01 Mart 2015, Pazar 17:45:11

TOPÇU; "ATATÜRK HAVALİMANI KAPATILACAK"

Kastamonu Kalkınma Vakfı'nın düzenlediği 'Ortak Akıl Toplantısı'na katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yeni havalimanının açılmasıyla Atatürk Havalimanı'nın kapatılacağını söyledi.
  • thy yönetim kurulu başkanı bu cesareti nerden buluyor da dhmi adına konuşuyor anlamadım bu açıklama dhmi genel müdürüne ve çalışanlarına yapılan saygısızlık dır daha öncede hamdi bey buna benzer açıklamalar yapmıştı şımarmamak lazım kendisi atatürk havalimanını tekbaşına kullanmak istiyor zaten geçenlerde ekstra terminal istedi tekbaşına kullanması için sanki ulaştırma bakanı ......
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Havalimanı fanatizmi yapan insanlarda gördük, ilginç. Kapanması gerekiyorsa kapanır. Hiç bir şeyde olmaz.
  • Baksın beyefendi sanki bakan gibi AHL adına yorumlar yapıyor önce ortaklığının yönetim kurulundaki nankörleri ayıklasın

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Kastamonu Havalimanından 28 Mart’ta günlük uçuşların yeniden başlayacağını söyledi.

Topçu, Ilgaz Dağı’nda Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın düzenlediği ‘Ortak Akıl Toplantısı’na katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu şunları söyledi;

“2013 yılında Kastamonu Havalimanımız açıldı. Kastamonu’ya ilk uçan hava şirketi olduk. Gerçekten imkanlar Atatürk Havalimanında Kastamonu’ya uçmaya elverişli değildi. Belediye Başkanımız, birçok milletvekili arkadaşlarımız, işadamlarımızın baskıları neticesinde başka bir frekansımızı iptal ederek Atatürk Havalimanından Kastamonu’ya özel bir uçuş yaptık. O gün bugündür uçuyoruz ama maalesef kış sezonunda azalma oldu.

Bizimde başka bölgelerde uçak ihtiyacımız oldu. Ama 28 Mart tarihi itibariyle Atatürk Havalimanından her gün Kastamonu’ya günlük uçuşlarımız tekrar başlayacak. Sadece Atatürk Havalimanı değil, şuanda Sabiha Gökçen Havalimanından da uçma imkanımız olur mu diye bugün arkadaşlara araştırma talimatını verdim. Eğer böyle bir imkan olursa biz, Sabiha Gökçen Havalimanından da Kastamonu’ya değişik saatlerde uçuşlarımız olabilir. Çünkü Kastamonu gerçekten araçla, otoyoldan ulaşması çok uzun süren bir ilimiz. İstanbul’da 600 bin nüfusun yaşadığı Kastamonulu olması nedeniyle uçak seferlerinin olması gerekli diye düşünüyorum. Belki biz, Kastamonululara uçmaya alıştıramadık. Bu da bizlerin kabahati olsun”.

Yolcu olduğu sürece günlük 30 seferde olsa 30 seferi de yapabileceklerini ifade eden Topçu, “Sizler, yeter ki uçakları bir doldursun. Biz, tabii ki milli bir şirket, bu yüzden kimse zarar etmesini istemez. Biz, bugüne kadar da zarar ettiğimiz hiçbir hattı açmadık, açtığımız hiçbir hattı da kapamadık. Gerçekten her gün Türkiye’nin potansiyeli büyüyor. Bu büyüme çerçevesinde İzmir-Diyarbakır, Bursa-Erzurum gibi çapraz uçuşlarda olmaya başladı. Türkiye’de artık çapraz uçuşlar da başladı. Belki de gelecek bir tarihte Kastamonu’dan da Ankara’ya, İzmir’e veya başka memleketlere uçuşlar olacaktır. Bu kaçınılmaz bir sondur. Biz, bunları da destekliyoruz. Çapraz uçuşlarında 3-5yıl içerisinde fizibilite olacağını düşünüyoruz. Özel hava şirketlerini de bizler destekliyoruz. İnşallah onlarında desteğiyle bizler, çapraz uçuşlar yardımıyla bu şehirlerin uçuş sahalarını dahil edeceğiz” diye konuştu.

Kastamonu’dan alınan bir biletle dünyanın 108 ülkesine ve 264 noktaya gitmenin mümkün olduğuna dikkat çeken Hamdi Topçu, şöyle konuştu:

“İstanbul’da 600 bin nüfusu barındıran aynı zamanda Kastamonu’da da ciddi bir nüfusu bulunan ve böyle güzel bir coğrafyaya sahip olan Kastamonu’nun da önümüzdeki dönemlerde Türkiye’nin giderek büyüyen pastasından eminim ki payını alacaktır. Çünkü artık turizm, yavaş yavaş Karadeniz bölgesine kaymaya başladı. İnsanlar artık sıcak ülkelerinden böyle değişik, yeşillikler içerisinde serin olan, yüksek yerlerde daha iyi nefes alabilecekleri mekanları tercih ediyorlar.

Ben, eminim ki Kastamonu’nun Ortadoğu’ya tanıtıldığı taktirde ciddi bir talep alacağını düşünüyorum. Arapların, Kastamonu’yu keşfetmesi halinde bu bölgeye çok ciddi yatırımlar getirebileceklerini, çok ciddi turist çekebileceklerini ve seyahat yapacaklarına inanıyorum. Batı Karadeniz bölgesinde bu turizm kalkındığı taktirde yerelde ve hem de ulusal düzeyde çok ciddi bir katkı yapacaktır. Burada da tabii ki en büyük görev, İstanbul’da uluslar arası iş yapan Kastamonulu işadamlarına düşüyor.

Biz de, bu vizyonda gerçekten bir katkımız olursa bunu da yapmaya hazırız. Her zaman zaten bunları konuşuyoruz. Artık şehirlerimizi bir marka haline getirmek zorundayız.”

TOPÇU; "ATATÜRK HAVALİMANI KAPATILACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

dhmi ~ 3 yıl önce
thy yönetim kurulu başkanı bu cesareti nerden buluyor da dhmi adına konuşuyor anlamadım bu açıklama dhmi genel müdürüne ve çalışanlarına yapılan saygısızlık dır daha öncede hamdi bey buna benzer açıklamalar yapmıştı şımarmamak lazım kendisi atatürk havalimanını tekbaşına kullanmak istiyor zaten geçenlerde ekstra terminal istedi tekbaşına kullanması için sanki ulaştırma bakanı ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çocuk ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeşilköy ~ 3 yıl önce
Havalimanı fanatizmi yapan insanlarda gördük, ilginç. Kapanması gerekiyorsa kapanır. Hiç bir şeyde olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
falan filan ~ 3 yıl önce
''hiçbir şey de olmaz'' yazmak istediniz sanırım. Bozuk yazan insanların fikirlerini hiç ciddiye alamıyorum nedense.
herkes işine ~ 3 yıl önce
Baksın beyefendi sanki bakan gibi AHL adına yorumlar yapıyor önce ortaklığının yönetim kurulundaki nankörleri ayıklasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000