do&Co tüm uçan şefleri işten çıkardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (321)

Bu sirkette kalan fsc ler yani ucan chefler ne olacak ? ~ 1 yıl önce
Bu sirkette ucmaya devam eden fsc ler yani ucan chefler ne olacak fc ler gibi devam mi edecekler acaba ? Bilgisi olan cvp yazarsa cok sevinirim arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tanıdık ~ 1 yıl önce
Şu an için belirli hatlarda devam ediyorlar.
şükrü ~ 1 yıl önce
geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tasarruf ~ 1 yıl önce
Uçan şefler uçamayan şef oldular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknisyen ~ 1 yıl önce
zor abi Allah yar ve yardımcınız olsun Allah bi kapı kapatır bi kapıyı açar her şerde bi hayır vardır diyelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000