03 Temmuz 2012, Salı 17:01:23

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE UYUŞMAZLIK!

Hava-İş Sendikası Teknik A.Ş. ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmesinde uyuşmazlık tutanağı tutulduğunu açıkladı...
  • SÖZ UÇAR YAZI KALIR... SENDİKACILARIN SÖZLERİ UÇTU, 305 ARKADAŞIMIZ İŞSİZ KALDI... KALICI OLAN İŞTE BUDUR! 305 KİŞİ... ONLAR ÇOK BİLİNÇLİLERDİ TIPKI SİZLER GİBİ... BİZ UYUDUK, ONLAR SAYENİZDE UYKUDAN UYANDILAR. BİR DE BAKTILAR Kİ, İŞSİZ KALMIŞLAR...
  • İşverenin %3 Zamda direttiğinin, kazanılmış haklardan geri adım attırmakta ısrarlı olduğunun bilincinde olmayan Mağdur!!. Memur sendikalarına dahi %4 artı %4 veren Yüksek hakem kurulu kadar bile insafı olmayan işvreninin tavrına karşı çıkacağına sendikana huuuu diyen uykucu..Uykudan uyandığında %3 ü alıp haklarından %10 geri gittiğinde mağduriyetin sona mı erecek? Yoksa o zaman mı mağdur olduğun aklına düşecek. Belki YHK nin toplu sözleşme imzalaması hepiniz için iyi olacak. Hem THY A.O çalışanları için, hem de Teknik A.Ş çalışanları için. YHK nin bağıtladığı toplu sözleşme görüşmelerinden sonra neler kaybettiğinizi(kazandığınızı değil) gördüğünüzde, örgütlü olmanın, sendikalı olmanın ne demek olduğunui İşverenin saldırılarına karşı direnmenin ne olduğunu belki anlayacaksınız. Ama O gönlerde sakın ola burada ağlamayın. Söz uçar yazı kalır. Bilinçsizliğinize de hayıflanmayın. 2013 yeni toplu sözleşme görüşmeleri için yeni bir başlangıç. Uyanan mağdur olmaz.
  • ALLAH aşkına bilen biri varsa cvp versin bu tekliflerde habom varmı habom içinde yüzde 40 lık bir söylenti var doğrımu
  • yani bu yüzde 40 teklif edilen ücret habom içinmi , yeni işe girecek denilmiş tk artı teknik adı altında teknsiyen almıyor cvp veririmisiniz.

Hava-İş'ten yapılan açıklamada:

THY Teknik A.Ş 3. Dönem toplu iş sözleşmesi işverenin gerekçesiz itirazları nedeni ile 12 ay gecikmeli başlamıştı. Sermayesinin %100'ü THY A.O'ya ait uçak bakım şirketi olan THY Teknik A.Ş'de 16.05.2012 tarihinde başlayan 60 günlük toplu iş sözleşme görüşmelerinde 6 oturum sonucunda işveren sendikamızın taleplerini kabul etmediği gibi sendikanın değişiklik önermediği bir çok maddede kazanılmış haklarımızı geri götüren karşı teklif getirdi.

Ayrıca 29 Mayıs 2012 tarihinde bu işyerinde grev yasağına karşı basın açıklamasına katılan 39 üyemizin işten çıkarılması konusunda işçilerin geri işe alınması talebi de toplu iş sözleşmesinin temel taleplerinden oldu.

İşverene  uzlaşmaz  tutumlarına son vererek iş barışı ve huzurunun sağlanması için işe geri dönüşlerin sağlanması ve toplu iş sözleşmesinin masada sonuçlandırılması konusunda sendikanın çözüme için adım atmaya hazır olduğu bu sağlanmadığı takdirde sözleşmenin mecburen YHK'ca üçüncü bir tarafça imzalanacağı billdirildi.

Yasal süreç bu aşamadan sonra resmi arabulucu atanması ile devam edecek. Resmi arabulucu atanması ile birlikte 15 gün görev yapmakta bu süre tarflarca 6 gün uzatılabilmektedir.

THY Teknik A.Ş 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde Uyuşmazlık Tutanağı Tutuldu

UYUŞMAZLIK TUTANAĞINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE UYUŞMAZLIK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

ÇARŞI ~ 6 yıl önce
SÖZ UÇAR YAZI KALIR... SENDİKACILARIN SÖZLERİ UÇTU, 305 ARKADAŞIMIZ İŞSİZ KALDI... KALICI OLAN İŞTE BUDUR! 305 KİŞİ... ONLAR ÇOK BİLİNÇLİLERDİ TIPKI SİZLER GİBİ... BİZ UYUDUK, ONLAR SAYENİZDE UYKUDAN UYANDILAR. BİR DE BAKTILAR Kİ, İŞSİZ KALMIŞLAR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mağdurum da Mağdur'a ~ 6 yıl önce
İşverenin %3 Zamda direttiğinin, kazanılmış haklardan geri adım attırmakta ısrarlı olduğunun bilincinde olmayan Mağdur!!. Memur sendikalarına dahi %4 artı %4 veren Yüksek hakem kurulu kadar bile insafı olmayan işvreninin tavrına karşı çıkacağına sendikana huuuu diyen uykucu..Uykudan uyandığında %3 ü alıp haklarından %10 geri gittiğinde mağduriyetin sona mı erecek? Yoksa o zaman mı mağdur olduğun aklına düşecek. Belki YHK nin toplu sözleşme imzalaması hepiniz için iyi olacak. Hem THY A.O çalışanları için, hem de Teknik A.Ş çalışanları için. YHK nin bağıtladığı toplu sözleşme görüşmelerinden sonra neler kaybettiğinizi(kazandığınızı değil) gördüğünüzde, örgütlü olmanın, sendikalı olmanın ne demek olduğunui İşverenin saldırılarına karşı direnmenin ne olduğunu belki anlayacaksınız. Ama O gönlerde sakın ola burada ağlamayın. Söz uçar yazı kalır. Bilinçsizliğinize de hayıflanmayın. 2013 yeni toplu sözleşme görüşmeleri için yeni bir başlangıç. Uyanan mağdur olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom ~ 6 yıl önce
ALLAH aşkına bilen biri varsa cvp versin bu tekliflerde habom varmı habom içinde yüzde 40 lık bir söylenti var doğrımu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom ~ 6 yıl önce
yani bu yüzde 40 teklif edilen ücret habom içinmi , yeni işe girecek denilmiş tk artı teknik adı altında teknsiyen almıyor cvp veririmisiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000