15 Mayıs 2013, Çarşamba 11:42:47

TOPÇU: SENDİKANIN İTİBARI KALMADI

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, grevle ilgili önemli açıklamalar yaptı, grevin başarısız olduğunu öne sürerek, sendika tarihinin en büyük skandalı olarak yorumladı.
  • Bu kadar stres yeter sendika anlasin artik arkada destek te yok sayenizde
  • hayırlısı olsun şirketimiz büyük bir sınavı başarı ile atlattı... habom personeline de bir müjde bekliyoruz artık sayın başkanım... umarım bizleri de sevindirirsiniz...
  • Sn. Ayçin!!! size soruyorum; Devrimcilik peşindeyseniz eğer, devam edin, artık idam yok. Ancak çoğunluğu magdur etmeye hakkınız var mı ? Kaç üyeden onay aldınız grev için ,tam bir muamma. Ucuslar aksamıyorsa suan, kimseye kızmaya hakkınız yok. Kimse mektepli sübyan değil, kaldıki bu kurumda çalışan personel, çoğunlukla sektörün en donanımlı insanları, haliyle mantıklı davranmak istiyorlar. Gerçekten karizmatik bir lider olsanız bile inatçılığınız sevimli değil. Kısa süre içinde, uzlaşma yoluna gitmenizi ve haklarımızı korumanızı istiyoruz. Sn Topçu, kabin memurları olarak revizyon 3'ten coook rahatsızız. Umarım bu konuda açık bir görüş bildirirsiniz.
  • Geçmiş olsun. artık sittin sene sendikalı olamayacaklar. Hamdi Başkan sendikayı bitirmeye çalışıyor. Herkes bundan sonra eziiiikkk.... birlik beraberlik sağlayamazsanız işiniz biter arkadaşlar.. lazlar bitirecek hepinizi.. vahh TGS vaahh

İşte Hamdi Topçu’nun açıklamalarından satırbaşları:
     - Hukuk dışına çıkmayacağız. 305 dayatmasından vazgeçerlerse masamız açık. THY’nin 29 Mayıs eylemindeki zararı var. Bunların bedelini kim ödeyecek? O yüzden 305 kişiyi geri alın dayatmasını kabul etmiyoruz. 305 kişiyi 16 bin kişiden ayırmak istiyoruz.

     - Grev kararda kaldı. Hiçbir çalışanımız itibar etmedi. Sendika gözlemcilerini bile çalışanlarımızdan temin edemedi. Bu sendikanın kurulduğundan beri en büyük skandalıdır. Şu anda genel müdürlük önünde gösteri yapılıyor ama içinde bir tane THY çalışanı yok. Bu ayıp da sendikaya yeter. Normalde sendikanın şu anda görevi bırakması gerekiyor. Bu ideolojik bir sendikadır. Gösteri alanına baktığınızda bunu anlayabilirsiniz.

     - Çalışmak isteyen arkadaşlarımıza imkan sağladık. Çalışanlarımızın hnemen hemen tamamı işine geldi. Operasyonlarda aksama sözkonusu değil. Ama tabiki biz belirsizliğin bir an önce kalkmasını istiyoruz. Hava İş sendikası bugünkü durumunu otursun düşünsün, arkasında personel desteği yok.

     - Sendika 305’i halledin gerisini biz hallederiz diyor. Diğer maddeler umurlarında değil.

     - Şu anda lokavt kararı almadık, rutin işimize devam ediyoruz. Devam edeceğiz de. Bunu düşünmesi gereken sendikadır. Halletmezlerse kendi bilir sendikanın çalışanlar gözünde itibarı sıfıra düştü.

     - Yüzde 95.5 zamanında kalkış oranımız var. Normalde yüzde 88 zamanında kalkış oranımız. Demekki işler normal zamandan bile daha iyi gidiyor. Biz çalışanlarımızın bu özverisi karşısında onlara karşı sorumluluğumuzun bir kat daha arttığını düşünüyoruz.
 

TOPÇU: SENDİKANIN İTİBARI KALMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (164)

aycin istifa ~ 5 yıl önce
Bu kadar stres yeter sendika anlasin artik arkada destek te yok sayenizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom memnun... ~ 5 yıl önce
hayırlısı olsun şirketimiz büyük bir sınavı başarı ile atlattı... habom personeline de bir müjde bekliyoruz artık sayın başkanım... umarım bizleri de sevindirirsiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Prens ~ 5 yıl önce
Sn. Ayçin!!! size soruyorum; Devrimcilik peşindeyseniz eğer, devam edin, artık idam yok. Ancak çoğunluğu magdur etmeye hakkınız var mı ? Kaç üyeden onay aldınız grev için ,tam bir muamma. Ucuslar aksamıyorsa suan, kimseye kızmaya hakkınız yok. Kimse mektepli sübyan değil, kaldıki bu kurumda çalışan personel, çoğunlukla sektörün en donanımlı insanları, haliyle mantıklı davranmak istiyorlar. Gerçekten karizmatik bir lider olsanız bile inatçılığınız sevimli değil. Kısa süre içinde, uzlaşma yoluna gitmenizi ve haklarımızı korumanızı istiyoruz. Sn Topçu, kabin memurları olarak revizyon 3'ten coook rahatsızız. Umarım bu konuda açık bir görüş bildirirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ye ~ 5 yıl önce
Geçmiş olsun. artık sittin sene sendikalı olamayacaklar. Hamdi Başkan sendikayı bitirmeye çalışıyor. Herkes bundan sonra eziiiikkk.... birlik beraberlik sağlayamazsanız işiniz biter arkadaşlar.. lazlar bitirecek hepinizi.. vahh TGS vaahh

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000