03 Aralık 2008, Çarşamba 08:06:27

"Tokat üvey evlat değil!"

Tokat Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Çeltek, hava ulaşımında Tokat'a seferlerinin durdurulacağı yönündeki gelişmelere tepki gösterdi.
  • Şimdi sayın tokatlılar, sizin gelmesini istediğiniz Boeing 737 uçağı pistin ilk 700-800 ft (250 m) sine teker koyar böylelikle geriye kalır 1700m den daha kısa bir mesafe. İstanbul un 3000 m lik pistinde uçak 2400 metrelik kısımda kuru piste rahat rahat durup pistten çıktığına göre sizin 1925 metre daha en baştan ofsayt bi pist. yaygara yapmaya gerek yok.
  • başkanım duyarlılığınızdan dolayı sizi kutluyorum.teşekkürler
  • tokat düşmanlığı yapmaya utanmıyormusunuz tokat pisti 1930x30 azmı
  • tam bir bilgiye sahip olmadan neden yorum yazarsın anlamıyorum.tokat havaalanı 1925x30 metrelik bir piste sahip.neye göre yazıyorsun.asıl sen kafandaki tokat düşmanlıgını aşmalısın

Tokat Havaalanı'na yaklaşık 2 yıldır İstanbul-Tokat seferi yapan Atlasjet Havayolları'nın 16 Aralık 2008 tarihinden itibaren seferlerini kaldıracağı yönündeki basında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulunan Çeltek, soruna köklü çözüm bulunması için yetkilileri göreve çağırdı. Çeltek, Tokat Havaalanı'nın artık olmazsa olmazlardan birisi olduğunu belirterek, "Tokat üvey evlat değil. Yani Sivas'a, Samsun'a THY çalışırda, Tokat'a neden çalışmaz? Bu işe köklü çözüm bulunması gerektiğine inanıyorum. Artık Tokat esnafı, sanayicisi uçağa alıştı. Bir sivil toplum örgütü başkanı olarak yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını bekliyorum" dedi.

Başkan Çeltek, seferlerin durdurulup başlatılmasına tepkili olduğunu ifade ederek, "Halkta buna tepkili. Eğer bu havaalanına başka bir hava yolu gelecekse, anlaşma şartnameleri ona göre yapılmalı. Ben bırakıyorum, dediği zaman bırakamaması lazım. Önceki yıllarda haftanın 6 günü yapılan sefer sayısı önce 3'e düşürüldü. Sonra seferler iptal edildi, tekrar başlatıldı. Caminim minaresi engel oluyor, denildi. Pistte sorun var, denildi. Bu sırada seferlerde aksama oldu. İnsanlar hava yolculuğundan soğutuldu. Seferler düzgün şekilde yapılsın, yolcuda yine sıkıntı yok. Dışardan gelecek yatırımcı, sanayici, iş damlarının işi buna bağlı. Bu anlamda tepkimiz çok büyük, bunun peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

"Tokat üvey evlat değil!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Kpt ~ 9 yıl önce
Şimdi sayın tokatlılar, sizin gelmesini istediğiniz Boeing 737 uçağı pistin ilk 700-800 ft (250 m) sine teker koyar böylelikle geriye kalır 1700m den daha kısa bir mesafe. İstanbul un 3000 m lik pistinde uçak 2400 metrelik kısımda kuru piste rahat rahat durup pistten çıktığına göre sizin 1925 metre daha en baştan ofsayt bi pist. yaygara yapmaya gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokatlı ~ 9 yıl önce
başkanım duyarlılığınızdan dolayı sizi kutluyorum.teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
tokat düşmanlığı yapmaya utanmıyormusunuz tokat pisti 1930x30 azmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokatlı ~ 9 yıl önce
tam bir bilgiye sahip olmadan neden yorum yazarsın anlamıyorum.tokat havaalanı 1925x30 metrelik bir piste sahip.neye göre yazıyorsun.asıl sen kafandaki tokat düşmanlıgını aşmalısın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000