04 Ağustos 2013, Pazar 17:42:29

'TRANSİT YOLCU VİZESİ THY'NİN POTANSİYELİNİ YOK ETMEKTİR'

“İstanbul’da uçak değiştiren tüm yolculardan “transit vizesi” istememizi dayatıyorlar. Bu, Türk Hava Yolları’nın (THY) transit yolcu potansiyelini yok etmek anlamına gelir. Kabul edemeyiz.
  • Sayin yasas..evet ,asagida yorum olarakda iletmistim..özellikle almanya dan 400 euroya ucak dahil ( gidis gelis !!) 5 yildizli hotelde 1 hafta konaklamak mümkün.eger sezon disiysa bu 200 euroya kadar inebiliyor.
  • Bilmediğim için soruyorum. 1- bu 5 yıldızlı otellerde uçak dahil 400 euro ya kalma olayı gerçek mi? 2- ab üyesi ülke vatandaşları kimlik ile mi giriyor ülkemize. Benim bildiğim vize bankosundan 15 euro veya 20 dolar a vize alabiliyorlardı? Gerçi biz ab vizesi almak için en az 100 euro ödüyoruz ve çilesi de ayrı...
  • Arkadaşlar bütün yorumları okudum ve yerden göğe kadar haklısınız.Eğer Türkiye güçlü bir ülke olduğu iddiasındaysa o zaman hodri meydan! Koy bakayım Avrupa'ya vizeni...Burası yol geçen hanı değil, olmamalı artık!
  • Turist gelsin,para gelsin diyorsunuz iyi de nerede bu ülkenin ağırlığı,prestiji,saygınlığı ? Prestijli bir ülkeye kim kimlik ile gelebilir ? Prestijli bir ülke böyle bir şeye izin verebilir mi ? Prestijli bir ülke kendi vatandaşının soyulmasına,ezilmesine seyirci kalır mı ? Prestijli ülke güçlü ülkedir,prestijli ülkenin vatandaşlarına öyle kimse kafasına göre vize uygulayamaz, kural koyamaz,parmak izi,göz retina örneği,vize ücreti,banka hesabı,tapu,evlilik cüzdanı vs gibi özel bilgileri içeren şeyleri isteyemez..Bizden bunlar istendiğine göre demek ki prestiji sıfır olan bir ülkeyiz..Acı ama gerçek..

Genellikle yurtdışı seyahatlerde birlikte olduğumuz Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’la bu kez İstanbul’da iftar sofrasında beraberiz. Önceki akşam Fatih’te dev bir halı sahanın çevirdiği stadyumdaki iftarın ardından sohbet için durağımız Koç grubu şirketlerinden Divan’ın işlettiği ‘Zeyrekhane Restoran’ oluyor.

Gündemdeki ilk konu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın son dönemde üzerinde ısrarla durduğu “Vizesiz Avrupa”. Bakan Bağış, vize muafiyeti konusunda “Bu yıl görüşmeleri başlatırsak, 3 yıl sonra bitebilir. Ama görüşmelerin başlaması 2014’e sarkabilir. 2016 yılı veya 2017’de vizesiz giriş başlar” diyor.

Sığınmacıya doğudan kapıyı aç!

Bu konuyla ilgili olarak “Çok acil ihtiyacımız var dersen günü zararla kapatırsın” diyen Bağış, Avrupa cephesinin ‘vizesiz geçiş’ için Türkiye’nin önüne koyduğu şartların bazılarını ortadan kaldırmak adına müzakere yapılacağını belirtiyor.

Bağış, taleplerle ilgili olarak ‘transit vizesi’ ve ‘sığınmacı’ örneklerini şu sözlerle veriyor:

“İstanbul’da uçak değiştiren tüm yolculardan “transit vizesi” istememizi dayatıyorlar. Bu, Türk Hava Yolları’nın (THY) transit yolcu potansiyelini yok etmek anlamına gelir. Kabul edemeyiz. Bir diğer talep ise ‘sığınmacı’ konusunda. Şu anda Türkiye’nin batısından sığınmacı girebiliyor, doğusundan giremiyor. Bize Sırbistan, Hırvatistan örneği verip “Ayrımcılığa son verin, kapıları açın” diyorlar. Ama bizim doğumuz diğerleri gibi değil. İran, Irak, Suriye, Afganistan, Mısır’dan kaçak göçmenlere kapımızı açık tutmamızı istiyorlar. Kapıları açarsak, Türkiye’ye milyonlarca göçmen yönelir. Bu da barınak, eğitim ve daha birçok ihtiyacın belirli sürelerle karşılanması demek. Biz bu yükü kaldıramayız.”(Şükrü Andaç/Milliyet)

'TRANSİT YOLCU VİZESİ THY'NİN POTANSİYELİNİ YOK ETMEKTİR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

sinan akerman ~ 5 yıl önce
Sayin yasas..evet ,asagida yorum olarakda iletmistim..özellikle almanya dan 400 euroya ucak dahil ( gidis gelis !!) 5 yildizli hotelde 1 hafta konaklamak mümkün.eger sezon disiysa bu 200 euroya kadar inebiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasas ~ 5 yıl önce
Bilmediğim için soruyorum. 1- bu 5 yıldızlı otellerde uçak dahil 400 euro ya kalma olayı gerçek mi? 2- ab üyesi ülke vatandaşları kimlik ile mi giriyor ülkemize. Benim bildiğim vize bankosundan 15 euro veya 20 dolar a vize alabiliyorlardı? Gerçi biz ab vizesi almak için en az 100 euro ödüyoruz ve çilesi de ayrı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar bütün yorumları okudum ve yerden göğe kadar haklısınız.Eğer Türkiye güçlü bir ülke olduğu iddiasındaysa o zaman hodri meydan! Koy bakayım Avrupa'ya vizeni...Burası yol geçen hanı değil, olmamalı artık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Prestij... ~ 5 yıl önce
Turist gelsin,para gelsin diyorsunuz iyi de nerede bu ülkenin ağırlığı,prestiji,saygınlığı ? Prestijli bir ülkeye kim kimlik ile gelebilir ? Prestijli bir ülke böyle bir şeye izin verebilir mi ? Prestijli bir ülke kendi vatandaşının soyulmasına,ezilmesine seyirci kalır mı ? Prestijli ülke güçlü ülkedir,prestijli ülkenin vatandaşlarına öyle kimse kafasına göre vize uygulayamaz, kural koyamaz,parmak izi,göz retina örneği,vize ücreti,banka hesabı,tapu,evlilik cüzdanı vs gibi özel bilgileri içeren şeyleri isteyemez..Bizden bunlar istendiğine göre demek ki prestiji sıfır olan bir ülkeyiz..Acı ama gerçek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000