05 Haziran 2012, Salı 14:16:50

TOPÇU VE AYÇİN GÖRÜŞMESİ BİTTİ ( GÜNCELLENDİ)

THY Genel Müdürlüğü'nde Hamdi Topçu ve Atilay Ayçin görüşmesi bitti.
  • bu kişilerin yaptığı eylemin adını doğru koymak lazım mecliste bir gece yarısı korsan taksicilerle ilgili yapılan bir yasanın görüşülmesi sırasında araya sıkıştırılan havacılık sektörü çalışanlarına grev yasağı getiren yasanın protestosu için yapılmıştır yasa önerisi iktidar partisi milletvekillerince yapılmıştır kısacası artık yasalaşırsa yani anayasa mah dönmezse çalışanların elinde tek silah olan grev tüm sektörlerde yasaklanabilecektir toplu sözleşme sendika zam falan unutun artık tekrar geçmiş olsun, bu arada thy de ki bu duyarlılığı gösteren 305 personeli kucaklıyorum
  • SON YORUM, evet işiniz bitti ve artık, unutulup gideceksiniz! fakat sizi işsiz bırakan sendika başkanınız ve simay hanım eski saltanatına devam edecekler , artık hakkınızı arayacak bir platformunuzda yok yarın gelip sizi havaalanının önünden polis zoru ile gönderecekler ve hiçbir yasal hakkınızda olmayacak. o resimde görülen başkanınızın ve yaşlı hemşehrileri ise yine çeşmelerinin başında olacaklar evet sizi anlamıyorum nasıl bu tezgaha geldiniz ve araya gittiniz.?? milletin yüzüne tükürenler nerede şimdi??
  • Arkadaşlar bir yolda ilerlemişseniz o yola inancınızla devam etmelisiniz eğer sendika istediğinizi alabilseydi şimdi burda ilk günkü gibi olumlu ve inançlı şeyler yazılacaktı bu olayın sendika başkanıyla hiçbir ilgisi yoktur sorun ''kararım kesin diyip bu halkı ve çalışanını köle gibi yapmaya çalışan başbakan ve grubunun diktatör kararıdır.Aklı başında belirli yaşa gelmiş ve grev hakkını kullanan Thy personeli neden şimdi yapılanın kandırmaca olduğunu düşünüyor evet kandırılmış varsa bana göre bu ülkenin yarısından fazla cahil olan kesimin gözü kapalı körebe oynatarak isteği yönetimi getirmesidir bence bu THY de bir AKP karşıtı temizleme operasyonudur.Sevgili Başbakanın ve yandaşlarının canı sağ olsun ama unutmasınlarki ve buna inanırımki hiçkimsenin hakkı kimsede kalmayacak.THY den işten çıkarılan arkadaşlarının cesaretinden ve yılmamalarından dolayı kendilerini kutluyorum.Ve maaşlarınızı deşifre eden Hamdi Topçuyuda kınıyorum toplumu nerden vuracaklarını iyi biliyorlar..Tebrikler
  • Yalaka olmak uzmanlik meselesi. Kime hizmet ettigini bilen ve yorulmadan yorum gonderen yalakalara tebrikler.

Sabah saat 11.00'de başlayan ve iki saat süren görüşme sonrası Hava İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin ve yönetim kurulu üyeleri az önce THY Genel Müdürlüğü'nden ayrıldı.

Ayçin, görüşmeye ilişkin sorulara cevap vermedi, " Sohbet ettik" demekle yetindi.

Ayçin ve diğer Hava İş yönetim kurulu üyelerinin morallerinin bozuk olduğu dikkatlerden kaçmadı.

İşten çıkarılan çalışanların işe iadesi konusunda bir gelişme olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi edinilemedi.

Saat: 13.52

Hava İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin ve sendika yönetimi, THY'deki görüşmeden sonra Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali girişinde devam eden eylemcilerin yanına gitti. Burada THY'deki kritik görüşmeye ilişkin soruları cevaplayan Ayçin, " THY ile TİS sürecine ilişkin görüşme yaptık. Şu anda devam eden TİS süreci var. Bugünkü görüşmemizde işten çıkarılan personellerin işe iadesi konusunun da TİS kapsamına alınmasını önerdik. THY Yönetim Kurulu bununla ilgili bir karar almak için süre istedi. Yarın Yüksek Hakem Kurulu'na başvuracağız. THY ile karşılıklı diyaloğumuz da sürecek" dedi.

Airporthaber.com

Sendika Başkanı Atilay Ayçin ve Sendika Başkan Yardımcısı Simay Çekem, THY Genel Müdürlüğü'ne geldiğinde sadece AirportHaber oradaydı.

Görüşmenin ardından hızla aracına binen Ayçin, açıklama yapmazken, Simay Çekem'in oldukça sinirli olduğu gözlendi.

Türk Hava Yolları'nda yaptığı toplantının ardından Atatürk Havalimanı'ndaki eylem alanına dönen Ayçin, burada açıklamalarda bulunduktan sonra yaşananları üyeleriyle paylaştı.

 

TOPÇU VE AYÇİN GÖRÜŞMESİ BİTTİ ( GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

geçmiş olsun ~ 6 yıl önce
bu kişilerin yaptığı eylemin adını doğru koymak lazım mecliste bir gece yarısı korsan taksicilerle ilgili yapılan bir yasanın görüşülmesi sırasında araya sıkıştırılan havacılık sektörü çalışanlarına grev yasağı getiren yasanın protestosu için yapılmıştır yasa önerisi iktidar partisi milletvekillerince yapılmıştır kısacası artık yasalaşırsa yani anayasa mah dönmezse çalışanların elinde tek silah olan grev tüm sektörlerde yasaklanabilecektir toplu sözleşme sendika zam falan unutun artık tekrar geçmiş olsun, bu arada thy de ki bu duyarlılığı gösteren 305 personeli kucaklıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emin bıyık ~ 6 yıl önce
SON YORUM, evet işiniz bitti ve artık, unutulup gideceksiniz! fakat sizi işsiz bırakan sendika başkanınız ve simay hanım eski saltanatına devam edecekler , artık hakkınızı arayacak bir platformunuzda yok yarın gelip sizi havaalanının önünden polis zoru ile gönderecekler ve hiçbir yasal hakkınızda olmayacak. o resimde görülen başkanınızın ve yaşlı hemşehrileri ise yine çeşmelerinin başında olacaklar evet sizi anlamıyorum nasıl bu tezgaha geldiniz ve araya gittiniz.?? milletin yüzüne tükürenler nerede şimdi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar bir yolda ilerlemişseniz o yola inancınızla devam etmelisiniz eğer sendika istediğinizi alabilseydi şimdi burda ilk günkü gibi olumlu ve inançlı şeyler yazılacaktı bu olayın sendika başkanıyla hiçbir ilgisi yoktur sorun ''kararım kesin diyip bu halkı ve çalışanını köle gibi yapmaya çalışan başbakan ve grubunun diktatör kararıdır.Aklı başında belirli yaşa gelmiş ve grev hakkını kullanan Thy personeli neden şimdi yapılanın kandırmaca olduğunu düşünüyor evet kandırılmış varsa bana göre bu ülkenin yarısından fazla cahil olan kesimin gözü kapalı körebe oynatarak isteği yönetimi getirmesidir bence bu THY de bir AKP karşıtı temizleme operasyonudur.Sevgili Başbakanın ve yandaşlarının canı sağ olsun ama unutmasınlarki ve buna inanırımki hiçkimsenin hakkı kimsede kalmayacak.THY den işten çıkarılan arkadaşlarının cesaretinden ve yılmamalarından dolayı kendilerini kutluyorum.Ve maaşlarınızı deşifre eden Hamdi Topçuyuda kınıyorum toplumu nerden vuracaklarını iyi biliyorlar..Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaka ~ 6 yıl önce
Yalaka olmak uzmanlik meselesi. Kime hizmet ettigini bilen ve yorulmadan yorum gonderen yalakalara tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000