20 Aralık 2008, Cumartesi 07:41:50

Tokat Havaalanı, THY için incelenecek

Türk Hava Yolları'nın (THY) Tokat'a sefer yapabilmesi için bir heyetin havaalanında incelemelerde bulunacağı bildirildi.
  • TEŞEKKÜRLER SAYIN VEKİLİM HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ SIRF BU HAVAALNINI İSTEMEYEN SİVASLILARA KARŞI AÇILMASINI İSTİYORUZ
  • asıl hıyara tuz yetiştiren sensin.her haberde yorum yapan(tuzluk yetiştiren sensin.muhtemelen kış mevsiminde her trafiği iptal olan.karla buzla mücadelesi tükenmeyen.yıllık gideri ile tokata iki tane meydan yapılacak bir kafayı temsil ediyorsun.bu kininizin nedenini anlayamıyorum.ama herkesin duası geçseydi.kılkuyruklar hiç aç kalmazdı.....
  • Tokat hava alanına Atlasjet yaklaşık 100 e yakın uçuş gerçekleştirdi. Hava alanına şu anda aydınlatma sistemi de yapılıyor. 10 yıl önce bu hava alanı 1600 metre iken RJ tipi uçaklar yaklaşık 15 uçuş gerçekleştirdi. Teknik rapora saygılıyız. Ancak gerek Türkiye'de ve gerekse Dünya'da Tokat havaalanı konfigürasyonunda yerler mevcut. Tokat'ta çevre hava alanlarına gitmek istemeyen ciddi bir yolcu potansiyeli mevcut. Hava alanı konusuna Tokat Kamuoyu ciddi bir duyarlılık gösteriyor. Bu duyarlılığın ciddiye alınması gerekir.
  • Bu uçaklar Elazığ'a kalkıp inebiliyorlarsa, Tokat'a hayli hayli inerler.Elazığ'ın pist uzunluğu 172032 dir çünkü.

Atlasjet Havayolları’nın haftanın 3 günü yaptığı İstanbul-Tokat seferini durdurması üzerine havaalanına THY uçaklarının sefer yapması için girişim başlatıldı. Bu kapsamda THY filosundaki A 319-312 tipi 124 kişilik uçakların 1925x30 boyutundaki Tokat Havaalanı’na inip inemeyeceği yönünde uzman bir ekibin inceleme yapacağı bildirildi. AK Parti Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, Tokat Havaalanı’nın en kısa sürede tekrar hizmete girmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Gülsün, THY'nin elinde Tokat Havaalanı’na inebilecek kapasitedeki uçağın araştırmasının yapıldığını ifade ederek, "Pazar günü Ankara'dan uçakla Tokat Havaalanı’na uzman bir ekiple gelerek incelemelerde bulunacağız. 124 kişilik uçakların Tokat Havaalanı’na inip inemeyeceği yönünde tereddütler var. Yapılan incelemede konu netlik kazanacak. Mevcut uçaklar havaalanına inebilirse, kısa sürede seferler başlayacak. İnemez ise mart ayında THY'nin filosuna katılacak uçakları beklemek durumunda kalacağız" dedi.

Öte yandan, Tokat Havaalanı ile aynı tarihte seferlerin durdurulduğu Uşak'a THY'nın ocak ayının ilk haftası seferlerini başlatacağı öğrenildi.

Tokat Havaalanı, THY için incelenecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Rumuz ~ 9 yıl önce
TEŞEKKÜRLER SAYIN VEKİLİM HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ SIRF BU HAVAALNINI İSTEMEYEN SİVASLILARA KARŞI AÇILMASINI İSTİYORUZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokatlı ~ 9 yıl önce
asıl hıyara tuz yetiştiren sensin.her haberde yorum yapan(tuzluk yetiştiren sensin.muhtemelen kış mevsiminde her trafiği iptal olan.karla buzla mücadelesi tükenmeyen.yıllık gideri ile tokata iki tane meydan yapılacak bir kafayı temsil ediyorsun.bu kininizin nedenini anlayamıyorum.ama herkesin duası geçseydi.kılkuyruklar hiç aç kalmazdı.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 9 yıl önce
Tokat hava alanına Atlasjet yaklaşık 100 e yakın uçuş gerçekleştirdi. Hava alanına şu anda aydınlatma sistemi de yapılıyor. 10 yıl önce bu hava alanı 1600 metre iken RJ tipi uçaklar yaklaşık 15 uçuş gerçekleştirdi. Teknik rapora saygılıyız. Ancak gerek Türkiye'de ve gerekse Dünya'da Tokat havaalanı konfigürasyonunda yerler mevcut. Tokat'ta çevre hava alanlarına gitmek istemeyen ciddi bir yolcu potansiyeli mevcut. Hava alanı konusuna Tokat Kamuoyu ciddi bir duyarlılık gösteriyor. Bu duyarlılığın ciddiye alınması gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
efe737 ~ 9 yıl önce
Bu uçaklar Elazığ'a kalkıp inebiliyorlarsa, Tokat'a hayli hayli inerler.Elazığ'ın pist uzunluğu 172032 dir çünkü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000