19 Mart 2012, Pazartesi 15:31:23

TOPÇU VE KOTİL ZAM AYRIMINDA! OLACAK MI? OLMAYACAK MI?

Türk Hava Yolları'nda (THY) zam konusunda görüş ayrılığı yaşanıyor.
  • Temel Bey in oldugu yerde sn Topcu nun agzini bile acmamasi, hic konusmamasi gerekir bir kez. Ama mubarek sirketi bir ben yonetecegim havalarinda. Ya kardesim ne biliyorsun ya? Egitimin yok, havaciliktan anlamazsin, ekonomi desen ondan da anlamazsin, ingilizcen yok lazcan var, daha ne konusursun be kardesim? He ne konusursun bos yere?
  • kotil ve hamdi sizin yatacak yeriniz yok...
  • Facebook da sevgili haci abimiz icin haci fan club sayfasi acilmistir tum sevenlerini bekleriz bu arada kendiside degerli yorumlarini facebook da ki sayfasinda bizimle paylasirsa seviniriz.
  • Hayırlısı olsun.
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, petrol fiyatlarındaki artışın havayolları şirketlerini olumsuz etkilediğini belirterek, "Bu konuyla ilgili bizi etkilememesi mümkün değil. Petrol fiyatları bu trendle devam ederse biletlere yansıyacaktır,, yansıması da gerekiyor. Çünkü, bu maliyetlerin altından havayolları şirketlerinin çıkması mümkün değil" dedi.

Bu açıklamadan sadece iki gün sonra THY Genel Müdürü Temel Kotil'den farklı bir açıklama geldi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde CNBC-e'nin sorularını yanıtlayan Kotil, bilet fiyatlarında petrol zammına gerek olmadığını söyledi.

Kotil, "Kapasitesini artıran bir havayolu, bilet fiyatlarına yüklenmez. Kârlılık hacimden gelecek. Ağdaki büyümeden çıkacak. Business Class yüzde 26 arttı. Transit yolcu yüzde 30 arttı" dedi.

Kotil ilk iki ayda yeni destinasyonların etkisiyle Avrupa'daki rakiplerinden yaklaşık beş kat fazla büyüdüklerini belirtti.

THY yıl sonunda yüzde 30 büyüme ile 7.8 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor. Yolcu sayısında hedef ise yüzde 15 artışla 38 milyona ulaşmak.
TOPÇU VE KOTİL ZAM AYRIMINDA! OLACAK MI? OLMAYACAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
Temel Bey in oldugu yerde sn Topcu nun agzini bile acmamasi, hic konusmamasi gerekir bir kez. Ama mubarek sirketi bir ben yonetecegim havalarinda. Ya kardesim ne biliyorsun ya? Egitimin yok, havaciliktan anlamazsin, ekonomi desen ondan da anlamazsin, ingilizcen yok lazcan var, daha ne konusursun be kardesim? He ne konusursun bos yere?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kotil ve hamdi sizin yatacak yeriniz yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Facebook da sevgili haci abimiz icin haci fan club sayfasi acilmistir tum sevenlerini bekleriz bu arada kendiside degerli yorumlarini facebook da ki sayfasinda bizimle paylasirsa seviniriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000