12 Şubat 2013, Salı 13:00:00

TÜRK YOLCULARI KİLİTLİ TUTTULAR!

Türkiye'den kutsal topraklara Umre için giden yolcuların pasaportuna Cidde Havalimanı'nda el konulurken, hacılar 200 metrekarelik alanda 5 saat aç susuz kilit altında tutuldu...
  • AQP karşıtı olan,onlara öfke dolu insanlar olarak kutsal topraklarda dini vecibelerini görmeye gitmiş ve Araplardan kötü muamele görmüş,üstüne takunyalı hava yolları tarafından sahiplenmemiş vatandaşlarımızın dertlerini görmezden gelip "oh olsun,size az bile" diyenleri kınıyorum.Bir de "Bir kere gitmişsin neden her sene gidiyorsun" borusunu öttürücüler peydah oldu.Arkadaşım siz yazın yazlık yerlere,yurtdışına kışın kayak tesislerine giderken düşünüyor musunuz "Ya benim ülkemde çok muhtaç var,bu senede tatile gitmeyeyim de hayır yapayım" diye? Hem ibadete giden insanların yaptıkları hayırlardan haberdar mısınız?Neyse sabah sabah bu kadar ayar yeter size.
  • ACABA DOĞRUMU GERÇEKTEN.AÇ SUSUZ BEKLETİLDİLERMİ.THY ORADA PASİFMİ KALDI BU KONUDA.6 SAATMİ SÜRDÜ.ACABA ARAPLAR İZİNMİ VERMEDİLER HAVALİMANINDAN ÇIKMALARINA.ORADA THY YADA BAŞKA ŞİRKETLERİN SÖZ HAKKI YOK.BUNU BİLE BİLE GİDİYOSUNUZ ZATEN ÇOĞUNUZ ORAYA.ARAPLAR NE NERSE ONU YAPMAK ZORUNDASINIZ VE HALEN HER YIL GİTMEYE ÇALIŞIYOSUNUZ.BİR DEFA HACI BİR DEFA ÜMRE YAPTIYSAN YERET BE KARDEŞ.SOKAK ÇOCUKLARI ÇOK BİZİM ÜLKEDE ONLARA YARDIM ET.BİR GENCİN OKUYUP İYİ İNSAN OLMASINA YARDIM ET DAHA SEVAPTIR.BENİM YAŞADIĞIM ŞEHİRDE HER YIL YOĞUN HACI VE ÜMRE UÇUŞLARI OLUR VE HER SENE AYNI KİŞİLER GİDER NEDENSE...TAMAM FARZDIR GÖREVDİR AMA 1 KERE YADA 2 KERESİ YETER.8-10 DEFA GİDECEĞİNE O PARALARI SENİ İNSAN YERİNE KOYMAYAN ARAPLARA AKITACAGINA ÜLKENDE ÇEVRENDE MUTHAÇ OLAN İNSANLARA VER.VERİYOMUSUN HADA FAZLA VER DE ÜLKEYE KATKIN OLSUN SENİNDE...
  • Yazının altına imzamı atarım. Helal olsun
  • Kurre-i fossssss!...

Türkiye'de yarıyıl tatilini fırsat bilerek umreye giden aralarında eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul MEM Koordinatör Müdürü Şerafettin Turan ile bürokrat ve işadamının bulunduğu 287 kişi, cumartesi günü dönüş uçağının arızalanması üzerine Cidde'de saatlerce kapalı bir alanda rehin tutuldu.

Habertürk'te yer alan habere göre, seccadelere sarınarak ısınmaya çalışan grup içindeki hamile bir kadın bayıldı, getirilen el arabasıyla kilitli alandan çıkarıldı.

Yaşadıklarını fotoğraflayan umreciler, "THY yetkilileri, uçağın arızalı olduğu süre içinde bizi bir otelde ağırlayacaklarını söylediler. Ancak öyle olmadı. Bizi Cidde Havalimanı'nda bir alanda yaklaşık 6 saat kilit altında beklettiler. İnsanların montları bavullarda uçakta kaldı. Pasaportlarımız alınmıştı. Klima nedeniyle alan çok soğuktu. Çok üşüdük. Kilitliydik. Kendimizi rehin gibi hissettik. Suçlu gibi adeta cezalandırıldık" diye konuştu.

Umreciler, THY'ye 100'er bin TL'lik tazminat davası açacaklarını kaydettiler.

 

TÜRK YOLCULARI KİLİTLİ TUTTULAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

kel ve asabi kaptan ~ 5 yıl önce
AQP karşıtı olan,onlara öfke dolu insanlar olarak kutsal topraklarda dini vecibelerini görmeye gitmiş ve Araplardan kötü muamele görmüş,üstüne takunyalı hava yolları tarafından sahiplenmemiş vatandaşlarımızın dertlerini görmezden gelip "oh olsun,size az bile" diyenleri kınıyorum.Bir de "Bir kere gitmişsin neden her sene gidiyorsun" borusunu öttürücüler peydah oldu.Arkadaşım siz yazın yazlık yerlere,yurtdışına kışın kayak tesislerine giderken düşünüyor musunuz "Ya benim ülkemde çok muhtaç var,bu senede tatile gitmeyeyim de hayır yapayım" diye? Hem ibadete giden insanların yaptıkları hayırlardan haberdar mısınız?Neyse sabah sabah bu kadar ayar yeter size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
JET YORUMCU ~ 5 yıl önce
ACABA DOĞRUMU GERÇEKTEN.AÇ SUSUZ BEKLETİLDİLERMİ.THY ORADA PASİFMİ KALDI BU KONUDA.6 SAATMİ SÜRDÜ.ACABA ARAPLAR İZİNMİ VERMEDİLER HAVALİMANINDAN ÇIKMALARINA.ORADA THY YADA BAŞKA ŞİRKETLERİN SÖZ HAKKI YOK.BUNU BİLE BİLE GİDİYOSUNUZ ZATEN ÇOĞUNUZ ORAYA.ARAPLAR NE NERSE ONU YAPMAK ZORUNDASINIZ VE HALEN HER YIL GİTMEYE ÇALIŞIYOSUNUZ.BİR DEFA HACI BİR DEFA ÜMRE YAPTIYSAN YERET BE KARDEŞ.SOKAK ÇOCUKLARI ÇOK BİZİM ÜLKEDE ONLARA YARDIM ET.BİR GENCİN OKUYUP İYİ İNSAN OLMASINA YARDIM ET DAHA SEVAPTIR.BENİM YAŞADIĞIM ŞEHİRDE HER YIL YOĞUN HACI VE ÜMRE UÇUŞLARI OLUR VE HER SENE AYNI KİŞİLER GİDER NEDENSE...TAMAM FARZDIR GÖREVDİR AMA 1 KERE YADA 2 KERESİ YETER.8-10 DEFA GİDECEĞİNE O PARALARI SENİ İNSAN YERİNE KOYMAYAN ARAPLARA AKITACAGINA ÜLKENDE ÇEVRENDE MUTHAÇ OLAN İNSANLARA VER.VERİYOMUSUN HADA FAZLA VER DE ÜLKEYE KATKIN OLSUN SENİNDE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot başlığına ~ 5 yıl önce
Yazının altına imzamı atarım. Helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elhamdulillah ~ 5 yıl önce
Kurre-i fossssss!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000