11 Ocak 2012, Çarşamba 07:59:04

TUHAF YOLCUNUN 'GİZEMLİ' ÖLÜMÜ

Havaalanında bağlantılı uçuşunu kaçıran ve dengesiz hareketler yaptığı için hakkında "kural dışı yolcu" raporu hazırlanan Hintli, hastanede hayatını kaybetti...
  • Yaklaşımınız hem "ilginç", hem "siz de" olaya bu şekilde yaklaşıyorsunuz. Hindistandan İtalyaya giden yolcu, transit işlemleri için AHL'ye iniyor ve -kaza ile olsa da- hayatını kaybediyor. Ben bir insan ve bir vatandaş olarak bundan dolayı üzüntü duyuyorum, siz de beni zavallı, kendinizi de katil ilan ediyorsunuz. Kalite sonra kazanılan bir olay değildir.
  • el birliği ile birde sizin gibileri öldürsek...
  • ( yazık diyen ) rahatladınmı öyle yazınca ? Zavallısınız ya.
  • Yolcuyu el birliği ile öldürdük. Artık bizimle uçmaz. Ben yakını olsam, cenazesini bile başka bir havayolu ile getirtirim.
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den İtalya'nın Milano şehrine transit uçuş için 4 Ocak'ta İstanbul'a gelen Lakhwinder Singh, Atatürk Havalimanı apronunda uçaktan çıkarken merdivende dengesini kaybetti. Beton zemine düşen Singh, hiç vakit kaybedilmeden Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait bir ambulansla Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık kontrolünden geçirilen yolcu, muayenenin ardından taburcu edilerek Milano'ya gönderilmek üzere tekrar Atatürk Havalimanı'na getirildi. Bu sırada bağlantılı uçuşu kaçıran Singh'in rezervasyonu, aynı gün saat 21.00'deki uçağa alındı. Ancak Singh, Dış Hatlar Terminali'nde uçağın kalkış saatini beklerken dengesiz hareketler sergiledi.

THY bagaj teslim bankolarının bulunduğu alanda pantolonunu ve ayakkabılarını çıkartarak bağıran, telefon kulübelerine ve camlara yumruk atan yolcu, görevlilerin ikazı üzerine tekrar pantolonunu giydi. 
 
UÇAKTA DA TUHAFTI 
 
Singh'e Hintçe bilen bir yolcu bulunarak yardım edilmeye çalışıldı. Ancak dengesiz hareketlerinden dolayı THY'ye yer hizmeti veren TGS (Turkish Ground Service) şirketi görevlileri, uçakta sorun çıkartabileceği endişesiyle "kural dışı yolcu" raporu düzenledi. Uçağa alınmayan ve aynı gece Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürülen Singh, polisler tarafından akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için sevk edildiği Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 5 Ocak'ta öğle saatlerinde öldü. Savcılığın hakkında soruşturma başlattığı yolcunun ölüm nedeni, otopsiyle netleşecek. Singh'in, Hindistan'dan İstanbul'a gelişi sırasında uçakta durgun tavırlar sergileyerek tuvalete girdiği, uzun süre çıkmadığı, iniş sırasında görevliler tarafından tuvaletten çıkarılıp yerine oturtulduğu belirtildi.

(Sabah)
TUHAF YOLCUNUN 'GİZEMLİ' ÖLÜMÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yaklaşımınız hem "ilginç", hem "siz de" olaya bu şekilde yaklaşıyorsunuz. Hindistandan İtalyaya giden yolcu, transit işlemleri için AHL'ye iniyor ve -kaza ile olsa da- hayatını kaybediyor. Ben bir insan ve bir vatandaş olarak bundan dolayı üzüntü duyuyorum, siz de beni zavallı, kendinizi de katil ilan ediyorsunuz. Kalite sonra kazanılan bir olay değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
el birliği ile birde sizin gibileri öldürsek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
( yazık diyen ) rahatladınmı öyle yazınca ? Zavallısınız ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yolcuyu el birliği ile öldürdük. Artık bizimle uçmaz. Ben yakını olsam, cenazesini bile başka bir havayolu ile getirtirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000