22 Ağustos 2013, Perşembe 09:43:58

TÜRK PİLOTLAR İÇİN KAMPANYA ÖNERİSİ

Hava-İş Sendikası yönetimine aday olan Değişim Hareketi Başkanı Sedat Emanet, Lübnan’da kaçırılan THY pilotlarıyla ilgili önemli bir kampanya önerisinde bulundu. İşte Emanet'in o çağrısı...
  • bi cacik olmaz... Allaha emanet...
  • bu tenik çalışanlarının işleri yokmu?sendika başkanı bunlardanmı olacak hep.herşeyi holditem'a alırlar bir iş yapmazlar ama sendika başkanlığına gelince sanki şehzade adeti gibi aday olurlar.
  • yahu sedat emanet bey 2-3 tane oy alacaksın diye kaptanlarımızın şu en vahim günlerinde ve en huzursuz dönemlerinde böyle bir açıklama yapman,çok seviyesizce bir durum.sanki senden başkası budurum için birşeyler yapmıyormuş gibi her üyeliğimizide askıya alalım diyorsun.PEKİ ALINCA NE OLACAK KAPTANLARIMIZI BIRAKACAKLAR MI?YANİ TÜRKİYENİN AKILLISI SEN BİZDE SANA RİAYET EDİP ASKIYAMI ALICAZ BÖYLE UCUZ SİYASET YAPARSAN SENDİKA BAŞKANI OLAMAZSIN.ZATEN OLMIYACAKSIN KABİNDEN SANA OY YOK....
  • Yahu boş boş greve çıktınız, kimsenin desteği varmı diye sormadınız, pilot camiası bu greve inanmadı çünki manasızdı ve bu yüzdende dahil olmadı( bu arada genel müdürlüktende bi allahın kulu katılmadı, katılan 3-5 kabin memuru) hata yaptığınızı anladınız, ideolojik sebeplerden devam ediyosunuz, kazanacağınız bişey olmadığı belli hala Atilla ağanın inadından sonlandırmadığı greve yeter demiyosunuz, fakat burda iki insanın hayati durumu var genede insanlık göstermiyosunuz ilk günki gibi saldırıyosunuz. Bu arada o grev kırıcıların aidatlarıyla ayakta duruyo o sendika hala, sizin boş eyleminizlede değil. Hiç kimseninde umrunda değil yaptığınız grev de maaş alamamanızda kendi düşen ağlamaz.

9 Ağustos günü İstanbul-Beyrut uçuşu sonrası kaçırılan Türk Hava Yolları pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca’dan kaçırılmalarının üzerinden iki haftaya yakın zaman geçmesine rağmen henüz haber alınamamıştır. Bu süreçte kaçırılan pilotların aileleri başta olmak üzere tüm Türk halkının endişesi artarak devam etmekte olup pilotlarımızın bir an önce serbest bırakılmalarını beklemekteyiz. Bu noktada son derece üzüldüğümüz bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.

THY çalışanlarını temsil eden Hava-İş Sendikası yöneticilerinin geçtiğimiz aylarda düzenlenen Gezi parkı eylemlerinde ön saflarda yer almasına rağmen kaçırılan pilotlar hakkında tek bir açıklama yapmaması manidardır.  Hava İş Sendikası, grev kırıcı olarak gördükleri için mi arkadaşlarımıza sahip çıkmamaktadır?

Hava İş Sendikası dışında TALPA-TASSA-UTED-TALTA-TUSHAD ve DISPEÇERLER derneğinin değerli yöneticilerine de seslenmek istiyorum. Gün kulak arkasına yatmak değil, birlik beraberlik şuuru ile hareket etme günüdür. Sizler kurumsal niteliğiniz ile kitleleri harekete geçirmelisiniz. Gelin yasal izinleri valilikten ve yöneticilerden alarak Lübnan Konsolosluğu’na siyah çelenk bırakarak protesto edelim. Gelin hep beraber Türk Telekom-TTnet ve Avea üyeliklerimizi askıya alalım.  Arkadaşlarımızın arkasında olduğumuzu gösterelim. Unutmayalım ki bu arkadaşlarımız da bir eş –bizler gibi baba..Onların da evlerinde bekleyenleri var. Onlar ve bizler şerefli bayrağımızı taşıdığımız için hedefiz.

Teknisyen ve dispeç, harekatçı olarak uçan arkadaşlar,eğer o uçuşta sen olsaydın taşıdığın apolet sebebi ile sende kaçırılacaktın. Sessiz kalmakla kendimizi daha ne kadar kandıracağız. Ya yarın!!!

TÜRK PİLOTLAR İÇİN KAMPANYA ÖNERİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

emanet??? ~ 5 yıl önce
bi cacik olmaz... Allaha emanet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işleri yokmu ~ 5 yıl önce
bu tenik çalışanlarının işleri yokmu?sendika başkanı bunlardanmı olacak hep.herşeyi holditem'a alırlar bir iş yapmazlar ama sendika başkanlığına gelince sanki şehzade adeti gibi aday olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
edep yahu ~ 5 yıl önce
yahu sedat emanet bey 2-3 tane oy alacaksın diye kaptanlarımızın şu en vahim günlerinde ve en huzursuz dönemlerinde böyle bir açıklama yapman,çok seviyesizce bir durum.sanki senden başkası budurum için birşeyler yapmıyormuş gibi her üyeliğimizide askıya alalım diyorsun.PEKİ ALINCA NE OLACAK KAPTANLARIMIZI BIRAKACAKLAR MI?YANİ TÜRKİYENİN AKILLISI SEN BİZDE SANA RİAYET EDİP ASKIYAMI ALICAZ BÖYLE UCUZ SİYASET YAPARSAN SENDİKA BAŞKANI OLAMAZSIN.ZATEN OLMIYACAKSIN KABİNDEN SANA OY YOK....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grevcilere ~ 5 yıl önce
Yahu boş boş greve çıktınız, kimsenin desteği varmı diye sormadınız, pilot camiası bu greve inanmadı çünki manasızdı ve bu yüzdende dahil olmadı( bu arada genel müdürlüktende bi allahın kulu katılmadı, katılan 3-5 kabin memuru) hata yaptığınızı anladınız, ideolojik sebeplerden devam ediyosunuz, kazanacağınız bişey olmadığı belli hala Atilla ağanın inadından sonlandırmadığı greve yeter demiyosunuz, fakat burda iki insanın hayati durumu var genede insanlık göstermiyosunuz ilk günki gibi saldırıyosunuz. Bu arada o grev kırıcıların aidatlarıyla ayakta duruyo o sendika hala, sizin boş eyleminizlede değil. Hiç kimseninde umrunda değil yaptığınız grev de maaş alamamanızda kendi düşen ağlamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000