07 Aralık 2010, Salı 23:26:29

TÜM SEKTÖR BU GECEDE BULUŞTU (GALERİ)

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen gece İstanbul WOW Otel’de gerçekleştirildi. İşte tüm sektörün birleştiği geceden en özel ayrıntılar...
  • sayın hidayet aydoğan utanmıyorsun deme sivil havacılık patronu sıfatıyla orada bulunmaya.sen önce hak yeme işini yapanların hakkını ver sonra patronum diye katıl.haketmiyorsun orada olmayı.ama bu vicdan işi tabi o da sen de yok
  • Bu galerideki resimlerin icinde pilot var mı? Ben goremedim gören varsa hangi resimde kim oldugunu solesın yoksa pilotsuz bir havacılık kutlaması oldugunu dusunup gülsem mi agalsam mı karar veremedim?
  • bu organızasyonda mısafır olarak bulunmaktan cok memnun kaldım cok guzel bır geceydı buyuk bır emek ıle hazırlanmıslardı emegı gecen tum kısılerın ellerıne yurrklerıne saglık
  • Bşka birinimi bekliyodun arkadaş. Bak turkuaz hidayet orada, badem temel orada, atlasjet, orada, çelebi orada, pegasus orada, mng orada, orada olmayan çok az kişi var onlarda gereksiz tayfa ki gelmemiş ya da çağırmamış shgm soda iç soda
7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü kapsamında düzenlenen gece, kokteyl ile start aldı. Kokteyl ardından Gala Salonu’na geçen davetliler, Türk Sivil Havacılığı’nın dünü ve bugününü anlatan bir belgesel izlediler.

SHGM Genel Müdürü Ali Arıduru’nun ev sahibi olduğu gecede, Sivil Havacılık Sektörü’nden çeşitli temsilciler konuşma yaptı. Sektörü temsilen, sırasıyla UTED Başkanı Tevfik Kırmacı, TASSA Başkanı İzzet Levi, TATCA Başkanı Ayhan Kartal, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, TÖSHİD Başkanı İzzet Türkenmez, DLH Genel Müdür Yardımcısı Erol Çıtak, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal kürsüye çıktı.

İlk olarak kürseye çıkan UTED Başkanı Tevfik Kırmacı, “Böyle bir organizasyonun yapılması mutluluk verici, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Kırmacı’nın ardından kürsüye çıkan TASSA Genel Başkanı İzzet Levi, “Yolcu ve uçağı birleştiren en göz önündeki sektör çalışanları kabin memurlarıdır. Türkiye’de şuan itibariyle kabin memurlarının sayısı 7 bin civarında. Bu sayının 12 binlere ulaşacağını düşünüyoruz. En kısa sürede kabin memurlarının sosyal güvenceye kavuşmasını diliyoruz” diyerek geceye katılanlara iyi eğlenceler diledi.

Türkiye Hava Trafik Kontrollörleri Derneği (TATCA) Genel Başkanı Ayhan Kartal da “Bizler uçağın park pozisyonundan itibaren, bir sonraki gideceği alana kadar ki herşeyinden sorumlu bir mesleği icra ediyoruz. Ben 30 yıldır bu sektörde hizmet eden bir hava trafik kontrolörü olmaktan ve mesleğimden dolayı gururluyum. Böyle bir geceyi organize eden herkesi kutlamak gerekir” ifadelerini kullandı.

TATCA Başkanı Ayhan Kartal’ın ardından kürsüye çıkan THY Genel Müdürü Temel Kotil, “Bir uçak mühendisi olarak, Sivas Havaalanı’na Nuri Demirağ isminin verilmesi çok güzel bir olay. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Sektör çok hızlı büyüyor. Türkiye kendi uçağını mutlaka yapacak. Bunun için 2 milyar dolar ve 8 yıl gerekiyor. 400 uçak satarsanız sermayeyi geri kazanmış oluyorsunuz. IATA Genel Kurulu’nda dünyanın önde gelen bir havayolunun yöneticisi, yaptımız işleri tebrik etti. Bizdeki gelişmelerin ne kadar önemli olduğunu söyledi. 2003 yılında ben THY Teknik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısıydım. Bu dönemde İç Hatların özel sektöre açılacağı söylendiğinde ufak bir tedirginlik olmuştu. Ama sonra bir baktık ki bu çok karlı bir iş. Çünkü dünyada kazanılacak çok para var. Bu bağlamda SHGM’nin ikili anlaşma yaptığı ülkelere seferler koyuyoruz. Dünya sivil havacılık sektörünün yüzde 1.6’sı bizim elimizde. Avrupa’da bu sektör için çok para var. 150 milyar dolar civarında. İnşallah buradan iyi paralar kazanacağız” şeklinde konuştu.

TÖSHİD Başkanı İzzet Tükenmez de özel sektör adına yaptığı konuşmada, havacılığın en önemli misyonlarından biri sosyalliği artırmak olduğunu belirterek, Türk Sivil Havacılığı’nın gelişmesi için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

DLH Genel Müdür Yardımcısı Erol Çıtak da sektörün hızla büyüdüğünü ve kapasitenin her geçen gün artırılmak zorunda kaldığını söyledi. Çıtak, “İstanbul’a 3’üncü havalimanının yer tespiti için gerekli plan, proje çalışmaları başladı. En kısa sürede bu çalışmalarımızın tamamlanacağını düşünüyoruz” dedi. Çıtak, geceyi düzenleyenlere teşekkür etti.

Son olarak da DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, “Temel Bey’in dediği gibi bu işte çok para var. Sektöre hem yatırımcı hem de hizmet üreten olarak katkı sağlıyoruz. Amacımız, insanımızın havayoluyla her zaman daha güvenli bir şekilde seyahat etmesi. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Buradan sektöre emöeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru, SHGM'de görev yapmış eski Genel Müdür'lere teşekkür plaketi verdi. Daha sonra da tüm sektör temsilcileri Dr. Ali Arıduru başta olmak üzere SHGM çalışanlarına plaket takdim etti.
GALERİ İÇİN TIKLAYIN

GALERİ İÇİN TIKLAYIN - 2

TÜM SEKTÖR BU GECEDE BULUŞTU (GALERİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
sayın hidayet aydoğan utanmıyorsun deme sivil havacılık patronu sıfatıyla orada bulunmaya.sen önce hak yeme işini yapanların hakkını ver sonra patronum diye katıl.haketmiyorsun orada olmayı.ama bu vicdan işi tabi o da sen de yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu galerideki resimlerin icinde pilot var mı? Ben goremedim gören varsa hangi resimde kim oldugunu solesın yoksa pilotsuz bir havacılık kutlaması oldugunu dusunup gülsem mi agalsam mı karar veremedim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu organızasyonda mısafır olarak bulunmaktan cok memnun kaldım cok guzel bır geceydı buyuk bır emek ıle hazırlanmıslardı emegı gecen tum kısılerın ellerıne yurrklerıne saglık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bşka birinimi bekliyodun arkadaş. Bak turkuaz hidayet orada, badem temel orada, atlasjet, orada, çelebi orada, pegasus orada, mng orada, orada olmayan çok az kişi var onlarda gereksiz tayfa ki gelmemiş ya da çağırmamış shgm soda iç soda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000