29 Ekim 2010, Cuma 08:17:21

TÜRBÜLANS, THY UÇAĞINDA PANİĞE NEDEN OLDU

İstanbul - Adana seferini yapan Türk Hava Yolları’na ait uçak, türbülânsa girdi. Meydana gelen sarsıntı nedeniyle korkan yolcular, büyük panik yaşadı.
  • Kalkış alçalma ve iniş anonslarından bahsetmedim ki, konu uçağın olumsuz hava koşullarında sallanması esnasında tuvalet sırasında bekleyen , arkadaşlarının yanına konuşmaya gitmiş olan vb yolcular.
  • ayyy bide su himayalar uzerinden giderken ucak turb. giriyor...aklima gelen butun dualari okudum..acaba A380 de turb..oluyomu? cok merak ettim..valla
  • yahu yolcuların hangi kurala uyduğu görülmüşki..uçak inişi yapar yolcular ayaklanır bavullarını almaya..inişte kalkışta kemerini bağlamaz..kemer ikaz ışığı anında yansa noluur yanmasa noluur..
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
Dün 16.50’da İstanbul’dan havalanan 2466 sefer sayılı THY uçağı, Adana hava sahasına girmeden kısa bir süre önce bir anda sarsılmaya başladı. Uçağın olumsuz hava şartları nedeniyle türbülânsa girmesinden dolayı başlayan sarsılma, giderek arttı. Büyük bir panikle çığlık atmaya başlayan yolcular şiddetli sarsıntıdan dolayı etrafa çarpmaya başladı.

Yolcuların verdiği bilgiye göre, türbülâns nedeniyle bir anda irtifa kaybeden uçak daha sonra aniden tırmanışa geçti. Zaman zaman da sarsıntı nedeniyle yolcular uçakta birbirlerine çarptı. Yaklaşık 2 dakika süren türbülâns sırasında şoka giren yolcular olduğu ifade edildi.

Türbülansın sona ermesinin ardından anons yapan pilot, olumsuz hava şartları nedeniyle türbülânsa girildiğini bildirdi.

Pilot, yolculara geçmiş olsun dileğinde bulundu. (Vatan)
TÜRBÜLANS, THY UÇAĞINDA PANİĞE NEDEN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kalkış alçalma ve iniş anonslarından bahsetmedim ki, konu uçağın olumsuz hava koşullarında sallanması esnasında tuvalet sırasında bekleyen , arkadaşlarının yanına konuşmaya gitmiş olan vb yolcular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ayyy bide su himayalar uzerinden giderken ucak turb. giriyor...aklima gelen butun dualari okudum..acaba A380 de turb..oluyomu? cok merak ettim..valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yahu yolcuların hangi kurala uyduğu görülmüşki..uçak inişi yapar yolcular ayaklanır bavullarını almaya..inişte kalkışta kemerini bağlamaz..kemer ikaz ışığı anında yansa noluur yanmasa noluur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000