06 Kasım 2011, Pazar 12:38:51

TÜRK HAVA YOLLARI UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları'nın bu sabah İstanbul - Ankara seferini yapmak üzere havalanan B737-800 tipi yolcu uçağı havadan geri döndü.
  • adam indikasyonu almış ve olası riski almadan gerekeni yapmış. yok efendin kontrol edecekmiş de emin olacakmış da. arkadaş kontrol etsin tabiki ama inene kadarki emniyeti için kontrol etsin. benim anlamadığım bunu neden tartışıyorsunuz? uçuşa devam etseydi alkışlayacak mıydınız? mel veriyor diyorsun da senin mel'e göre holda alma yetkin var mı arkadaş? sen en başta yolcuların emniyetinden sorumlusun. gerekirse en basit gibi görünen durumda bile ineceksin. nice kazalar pilotların kendine aşırı güvenlerinden kaynaklanıyor. indikasyonları yanlış değerlendirdiklerinden kaynaklanıyor.
  • 76 yolcuyla esb-ist. yazık çok yazık. erj 175 ile gidilecek yol için koca 738. şimdi hemen derler dönüş yolcusu vardır falan bunların hepsi hikaye. thy bu mantıkla fazla uzun ömürlü olmaz. sadece zarar yazıyor başka birşey değil.
  • sen o inen kaptanı bul,sana speed brake kolunu göstersin..uçuştan neden vazgeçtiğini de göstersin..göstermeden olmayacak bu!!!
  • hala inat ediyon..gel sana göstereyim..speed brake kolunu..tahsilin ne senin ?
Türk Hava Yolları'na ait TK 2126 sefer sayılı Boeing B737-800 tipi yolcu uçağı İstanbul - Ankara seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra "Speed brake" adı verilen kanat frenlerinin suni olarak açık ikazı alınması nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

Yaşanan arıza nedeniyle TC-JFR kuyruk tescilli uçakta bulunan 76 yolcunun, TK 2138 sefer sayılı 10:30'da İstanbul - Ankara seferini gerçekleştirecek A320 uçağına aktarıldığı belirtildi.

Yapılan incelemelerin ardından "speed brake" adı verilen frenleme sisteminin açık olmamasına rağmen açık ikazı verdiği ve uçağın bu yüzden seferden çekildiği belirtildi.

©AirportHaber.com ÖZEL
 
TÜRK HAVA YOLLARI UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
adam indikasyonu almış ve olası riski almadan gerekeni yapmış. yok efendin kontrol edecekmiş de emin olacakmış da. arkadaş kontrol etsin tabiki ama inene kadarki emniyeti için kontrol etsin. benim anlamadığım bunu neden tartışıyorsunuz? uçuşa devam etseydi alkışlayacak mıydınız? mel veriyor diyorsun da senin mel'e göre holda alma yetkin var mı arkadaş? sen en başta yolcuların emniyetinden sorumlusun. gerekirse en basit gibi görünen durumda bile ineceksin. nice kazalar pilotların kendine aşırı güvenlerinden kaynaklanıyor. indikasyonları yanlış değerlendirdiklerinden kaynaklanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
76 yolcuyla esb-ist. yazık çok yazık. erj 175 ile gidilecek yol için koca 738. şimdi hemen derler dönüş yolcusu vardır falan bunların hepsi hikaye. thy bu mantıkla fazla uzun ömürlü olmaz. sadece zarar yazıyor başka birşey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sen o inen kaptanı bul,sana speed brake kolunu göstersin..uçuştan neden vazgeçtiğini de göstersin..göstermeden olmayacak bu!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hala inat ediyon..gel sana göstereyim..speed brake kolunu..tahsilin ne senin ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000