01 Haziran 2013, Cumartesi 10:32:19

TOPÇU'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Basın Kulübü programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu...
  • size ya yanlış bılgı verıyolar yada bılgı almıyosunuz ben bunla ılgılı en az 30 kısıyle yuz yuze konustum ki thy de calışmamama ragmen ınsanların yuzune bakarak yalan soyluyosunuz ve kul hakkı yıyıyosunuz allah ıslah etsin basına zaten dıycek bişey yok...
  • SİTEDEKİ KÖŞELER YAZARLARIN/ HABERLERİN KONULARINA İLİŞKİN YORUM YAPILMASI İÇİN KONULMUŞ OLMALI. BAKIYORUMDA GENELDE BAŞKA BİRİNİN YORUM DİYE YAZDIĞI ŞEYLERE KARŞIT GÖRÜŞ ÜRETME VE YORUMUN YORUMUNU CEVAPLAMA AMCI İLE KULLANILIYOR. BUNLARI YAZARAK KONUYA NASIL BİR KATKI SAĞLADIĞINIZI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? KİME NE FAYDA SAĞLIYORSUNUZ. BAŞKA AKADEMİK BİR SİTE OLSA SİZİN YORUMLARINIZ YAYINLANMAZ KESİNLİKLE. hAMDİ BEYİN ŞU SÖYLEDİĞİ DOĞRU, BU SÖYLEDİĞİ ŞU NEDENLE DOĞRU DEĞİL DEYİN VE BİZDE KENDİ HESABIMIZA SİZLERİ OKUMUŞ OLMAKTAN BİR FAYDA SAĞLAMIŞ OLALIM.
  • SAYIN TOPÇU,SENDİKA YÖNETİMSEL OLARAK KÜME DÜŞMÜŞ OLABİLİR...TAKTİKSEL ANLAMDA HAVAYI KOKLAYAMAMIŞ VE HATA YAPMIŞ OLABİLİR..VE DOLAYISI İLE SİZ GALİP DURUMDA OLABİLİRSİNİZ...ÇALIŞANLAR GREVİ ASLA SAVUNMADILAR VE İŞLERİNİN BAŞINDALAR...BAŞTA ULAŞTIRMA BAKANI VE SİZİN YÖNETİM OLARAK ÇALIŞANLARA OLUMLU OLARAK BİR ADIM ATTIĞINIZI HENÜZ GÖRMEDİK...BU AY A.O DA ZAMLI MAAŞLARI VERECEK VE T.S FARKLARINI ÖDEYECEKSİNİZ AMA;ŞİRKETİNE SAHİP ÇIKAN ÇALIŞANLARA, SİZİN MADDİ ANLAMDA GÖRSEL OLARAK JESTİNİZ OLMADI.....BUNUN ADI,TEMETTÜYSE TEMETTÜ...NEYSE NE......HADİ LAFI AHA FAZLA UZATMADAN CANLININ ADINI KOYUN VE BU KAPSAMDA TEKNİK A.Ş Yİ ASLA BOŞ GEÇMEYİNİZ...
  • Kardeslerim olay budur, bi yere gelir dayanir bicak ,"Yeter" dersin, sokaklara dokulursun. Oole secim filan beklemez bunlar. Bak dun kardeslerim, bebeklerini bana birakip Taksim'deki insanlara destege gittiler. Gaza maruz kaldilar, ama insanligin, dayanismanin, birlikteligin, ozgurluk icin biraraya gelemenin sevinci ile donduler. Sonra Besiktas'ta olanlari duyup, bu sefer Besiktas'a gittiler. Merak etmeyin, bu gunler gecicek, diktatorler gidecek, ozgur basin, kardeslik, ozgurlukler gelicek. Hepimiz icin o cocuklar sokakta. Siz evinizdeki koltugunuzdan kalkmasaniz bile o demokrasiyi sizin cocuklariniza armagan edicekler.

"Grevi çalışanlar yapar sendika grev yapmaz" diyen Topçu, "Kime yaradıysa greve o destek veriyor. İki gün yurtdışından rezervasyon yapılamadı. Bunu sendika tek başına yapamaz" şeklinde konuştu.

"Ruj yasağı" tartışmalarına tepki gösteren Topçu, bir yasağın söz konusu olmadığını ama kıyafetle ilgili yönetmeliğin çok detaylı olduğunu ruj için de pastel renklerin kullanılmasının öngörüldüğünü söyledi.

Topçu, yeni kıyafetlerin de bir iki ay içinde hazır olacağını belirtti.

THY uçuşlarında "alkol sınırlamasının" bulunmadığını belirten Topçu, "228 uçuş noktasından 12'sinde içki servisi yok. Bunun nedeni de havayolu şirketleri ve uçulan ülkelerle yapılan anlaşmalar. Suudi Arabistan uçuşlarına içki koymadık uçuş sayısı arttı" diye konuştu.

Topçu, İstanbul'daki bir toplantıya rötar nedeniyle geç kalan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın "THY'ye hakkımı helal etmiyorum" sözlerinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

"O gün 18.00 uçağı ile İstanbul'a geliyordu. 'Yine mi rötar' diye beni aradı. 'Sayın Bakanım İstanbul'da lodos 90 km süratle esiyor. Birçok uçak havada dolaşıyor, bir kısmı yakıt yetersizliğinden Sabiha Gökçen'e indi sizin uçağınız da inebilir' diye bilgi verdim. Ama uçağı kaldırmak için de ricada bulunacağım dedim. Gerçekten de uçak rötar süresi kapatılarak kalktı. Ama Sayın Bakanımız kızgın ve gergindi. Toplantıya yetişemedi, o öfkeyle söyledi. Öfke anında hakkını helal etmemesi o öfkeye dayanan bir şeydi. Biz onunla helalleşiriz"

Topçu, THY'nın zamanında kalkış oranının yüzde 91 olduğunu sözlerine ekledi.
 

video

 

 

TOPÇU'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

adalet ~ 5 yıl önce
size ya yanlış bılgı verıyolar yada bılgı almıyosunuz ben bunla ılgılı en az 30 kısıyle yuz yuze konustum ki thy de calışmamama ragmen ınsanların yuzune bakarak yalan soyluyosunuz ve kul hakkı yıyıyosunuz allah ıslah etsin basına zaten dıycek bişey yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BU NEYİN YORUMU ~ 5 yıl önce
SİTEDEKİ KÖŞELER YAZARLARIN/ HABERLERİN KONULARINA İLİŞKİN YORUM YAPILMASI İÇİN KONULMUŞ OLMALI. BAKIYORUMDA GENELDE BAŞKA BİRİNİN YORUM DİYE YAZDIĞI ŞEYLERE KARŞIT GÖRÜŞ ÜRETME VE YORUMUN YORUMUNU CEVAPLAMA AMCI İLE KULLANILIYOR. BUNLARI YAZARAK KONUYA NASIL BİR KATKI SAĞLADIĞINIZI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? KİME NE FAYDA SAĞLIYORSUNUZ. BAŞKA AKADEMİK BİR SİTE OLSA SİZİN YORUMLARINIZ YAYINLANMAZ KESİNLİKLE. hAMDİ BEYİN ŞU SÖYLEDİĞİ DOĞRU, BU SÖYLEDİĞİ ŞU NEDENLE DOĞRU DEĞİL DEYİN VE BİZDE KENDİ HESABIMIZA SİZLERİ OKUMUŞ OLMAKTAN BİR FAYDA SAĞLAMIŞ OLALIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OLD EXPERİENCE ~ 5 yıl önce
SADECE YÜZÜNÜZÜ YIKAYINIZ..GERİSİ ÇOK KOLAY..İSTEDİĞİNİZİ VE İSTEMEDİĞİNİZİ GÖRMEKTE SERBESTSİNİZ...BU ARADA,AİRPORT HABER SON DERECE TARAFSIZ VE DUYARLI BİR YAYIN ORGANI...
OLD EXPERİENCE ~ 5 yıl önce
SAYIN TOPÇU,SENDİKA YÖNETİMSEL OLARAK KÜME DÜŞMÜŞ OLABİLİR...TAKTİKSEL ANLAMDA HAVAYI KOKLAYAMAMIŞ VE HATA YAPMIŞ OLABİLİR..VE DOLAYISI İLE SİZ GALİP DURUMDA OLABİLİRSİNİZ...ÇALIŞANLAR GREVİ ASLA SAVUNMADILAR VE İŞLERİNİN BAŞINDALAR...BAŞTA ULAŞTIRMA BAKANI VE SİZİN YÖNETİM OLARAK ÇALIŞANLARA OLUMLU OLARAK BİR ADIM ATTIĞINIZI HENÜZ GÖRMEDİK...BU AY A.O DA ZAMLI MAAŞLARI VERECEK VE T.S FARKLARINI ÖDEYECEKSİNİZ AMA;ŞİRKETİNE SAHİP ÇIKAN ÇALIŞANLARA, SİZİN MADDİ ANLAMDA GÖRSEL OLARAK JESTİNİZ OLMADI.....BUNUN ADI,TEMETTÜYSE TEMETTÜ...NEYSE NE......HADİ LAFI AHA FAZLA UZATMADAN CANLININ ADINI KOYUN VE BU KAPSAMDA TEKNİK A.Ş Yİ ASLA BOŞ GEÇMEYİNİZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
is guc mu? ~ 5 yıl önce
Kardeslerim olay budur, bi yere gelir dayanir bicak ,"Yeter" dersin, sokaklara dokulursun. Oole secim filan beklemez bunlar. Bak dun kardeslerim, bebeklerini bana birakip Taksim'deki insanlara destege gittiler. Gaza maruz kaldilar, ama insanligin, dayanismanin, birlikteligin, ozgurluk icin biraraya gelemenin sevinci ile donduler. Sonra Besiktas'ta olanlari duyup, bu sefer Besiktas'a gittiler. Merak etmeyin, bu gunler gecicek, diktatorler gidecek, ozgur basin, kardeslik, ozgurlukler gelicek. Hepimiz icin o cocuklar sokakta. Siz evinizdeki koltugunuzdan kalkmasaniz bile o demokrasiyi sizin cocuklariniza armagan edicekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kım ıle ~ 5 yıl önce
kılıçdaroğlu ıle mı armağan edecekler?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000