15 Ağustos 2015, Cumartesi 13:20:18

Türk Hava Yolları İranlı 40 pilot alacak!

Sözcü gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre; Türk Hava Yolları'nın (THY) İranlı 40 pilot alımı yapacağını, icra kurulundan da konu ile ilgili karar çıkartıldığı iddia edildi.
  • why don’t you speak Turkish to me than? Are you trying to be tough? Trust me you are not tough. Everyone here speaks English. And why are you calling me names? you sound more pathetic and frustrated, even better you are pathetic and frustrated! You havent convinced me of your skills for the Turkish language. All people have emotions and express them in there own way. Your way of expressing emotions is crying, attacking people and calling names, because you can’t cope the rejection of Tk! You can only dream about to work at TK, with this kind of behaviour you won’t make any progress. Im sure you’re a good pilot but not good enough for Turkish airlines, You don’t have the right mentality, it needs to be changed 180 degrees. Last bu not least Im happy you have learned your lesson, If you would apply for the second time TK would reject you again. TK doesnt need crying unprofessional arogant pilots like you. Stay in your own country AUSTRALIA.
  • NE KADAR SAYGISIZ BIR YORUM. FARKINDA DEGILSIN HERHALDE AMA BUTUN THY PILOTLARINA CAMUR ATIYORSUN. SENIN GIBI 'PILOTA' THY A IHTIYACI YOK. OLMAZ, OLAMAZ. YURTDISINDA CALISIYOMUSUN, IYI GUZEL HAYIRLI OLSUN AMA SEN THY DA OLSAN ZORLANIRSIN SANA COK ZOR GELIR EMINIM. MESLEK TASLARINLA GECINME PROBLEMLERIN OLUR, AYAK UYDURAMAZSIN AVUSTRALYALI TURK SUN, ORDA CALISMAK BASKA YASAMAK BASKA, EN UYGUN ORDA HAYATA DEVAM ETMEK YAKISIR. HE KIMSE SANA KIZGIN DEGIL SADECE KALBINE DIKKAT ET OLUR MU CICIM
  • . I'm glad I'm not working with sick people like yourselves____ yazmışsın. YOURSELVES ? WITH SİCK PEOPLE LIKE YOU OLMALI! ÇOK IYI INGİLİZCE BUNA DIYORSUN ... yeniden liseye yazılmasını tavsiye ederim.
  • 17 Ağustos 2015, Pazartesi 12:42:23 Arkadaşlar Avustralya li pilotumuz kan ağlıyor thy ret etmiş şimdi bize saldırıyor küçük kız gibi duygularını saklamak için İngilizce yazıyor. thy in ellerine sağlık, psikopat lari uzak tutuyorlar bizden. Emirates a gir 44 genç :)_____ hahaa son thy bomba ihbarci olabilir. sebeb: thy in elenmesini cekemedi... süt vereyim sana koca abi seni

THY, pilot açığını kapatmak için “Ambargoyu delme pahasına” İran’a yöneldi. THY uçakları için 40 İranlı pilot alınıyor. İranlı pilotlar kendilerine uygulanan uluslararası ambargoyu da THY sayesinde delecek. THY, İran’a kapı açarken, bünyesinde kaptan pilotluk için görev bekleyen ve kendi vatandaşı olan yüzlerce 2. pilotu ise değerlendirmiyor.

İran Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü heyetinin önümüzdeki günlerde Türkiye’ye ve THY ile pilotlar konusunda anlaşma imzalanacağı öğrenildi. THY Yönetim Kurulu, 14 Kasım 2014’de “Yabancı Pilotların Eğitim Teminini” kapsayan 17036 kararı ile İranlı pilotların da THY’de görev yapmasının önü açmıştı.

İCRA ONAYI ÇIKARTILDI

Alınan bilgilere göre, Yönetim Kurulu kararından sonra icra onayı da çıkarıldı. Halen İranlı pilotlara tüm dünyada ambargo uygulandığını belirten bir yetkili, “Molla pilotlar uluslararası uçuş lisansı alamadıkları için ülkeleri dışında yabancı havayolu şirketlerinde görev alamıyorlar” dedi.

İKİNCİ PİLOTLAR BEKLİYOR

THY’de İranlı pilotların istihdam edilmesinin ihtiyaçtan kaynaklanmadığını savunan yetkili şöyle konuştu:

“THY’nin kendi bünyesinde kaptan pilot olmayı bekleyen yüzlerce ikinci pilot var. İkinci pilotlar anlamsız bir şekilde bekletilerek kaptan pilot yapılmıyor. Uzun yıllardır uygulanan ambargo yüzünden havacılık kültürü ve teknolojisi açısından dünyanın gerisinde bulunan İranlı pilotlar uçuş emniyeti açısından THY’ye nasıl bir katkı sağlayacak bilemiyoruz” (Sözcü)

Türk Hava Yolları İranlı 40 pilot alacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (149)

To MIsafir QF ~ 3 yıl önce
why don’t you speak Turkish to me than? Are you trying to be tough? Trust me you are not tough. Everyone here speaks English. And why are you calling me names? you sound more pathetic and frustrated, even better you are pathetic and frustrated! You havent convinced me of your skills for the Turkish language. All people have emotions and express them in there own way. Your way of expressing emotions is crying, attacking people and calling names, because you can’t cope the rejection of Tk! You can only dream about to work at TK, with this kind of behaviour you won’t make any progress. Im sure you’re a good pilot but not good enough for Turkish airlines, You don’t have the right mentality, it needs to be changed 180 degrees. Last bu not least Im happy you have learned your lesson, If you would apply for the second time TK would reject you again. TK doesnt need crying unprofessional arogant pilots like you. Stay in your own country AUSTRALIA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
h. ~ 3 yıl önce
helal size!
Serdar Pilot ~ 3 yıl önce
NE KADAR SAYGISIZ BIR YORUM. FARKINDA DEGILSIN HERHALDE AMA BUTUN THY PILOTLARINA CAMUR ATIYORSUN. SENIN GIBI 'PILOTA' THY A IHTIYACI YOK. OLMAZ, OLAMAZ. YURTDISINDA CALISIYOMUSUN, IYI GUZEL HAYIRLI OLSUN AMA SEN THY DA OLSAN ZORLANIRSIN SANA COK ZOR GELIR EMINIM. MESLEK TASLARINLA GECINME PROBLEMLERIN OLUR, AYAK UYDURAMAZSIN AVUSTRALYALI TURK SUN, ORDA CALISMAK BASKA YASAMAK BASKA, EN UYGUN ORDA HAYATA DEVAM ETMEK YAKISIR. HE KIMSE SANA KIZGIN DEGIL SADECE KALBINE DIKKAT ET OLUR MU CICIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir mal a ~ 3 yıl önce
. I'm glad I'm not working with sick people like yourselves____ yazmışsın. YOURSELVES ? WITH SİCK PEOPLE LIKE YOU OLMALI! ÇOK IYI INGİLİZCE BUNA DIYORSUN ... yeniden liseye yazılmasını tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
17 Ağustos 2015, Pazartesi 12:42:23 Arkadaşlar Avustralya li pilotumuz kan ağlıyor thy ret etmiş şimdi bize saldırıyor küçük kız gibi duygularını saklamak için İngilizce yazıyor. thy in ellerine sağlık, psikopat lari uzak tutuyorlar bizden. Emirates a gir 44 genç :)_____ hahaa son thy bomba ihbarci olabilir. sebeb: thy in elenmesini cekemedi... süt vereyim sana koca abi seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000