08 Ekim 2010, Cuma 08:58:23

Topçu: "Havayolumuzu alın diyorlar"

Dünya futbol devleri Barcelona ve Manchester United'a sponsor olmasının ardından Türk Hava Yolları'na (THY) ilgi arttı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Almanya'nın önemli kulüplerinin de sponsorluk için kendilerine başvurduğunu, ancak bunu reddettiklerini söyledi.
  • Yüzüne söyleme cesareti bulamayanlar, yüzüne gülüp iltifat ederken arkasından isimsiz yazılarla korkakça saldıranlar ...insan utanıyor
  • madem bu kadar burada atıp tutuyorsunuz adamın arkasından, yüreğiniz yetiyorsa birde suratına söyleyin bunları. terbiyesizler. bu şirket hırsızların elinden kurtulduğu için kar ediyor. sizi gidi çanakçılar, hortumunuz kesilince önünüze gelene saldırıyorsunuz.
  • iyi de sen niye babuşçu nun avukatlığını yapıyorsun??? bundan ne gibi bir çıkarın var? ??? yoksa sen sahibinin sesi misin??? o zat eğer amcası akp istanbul il başkanı olmasaydı o yaşta thy gibi bir kurumd o mevkiye gelebilir miydi??? yalakalık yapıp onun bunun babuşunu yalayacağına bu sorulara cevap ver verebilirsen tabii....
  • Strateji, işi bilen adamın işi. Kemal beyi neyi bildiki stratejisini belirleyecek. Güldürmeyin Allah aşkına. Bana şunu söyle Aziz Babuşçu olmasaydı Kemal Babuşçu THY nin kapısından girebilir miydi, giremez miydi. Müdürlüğünü bile sormuyorum. Başka sorum yok...Bu adamlar gerçekten Allaha ne cevap verecekler? Serhat Suntur un neyi eksikti? AKP li değildi diye mi? Yani Kemal Bapuşçu müdür olsun diye Serhat beyi harca öyle mi? Allahtan korkun beyler...

Dünyanın sayılı havayolarından biri olma hedefiyle yoluna devam eden Türk Hava Yolları'na (THY) ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle şirketin dünyanın iki dev kulübü Barcelona ve Manchester United'a sponsor olmasıyla birlikte bu ilgi daha da büyüdü. Bu gelişmelerin ardından Almanya'nın önemli kulüpleri de sponsorluk için yönetimin kapısını çaldı.

Almanya'da tanıtıma ihtiyaç duymadıkları için bu talepleri geri çevirdiklerini belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, kurum olarak şu anda yeni sponsorluk anlaşması yaptıkları Euroleague'e konsantre olduklarını söyledi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, yeni sponsorluk görüşmeleri ve satın almalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

THY'nin Barcelona ve Manchester United ile yaptığı sponsorluk anlaşmalarının Uzakdoğu ülkelerinde çok etkili olduğunu vurgulayan Topçu, bölgedeki acentelerin de bundan dolayı kendilerine farklı baktıklarını ifade etti. 2010'da hem yurtiçi hem de yurtdışında sponsorluk arayışları içinde olmadıklarını ifade eden THY Yönetim Kurulu Başkanı, "Ama yine de bize katkı yapacak sponsorlukları düşünebiliriz. 2003'ten bu yana THY'nin yanına iki THY daha ekledik. Üç ay içinde filomuza 10 geniş gövdeli uçak daha katacağız. Ağustos 2011'e kadar bu sayı 24'e çıkacak." şeklinde konuştu. Topçu, bu uçakların THY'yi dünya havacılığında önemli bir yere getireceğinin altını çizdi.

THY'nin tanınırlığının artmasıyla birlikte dünyanın birçok ülkesinden satın alma ve ortaklık teklifleri geldiğini ifade eden Hamdi Topçu şu bilgileri verdi: "Yurtdışından bakan, cumhurbaşkanı, başbakan düzeyinde heyetler geliyor. 'Havayolu şirketimiz alın' diyorlar. Ama bugün için alınmış bir yönetim kurulu kararımız yok. Buna karşın Afrika pazarıyla yakından ilgiliyiz. Öncelikle Tanzanya'da bir şirket almayı ya da orada bir şirket kurmayı düşünüyoruz, bu konuda görüşmelerimiz sürüyor."

THY'de bugün 25 ülkeden toplam 200 yabancı kaptan pilot da uçuş yapıyor. Ayrıca ABD Florida'da bir uçuş okuluyla anlaşan şirket, 200 pilot adayını eğiterek bünyelerine katacak. Hedef ise bu okulun altyapısı gibi bir sistemi Türkiye'ye taşımak. Hamdi Topçu ayrıca Türkiye'de uçak yan sanayiinin gelişmesi ve tedarik hizmetlerinin yurtiçinden sağlanabilmesi için yeni ortaklıklar kurmaya hazır olduklarını da açıkladı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, ayrıca Alman takımlarının kendilerine sponsorluk için başvurduğunu belirterek, "Almanya'da tanıtıma ihtiyacımız yok. Bu yüzden Alman kulüpleri başvurdu ama biz kabul etmedik." dedi. Şirket, Barcelona sponsorluğu sebebiyle İspanya'da önemli geri dönüş almış. Manchester United sponsorluğunun ardından ise özellikle Uzakdoğu'dan talepler artmış. Şirket bundan sonra Eurolig sponsorluğuna konsantre olmayı hedefliyor. Öte yandan eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder de Türk Hava Yolları'nın Barcelona ve Manchester United takımlarına sponsor olmalarına atıfta bulunarak, "Şayet ki THY, Almanya'da bir takıma sponsor olmayı düşünüyorsa Hannover 96'yı gündemine alsın. Çünkü Hannover, hem benim küçüklüğüm hem de doğduğum yerin takımı." dedi.

Topçu: "Havayolumuzu alın diyorlar"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yüzüne söyleme cesareti bulamayanlar, yüzüne gülüp iltifat ederken arkasından isimsiz yazılarla korkakça saldıranlar ...insan utanıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
madem bu kadar burada atıp tutuyorsunuz adamın arkasından, yüreğiniz yetiyorsa birde suratına söyleyin bunları. terbiyesizler. bu şirket hırsızların elinden kurtulduğu için kar ediyor. sizi gidi çanakçılar, hortumunuz kesilince önünüze gelene saldırıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyi de sen niye babuşçu nun avukatlığını yapıyorsun??? bundan ne gibi bir çıkarın var? ??? yoksa sen sahibinin sesi misin??? o zat eğer amcası akp istanbul il başkanı olmasaydı o yaşta thy gibi bir kurumd o mevkiye gelebilir miydi??? yalakalık yapıp onun bunun babuşunu yalayacağına bu sorulara cevap ver verebilirsen tabii....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Strateji, işi bilen adamın işi. Kemal beyi neyi bildiki stratejisini belirleyecek. Güldürmeyin Allah aşkına. Bana şunu söyle Aziz Babuşçu olmasaydı Kemal Babuşçu THY nin kapısından girebilir miydi, giremez miydi. Müdürlüğünü bile sormuyorum. Başka sorum yok...Bu adamlar gerçekten Allaha ne cevap verecekler? Serhat Suntur un neyi eksikti? AKP li değildi diye mi? Yani Kemal Bapuşçu müdür olsun diye Serhat beyi harca öyle mi? Allahtan korkun beyler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000