16 Aralık 2011, Cuma 10:53:18

‘TÜRK PİLOTLAR EĞİTİMSİZ’ DEDİ...

Danimarka gazetesi Politiken’de Türk Hava Yolları’ndaki Türk pilotların eğitimlerinin yetersiz olduğuna ilişkin haberdeki iddiaları destekleyen açıklama yapan THY pilotu Nuri Sakarya’nın savunması istendi.
  • neden yazılan yorumları yayınlamıyorsunuz. Temelin amsterdam kazası için kaptana önerdiği ister milyon dolar ister yurtdışı görevi teklifi yaptığını neden yayınlamıyorsunuz. sendika, talpa ve siz tamamen thy güdümündesiniz kuklasınız. ama suç sizde değil konuşamayan korkaklarda.
  • Gorevi birinci dereceden insan caniyla ilgili olanlar, milliyet , etnik koken gibi abes islerle ugrasmaz. Isini iyi yapanlar, yapmayanlar ve yetkinligi olmayanlar vardir. Nuri kaptan meslek etiginin geregi sorunlar dikkat cekmistir.savunmasini istemek yerine uyardigi konularda sorumlu olanlarin savunmasini istemek dogru olurdu
  • Bir sır vereyim. "Milli Hava Yolumuz" diye tanıtımı sürdürülen THY'da yabancı pilotlar Türkçe bilmiyorlar. Bugün. İstanbul'da, Şükrü Saraçoğlu Stadında, yani Türkiyede oynanan FB-Trabzonspor maçında reklam panolarında "Türk Hava Yolları" değil, Turkish Airlines yazıyordu. Hava yoluna bak be yahu, bırak personelini, potansiyel iç hat yolcuları bile İngilizce biliyor. Pilotları eskiden telsizde Türkçe konuştuklarında " Türker" çağrı ismini ve Türkçe fonotik kullanırlardı şimdi Türkiş sekiz fokstrot papa gibi konuşuyorlar. Anlaşıldı mı mesaj? Gavırlar Türkçe konuşamıyor.
  • Ne Merak kardesim bu sanada dertlerini unutmak icin mesele lazimmis heralde sen bu konuyu sultan Sulaymaniyah dizisi lie karistirdin heralde Thy ne yap is mis Sonu ne olmus mus haberi olsunmus dedikodu kumkumanasi sende
Türk Hava Yolları, şirket aleyhine basına açıklama yapan kaptan pilot Nuri Sakarya’nın savunmasını istedi.

Danimarka’da yayın yapan Politiken gazetesinde, Türk pilotların İngilizcelerinin yetersiz olduğu ve bunun bir faciaya sebep olabileceği iddia edilmiş, gazetenin bu haberi üzerine görüşüne başvurulan THY Kaptan pilotu Nuri Sakarya, “ 13 pilotun anlattıklarına katılıyorum. Genel olarak Türk pilotların eğitimleri yetersiz” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadeler kaptan pilot Nuri Sakarya’nın başını yaktı. Türk Hava Yolları, kurumun izni olmadan basına demeç veren Sakarya’nın savunmasını istedi.

Nuri Sakarya’nın bugün savunmasını Türk Hava Yolları’na ileteceği belirtildi. Nisan ayında 63 yaşını doldurarak emekli olacak olan Nuri Sakarya’nın, savunması yeterli bulunmadığı halde işten çıkarılabileceği kaydedildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

‘TÜRK PİLOTLAR EĞİTİMSİZ’ DEDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (127)

Misafir ~ 6 yıl önce
neden yazılan yorumları yayınlamıyorsunuz. Temelin amsterdam kazası için kaptana önerdiği ister milyon dolar ister yurtdışı görevi teklifi yaptığını neden yayınlamıyorsunuz. sendika, talpa ve siz tamamen thy güdümündesiniz kuklasınız. ama suç sizde değil konuşamayan korkaklarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gorevi birinci dereceden insan caniyla ilgili olanlar, milliyet , etnik koken gibi abes islerle ugrasmaz. Isini iyi yapanlar, yapmayanlar ve yetkinligi olmayanlar vardir. Nuri kaptan meslek etiginin geregi sorunlar dikkat cekmistir.savunmasini istemek yerine uyardigi konularda sorumlu olanlarin savunmasini istemek dogru olurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bir sır vereyim. "Milli Hava Yolumuz" diye tanıtımı sürdürülen THY'da yabancı pilotlar Türkçe bilmiyorlar. Bugün. İstanbul'da, Şükrü Saraçoğlu Stadında, yani Türkiyede oynanan FB-Trabzonspor maçında reklam panolarında "Türk Hava Yolları" değil, Turkish Airlines yazıyordu. Hava yoluna bak be yahu, bırak personelini, potansiyel iç hat yolcuları bile İngilizce biliyor. Pilotları eskiden telsizde Türkçe konuştuklarında " Türker" çağrı ismini ve Türkçe fonotik kullanırlardı şimdi Türkiş sekiz fokstrot papa gibi konuşuyorlar. Anlaşıldı mı mesaj? Gavırlar Türkçe konuşamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ne Merak kardesim bu sanada dertlerini unutmak icin mesele lazimmis heralde sen bu konuyu sultan Sulaymaniyah dizisi lie karistirdin heralde Thy ne yap is mis Sonu ne olmus mus haberi olsunmus dedikodu kumkumanasi sende

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000