21 Mayıs 2015, Perşembe 18:40:01

Türk Hava Yolları'ndan Türk pilot adaylarına duyuru

Türk Hava Yolları (THY) pilotluk için başvuru yapan Türk adaylar için "Türk Uyruklu Pilot Adaylarının Dikkatine!" başlıklık bir duyuru yayınladı. Duyuruda işe alım süreci ile ilgili önemli bilgilendirme yapıldı.
  • Gerçekten bu şirketin bel kemiği 737 kaptanları.Bunca zor meydana başarıyla operasyon yapıyorlar birinde tanker yanar uçağın kanadı tutuşur, birinde silahlı adamlar uçağı basar.Birinde ekip otelde mahsur kalır.Neden 737 cileri bu kadar zor şartlardaki meydanlara yollarken.Airbus 320 sadece Avrupa uçuyor acaba.Halbuki A321 daha çok şirketi kara geçirir Afrika hatlarında, ama şirketimi yanıltıyor tepedeki Airbuscılar acaba??
  • O meydanlar sirketin sorunu , soyleyin 777 gondersin o zaman , biz ucaktaki tecrubeyi konusuyoruz . 777 ile 737 arasindaki zorlugu ugandadaki ic savaslami olcuyorsun. Yarin 777 ucarsa ugandaya , 777 mi zorlasacak. 777 kaptan
  • Neresiymiş la o zor meydanlar de bakam
  • 737 ciler amma abartmissiniz , en zor meydan dedigin nedir? Lnav vnav gidiyorsun . Bizde 737 uctuk zamaninda . 777 kaptan.

Türk Hava Yolları (THY), bünyesine katacağı pilot adaylarından Türk uyruklu olanları ilgilendiren bir duyuru yayınladı.

Resmi internet sitesi acacılığı ile yaptığı duyuruda işe alım süreci ile ilgili bilgi veren Türk Hava Yolları, adaylardan iki günlük sürece katılabilecekleri tarihlerin seçilmesine vurgu yaptı.

THY'den yapılan duyuru şöyle;

Türk Uyruklu Pilot Adaylarının Dikkatine!

THY A.O Pilot işe alım süreçleri revize edilmiş olup, seçim süreçleri 2 gün içerisinde tamamlanacaktır. 

Süreç Takvimi :
1.gün;   İngilizce Testi, Evrak Kontrol Süreci, CRM Değerlendirmesi
2.gün;   Simülatör Testi, Kurul Mülakatı

Adaylar sürece katılım tarihini başvuru esnasında seçebilecektir. Adayların, 2 gün boyunca sürece katılım gösterebilecekleri tarihi seçmeleri gerekmektedir.

Not: Uygulama Kaptan Pilot ve Tecrübeli II.Pilot Adayları için ve 20.05.2015 tarihi sonrası  geçerli olacaktır.


Kaptan Pilot Adayı (Dar Gövde) başvurusu için tıklayınız.
Kaptan Pilot Adayı (Geniş Gövde) başvurusu için tıklayınız.
Tecrübeli II.Pilot Adayı başvurusu için tıklayınız.

Türk Hava Yolları'ndan Türk pilot adaylarına duyuru

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

737 cilerin Çilesi ~ 3 yıl önce
Gerçekten bu şirketin bel kemiği 737 kaptanları.Bunca zor meydana başarıyla operasyon yapıyorlar birinde tanker yanar uçağın kanadı tutuşur, birinde silahlı adamlar uçağı basar.Birinde ekip otelde mahsur kalır.Neden 737 cileri bu kadar zor şartlardaki meydanlara yollarken.Airbus 320 sadece Avrupa uçuyor acaba.Halbuki A321 daha çok şirketi kara geçirir Afrika hatlarında, ama şirketimi yanıltıyor tepedeki Airbuscılar acaba??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
O meydanlar sirketin sorunu , soyleyin 777 gondersin o zaman , biz ucaktaki tecrubeyi konusuyoruz . 777 ile 737 arasindaki zorlugu ugandadaki ic savaslami olcuyorsun. Yarin 777 ucarsa ugandaya , 777 mi zorlasacak. 777 kaptan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlatamadık ~ 3 yıl önce
Bizim bahsettiğimz uçak değil operasyon olarak zor meydan.Sen los angelesla burkino fasoyu bir tutuyosan downgrade ederlerde 737 ye gelirsin belki ozaman konuşuruz birdaha
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Neresiymiş la o zor meydanlar de bakam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seni yerler ~ 3 yıl önce
Gel seni bir afrikaya goturemde 737 ile, standart olan iç isyanlardan birinde iki silahli onunu kesince , barcelona yatilarin gecsin gozunun onunden tatli cocuk
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
737 ciler amma abartmissiniz , en zor meydan dedigin nedir? Lnav vnav gidiyorsun . Bizde 737 uctuk zamaninda . 777 kaptan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamassin hemde ne ~ 3 yıl önce
Ouagadougou Burkina Faso da icsavas cikinca meydanda 737 icinde bir mahsur kalaydinda goreydik senide LNAV VNAV yapardin eli silahli askerlere..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000