01 Haziran 2017, Perşembe 11:03:35

Türk Hava Yolları’ndan istifa etti

Türk Hava Yolları’nın en başarılı isimlerinden İştirakler Daire Başkanı Erdal Yavuz istifa etti. Dün itibari ile görevinden ayrılan Erdal Yavuz, 7 yıldır THY İştirakler Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.
  • Gelirken kimin gemisine bindiyse yine o gemiye binmeye gidiyordur. Kimlerle elele verdiyse yıllardır yine onların elinden tutmaya gidiyordur. Buna gitmek demek pek uygun olmamış aslında altında başka mevzular vardır. Hiçbir kötü koku sonuna kadar gizli kalmaz eninde sonunda dökülercekler ortaya avanesi ile
  • Bende bu vatandaş kadar olmasa da aynı üniversiteden mezunum İK alanında yüksek yaptım fransızca ve İngilizceyi upper intermediate seviyesinde biliyorum ama elimden tutan yok o yüzden kabinde çikın or bif diyorum, genel müdürlükte çalışanlar da bana bakıp 2 saatlik sigara molalarında gülüyorlar göbeklerini kaşıyarak
  • Buradaki bazi yorumlara gülmemek elde degil inanın. Türkiyenin en zeki çocukları bogazicinde okur arkadaşlar. Diğer üniversiteler faso fisodur. Kaldi ki Erdal başkanın üniversite sonrası kariyeri ortadadır. Bu kötü yorumları yapan canlılar acaba hangi eziklik icerisindeler. Başkanım yolun açık olsun. Güneş balçıkla sıvanmaz . Kim ne derse desin
  • Erdal başkanım, gidişine en çok Almanlar, do&co ve tec 'deki amerikalılar sevinmiştir... Başkan, akıl ile jv nasıl yönetilir güzel öğrettin... bilen biliyor Vatana Millete hizmetlerini... Allah senden razı olsun. Gidişin de güzel oldu, sana yakıştı. Yeni görevinde başarılar.

Türk Hava Yolları’nın en başarılı isimlerinden İştirakler Daire Başkanı Erdal Yavuz istifa etti. Dün itibari ile görevinden ayrılan Erdal Yavuz, 7 yıldır THY İştirakler Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Türk Hava Yolları’nın sessiz-sedasız ve sadece iş odaklı yöneticilerinden biri olan İştirakler Daire Başkanı Erdal Yavuz, yine sessiz-sedasız istifa ederek THY’den ayrıldı. Geçmişi başarılarla dolu Erdal Yavuz 2010 yılından THY’de göreve başlamıştı.

Boğaziçi mezunu olan Erdal Yavuz gerek ulusal ve gerekse uluslararası dünya devi firmalarda önemli görevlerde bulunmuştu.

2001 yılında Türkiye Bankalar Birliği- The British Chevening bursu ile İngiltere Cass Business School’dan MBA derecesini alan Erdal Yavuz, kariyerine Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda başladı. Yaklaşık dokuz sene hazine yönetimi, kurumsal finansman, Proje finansmanı ve finansal yeniden yapılandırma alanlarında aktif sorumluluklar üstlendi. 2001 yılında Standart & Poors Londra ofisinde altyapı finansman işlemleri kredi derecelendirmesi alanında bir süre çalışan Erdal Yavuz, 2004-2006 yılları arasında Telekom sektörünün öncülerinden Telsim Mobil Telekomünikasyon şirketinde CFO olarak görev yaptı. Yavuz, daha sonra 4.5 milyar dolarlık Telsim varlıklarının satışı sürecine liderlik yaptı.

Vodafone Grubu bünyesinde yaklaşık 5 sene finans, denetim ve genel yönetim alanında sorumluluk üstelenen Erdal Yavuz 22 ülkeyi kapsayan global operasyon fonksiyonuna liderlik etmiştir.

Türk Hava Yolları serüvenine 2010 yılında İştirakler Daire Başkanı olarak göreve başlayan Erdal Yavuz, THY Teknik’in altındaki tüm iştiraklerin liderliğini yaptı. Sunexpress Almanya’nın kuruluşuna öncülük eden Erdal Yavuz, Aydın Çıldır Havalimanı ile ilgili kurulan şirketin de liderliğini üstlenmişti.

Türk Amerikan İş Konseyi’nde de görev yapan Erdal Yavuz, burada THY ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesinde etkin rol üstleniyordu.

THY’deki görevinden istifa eden Erdal Yavuz’un bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor.

AirportHaber
 

Türk Hava Yolları’ndan istifa etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Acaba Neden? ~ 1 yıl önce
Gelirken kimin gemisine bindiyse yine o gemiye binmeye gidiyordur. Kimlerle elele verdiyse yıllardır yine onların elinden tutmaya gidiyordur. Buna gitmek demek pek uygun olmamış aslında altında başka mevzular vardır. Hiçbir kötü koku sonuna kadar gizli kalmaz eninde sonunda dökülercekler ortaya avanesi ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zen öğretmen ~ 1 yıl önce
Özgüveniniz sizi eleveriyor bu ne derin bilgi bu konuda, hangi gemi bu? Ne kadar kolay dimi gidenin ardindan sallamak, ne keyifli dimi, salla, tanirmiudin bu adamı desen kesin bilmezsin ben teknikte birlikte çalıştım cok akıllı zeki bir yöneticiydi bence
Kabin ~ 1 yıl önce
Bende bu vatandaş kadar olmasa da aynı üniversiteden mezunum İK alanında yüksek yaptım fransızca ve İngilizceyi upper intermediate seviyesinde biliyorum ama elimden tutan yok o yüzden kabinde çikın or bif diyorum, genel müdürlükte çalışanlar da bana bakıp 2 saatlik sigara molalarında gülüyorlar göbeklerini kaşıyarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çikın or bif ~ 1 yıl önce
Güldürdün güzel kardeşim. Devir böyle maalesef.
Boğaziçi mezunu ~ 1 yıl önce
Buradaki bazi yorumlara gülmemek elde degil inanın. Türkiyenin en zeki çocukları bogazicinde okur arkadaşlar. Diğer üniversiteler faso fisodur. Kaldi ki Erdal başkanın üniversite sonrası kariyeri ortadadır. Bu kötü yorumları yapan canlılar acaba hangi eziklik icerisindeler. Başkanım yolun açık olsun. Güneş balçıkla sıvanmaz . Kim ne derse desin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 1 yıl önce
Senin oradan mezun olmadığını ya da mezun olmuşsan da tesadüf olduğunu düşünüyorum zira kafan biraz kıt çalışıyor. Her akıllı sadece Boğaziçini mi düşünür? yoruma bak !!
Akil adam ~ 1 yıl önce
Erdal başkanım, gidişine en çok Almanlar, do&co ve tec 'deki amerikalılar sevinmiştir... Başkan, akıl ile jv nasıl yönetilir güzel öğrettin... bilen biliyor Vatana Millete hizmetlerini... Allah senden razı olsun. Gidişin de güzel oldu, sana yakıştı. Yeni görevinde başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç mi yok Akil ~ 1 yıl önce
Kötü laf edecez airport yayınlamayacak o yüzden bırak yalakalık yapmayı. Yakında çıkar bu kaçmanın kokusu. Ne yönetti be JV leri, desene içine ettin herseyin de şimdi kaçıyorsun..
Cenk ~ 1 yıl önce
Yazık kardeşim bilgi sahibi olmadan fikir yürütmen yanlis, bırakın bu kompleksleri de akli hakim kılın tarafsız olun, adam iyiymiş bunu neden cekemiyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000