14 Şubat 2014, Cuma 14:43:20

TÜRK HAVA YOLLARI "ENGELLİ YOLCUYU" UÇURMADI!

Türk Hava Yolları'nın dün gerçekleştirilen İstanbul-Medine seferi öncesi yaklaşık 1 saatlik rötar yaşandı. Rötarın sebebi ise engelli bir gencin uçuşuna izin verilmemesi oldu...
  • Ucak bu .. Otobus degill yarin birgun tavuk,horoz vs.. Onlarida kokpite sokmak isteyen yolcu gelirse ucmak isterse sasmammm ..pess.
  • O halde ucak 45 dakkika beklerken kendi tüplerini doldurabilirledi, bizimle tartismak yerine... ama thy tüp doldurmak yerine ucagi bekletip bizi indirmek daha kolay geldi.. REZALET!!!!
  • THY GOM Rev.08 e göre Eclipse marka yapay solunum cihazi , ucaga alinabilen cihazlar listesinde yer almaktadir. Ancak yolcu bunu rezervasyon asamasinda bildirmek zorundadir. El bagaji gibi hicbir yere haber vermeden ucaga getirilemez. Pilota, ekibe ve THY ye laf ederken o insanlarinda diger tüm yolcularin sagligini düsündüklerini de gözardi etmemek gerekir. Havacilikta bir konuda emin olmadiginda "birsey olmaz tamam" demektense riske girmeyip hayir demeyi tercih ederim. O ucaktaki tüm yolcularin güvenligini düsünen kaptan pilota tesekkürler. Yolculara her türlü hizmet saglanip bilgiden emin okundugu da da ucurulmuslar. Bundan daha normal birsey yok. Yerden yere vurdugunuz THY de oksijen tüpü bedava iken, göklere cikardiginiz LX de o tüp 300 isvicre franki. En azindan THY , LX gibi insanlarin acil tibbi ihtiyaclarini kar malzemesi olarak görmüyor!!! Bir de bu taraftan bakmak lazim...
  • TGS nin Okumuş tecrübeli işi bilen kültürlü onca yer hizmetleri personeli vardı, rizeli olmadıkları için yükselemedi çoğu işten ayrıldı mpobing uygulandı sindirildi, bunun yanında rizenin kahvelerindeki ne kadar işsiz adam var şef müdür yaptınız alın size hizmet. İş ahlakıda insanlıkta din ahlakıda sukut etmiş bi kabile firması TGS

İsviçre'de yaşayan bir Türk ailesi, 18 yaşındaki engelli çocukları Yasin Yılmaz'ın en büyük isteklerinden biri olan Umre için İstanbul aktarmalı olarak Medine'ye gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldi. Ancak engelli gencin uçuşuna izin verilmemesi nedeniyle Yılmaz Ailesi uçaktan indirildi. Tarifeli olarak 22:20'de İstanbul'dan Medine'ye hareket etmesi gereken TK98 sefer sayılı uçak, yaklaşık 1 saatlik geçikmeyle havalanabildi.

Engelli gencin annesi Ayşe Yılmaz, yaşadıkları olayı AirportHaber'e anlattı...

İsviçre'den direk olarak Medine'ye sefer düzenlenmediği için Türk Hava Yolları'yla aktarmalı olarak Umre'ye gitmek üzere İstanbul'a geldiklerini söyleyen Ayşe Yılmaz, "Doktorların 3 yıl yaşayabileceğini söylediği oğlumun en büyük isteklerinden birini gerçekleştirmek için İstanbu aktarmalı olarak Medine'ye gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldik. Türk Hava Yolları'yla yapacağımız uçuş için check-in işlemleri sırasında oğlumun uçuş sırasında kullanması gereken uçuş güvenliğini tehlikeye atmadığına dair de belgelerin olduğu özel bir oksijen makinası ile uçağa binmemiz gerektiğini belirttim. Görevliler bana herhangi bir sorun olmayacağını söyleyince biz de uçağa geçtik. Ancak uçak içerisine geçtiğimizde bizim bu aletle uçamayacağımızı söylediler. İlk kez böyle birşeyle karşılaştık. Daha öncede bir çok havayolu şirketiyle uçuş yaptık ama böyle bir talihsizlik başımıza gelmedi. Yaklaşık 40-45 dakika uçak içerisinde bu konuyu tartıştığımız için hem biz hem de diğer yolcular mağdur oldu." dedi.

Oğlunun vücudunda 30 tane platin olduğunu ve bu nedenle x-ray cihazlarından geçerken sorun yaşamamak için de gerekli sağlık raporlarının bulunduğunu ifade eden anne Yılmaz, "Bizim en fazla 3 yıl yaşar denilen çocuğumuz bugün 18 yaşına geldi. Bu süre zarfında büyük tecrübeler edindik. Türk Hava Yolları tarafından yapılan muameleyi hazmedemedim. Bizim yaşadığımız mağduriyeti başka ailelerin yaşamasını istemiyorum. Umarım bugün uçuşumuzu gerçekletirebiliriz." şeklinde konuştu.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları'nın Yılmaz Ailesi'ni dün akşam bir otele yerleştirdiği ve bugün gerekli işlemlerin yapılmasından sonra İstanbul-Medine uçuşunu yapabilecekleri öğrenildi.

Dünyada 50 kişide görülen ve İsviçre'de yalnızca Yasin Yılmaz isimli Türk çocuğunda tespit edilen hastalık, kemiklerin gelişimini önlediği gibi yakaladığı kişiyi tekerlekli sandalyeye mahkum ediyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

TÜRK HAVA YOLLARI "ENGELLİ YOLCUYU" UÇURMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucak bu .. Otobus degill yarin birgun tavuk,horoz vs.. Onlarida kokpite sokmak isteyen yolcu gelirse ucmak isterse sasmammm ..pess.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasemin Yilmaz ~ 4 yıl önce
O halde ucak 45 dakkika beklerken kendi tüplerini doldurabilirledi, bizimle tartismak yerine... ama thy tüp doldurmak yerine ucagi bekletip bizi indirmek daha kolay geldi.. REZALET!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY GOM Rev.08 e göre Eclipse marka yapay solunum cihazi , ucaga alinabilen cihazlar listesinde yer almaktadir. Ancak yolcu bunu rezervasyon asamasinda bildirmek zorundadir. El bagaji gibi hicbir yere haber vermeden ucaga getirilemez. Pilota, ekibe ve THY ye laf ederken o insanlarinda diger tüm yolcularin sagligini düsündüklerini de gözardi etmemek gerekir. Havacilikta bir konuda emin olmadiginda "birsey olmaz tamam" demektense riske girmeyip hayir demeyi tercih ederim. O ucaktaki tüm yolcularin güvenligini düsünen kaptan pilota tesekkürler. Yolculara her türlü hizmet saglanip bilgiden emin okundugu da da ucurulmuslar. Bundan daha normal birsey yok. Yerden yere vurdugunuz THY de oksijen tüpü bedava iken, göklere cikardiginiz LX de o tüp 300 isvicre franki. En azindan THY , LX gibi insanlarin acil tibbi ihtiyaclarini kar malzemesi olarak görmüyor!!! Bir de bu taraftan bakmak lazim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeye Selam ~ 4 yıl önce
TGS nin Okumuş tecrübeli işi bilen kültürlü onca yer hizmetleri personeli vardı, rizeli olmadıkları için yükselemedi çoğu işten ayrıldı mpobing uygulandı sindirildi, bunun yanında rizenin kahvelerindeki ne kadar işsiz adam var şef müdür yaptınız alın size hizmet. İş ahlakıda insanlıkta din ahlakıda sukut etmiş bi kabile firması TGS

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000