05 Ekim 2010, Salı 09:12:17

Türk Hava Yolları, KTHY'nin herşeyine haciz koydurdu...

Kıbrıs Türk Hava Yolları’ndan, yaklaşık 20 milyon dolarlık alacağını tahsil edemeyen Türk Hava Yolları, şirketin isim hakkı dahil “paraya dönüşebilecek bütün mallarına” haciz koydurdu.
  • Syn irsen küçük kktc başbakanı olarak elinizi vicdanınıza koyarak şirketin adını yeniden düşünün ve KTHY olarak yeniden KKTC BAYRAGIN bu isim altında uçurnuz göklerde.. saygılarla..
  • yener bey pilotlardan topladığınız paraları neyaptınız hiçbiri kthy den alacak borçlarını alamadı bari bir avukat tutunda sendika olarak ilk defa bir işe yarayın sağda soldakonuşarak bir iş yaptıgınızı zannetmeyin.buparalarında hesabı sorulur
  • Bu çağdışı sendikayı kapatmadan havacılık adına hiç bir şey yapamazsınız. Sizi anında meşhur grevleri ile bitirirler.
  • yen içen yan gelin yatırsın sırtını dayan buraca aha da görün başına neler gelir gardaççıım 5 beter olun

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti, Atlasjet ile KTHY beraberliği için kurulacak yeni havayolu şirketi ortaklığına nakit para yerine sermaye olarak koymayı taahhüt ettiği “KTHY-Cyprus Turkish” isim hakkını Türk Hava Yolları’na (THY) kaptırdı.

Buna göre THY, KTHY'nin Turkish Technic'e olan temerrüt faizleri ve avukatlık giderleri ile beraber yaklaşık 20 milyon dolara ulaşan borçlarına karşılık KTHY'nin isim haklarına icra takibi ile el koydu. 2 aydan bu yana devam eden sürecin sonunda THY, KTHY’nin “paraya dönüşebilecek bütün mallarına”da el koydu.

THY ile yaşanan bu durumun 31 Ekim 2010 tarihine kadar daha önceden satılan bilet sahibi yolcuların İngiltere ve Türkiye’ye taşınmasına yönelik Atlasjet ile KTHY arasında imzalanan protokolün ortaklığa dönüşmesindeki en büyük engel olduğu bildiriliyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre “önceden alınması gereken önlemleri almayıp isim haklarını THY'ye kaptıran” KKTC hükümetinin KTHY'yi bu aşamadan itibaren hiçbir koşul öne sürmeden şartsız olarak THY'ye vermekten başka çaresi de kalmadı. THY'nin ne KTHY eski personelini devralmaya ne de yeni ortak şirket kurmaya parlak baktığı biliniyor. Ortaya çıkan bu durumun yeni bir kriz yaratacağı, bunun da yavru vatanın gelecek turizm sezonuna olumsuz olarak yansıyacağı da ifade edilenler arasında bulunuyor.

BİLETLERİN PARASINI TÜRKİYE Mİ ÖDEYECEK?

Yetkililer KTHY tarafından daha önce bilet satışı yapılmış ancak şirketin zora girmesiyle taşınması mümkün olmayan yolcuların ulaşımını üstlenen Atlas Jet’in şimdiye kadar yaklaşık 60 ile 70 bin yolcu taşıdığını belirtiyorlar. Alınan bilgilere göre Atlas Jet’e bu sayıdaki biletin fiyat olarak karşılığı olan yaklaşık 15 milyon doların ödemesini Türkiye üstlenecek. Daha sonraki aşamada ise THY’nin ipleri ele alması bekleniyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gelecek Stratejileri Konferansı'na bugün katılacak KKTC’den Sorumlu Bakan Cemil Çiçek’in ziyaretinde konunun gündeme gelmesi bekleniyor. (Gazeteport)

Türk Hava Yolları, KTHY'nin herşeyine haciz koydurdu...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 8 yıl önce
Syn irsen küçük kktc başbakanı olarak elinizi vicdanınıza koyarak şirketin adını yeniden düşünün ve KTHY olarak yeniden KKTC BAYRAGIN bu isim altında uçurnuz göklerde.. saygılarla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yener bey pilotlardan topladığınız paraları neyaptınız hiçbiri kthy den alacak borçlarını alamadı bari bir avukat tutunda sendika olarak ilk defa bir işe yarayın sağda soldakonuşarak bir iş yaptıgınızı zannetmeyin.buparalarında hesabı sorulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu çağdışı sendikayı kapatmadan havacılık adına hiç bir şey yapamazsınız. Sizi anında meşhur grevleri ile bitirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yen içen yan gelin yatırsın sırtını dayan buraca aha da görün başına neler gelir gardaççıım 5 beter olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000